«Якщо почнеться війна, то кличте – піду служити», - сказала військовозобов'язана Марина Іванова після проходження чергового медичного огляду у районному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки. А незабаром, у лютому, на її номер зателефонували і запропонували прибути до цієї військової установи з метою подальшого призову на військову службу.
Марина могла залишитися вдома й надалі працювати медичною сестрою в одній із лікарень Одещини. Таку можливість мала, бо дівчина одна виховує дев’ятирічну дочку Дашу. За чинним законодавством це дає право на відстрочку від призову під час мобілізації. Але ж Марина звикла за свої слова та вчинки відповідати, і якщо вже пообіцяла, то давати задню не стане.
Вона просто зібрала необхідні речі, поцілувала дочку, обійняла батьків та сестру, попросивши їх доглядати дівчинку, вийшла за поріг батьківського дому і сміливо попрямувала вперед, на зустріч новим випробуванням.
– Звичайно, я все ж таки сподівалася, що такого жахливого повномасштабного вторгнення з боку росії не відбудеться. Але коли я казала, що у разі війни піду служити, то робила це цілком свідомо. Адже добре усвідомлювала, що внесок військових медиків у порятунок людей під час ведення бойових дій неоціненний. Тим більше що я до початку війни працювала медсестрою хірургічного відділення – готувала пацієнтів до оперативного втручання та доглядала їх після проведення операції. Отже, вважаю, що бути в такий лихий час для країни в лавах армії – це мій обов’язок, і я, звичайно, про свій вибір не шкодую! – наголосила Марина Іванова.
Нині вона – матрос, обіймає посаду медичної сестри – анестезиста лікувального відділення однієї з частин морської піхоти Військово-Морських Сил ЗС України. Безпосередньо у бойових діях дівчина не брала участі. Вона разом з іншими нещодавно мобілізованими військовослужбовцями зараз інтенсивно навчається, опановуючи навички не лише тактичної медицини, а й інших військових дисциплін.
– Ми, медсестри, також опановуємо ази вогневої, тактичної, інженерної, психологічної підготовки. Тобто вчимося влучно стріляти, боротися з танками, діяти під час оборони чи наступу, ну і, звичайно, досконало відпрацьовуємо питання евакуації поранених із поля бою, – розповіла Іванова.
За словами медсестри, батьки сприйняли її рішення стати військовослужбовцем із розумінням. Вони взагалі підтримують дочку у будь-яких її устремліннях. Щоправда, батько, Юрій Миколайович, дзвонить Марини рідко – хвилюється дуже за неї, побоюється, що, почувши голос доньки, не впорається з емоціями.
Дев’ятирічну Дашу зараз виховують мати Марини, Наталя Миронівна та її старша сестра, Юлія.
– Дарина взагалі у мене – молодець! Жодного разу після початку війни не заплакала. Навіть тоді, коли я покидала будинок і йшла на службу, вона все одно трималася, щоб не засмучувати мене. Спілкуємося часто, коли продовжилося дистанційне навчання у школі, я допомагаю їй у телефонному режимі вивчати уроки. Сумує, звичайно, за мною, перепитує, коли вже закінчиться війна і мама повернеться додому? І я теж дуже сумую, але загалом за неї спокійна. Адже добре знаю, що вона в надійних руках моїх батьків та рідної сестри Юлії, які допомагають мені виховувати її доброю, сильною духом та розумною дівчинкою, – сказала матрос Іванова.
Сказала, а в самої у куточках очей виступили сльози. Сльози жінки, матері – це нормально, звісно. Вони заспокоюють, допомагають зняти психологічну напругу. Але за мить обличчя Марини повеселішало, вона взяла в руки автомат і пішла відпрацьовувати питання ведення сучасного бою, добре усвідомлюючи, що справжній бій не прощає помилок і на війні треба бути готовим до всього.
На фото: медсестра – анестезист лікувального відділення матрос Марина Іванова
Вячеслав ДІОРДІЄВ
Фото автора
За підсумками 2024 року до бюджету Одеси надійшло понад 835 мільйонів гривень від плати за… Read More
Голова комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак прокоментував рішення приєднати… Read More
Білгород-Дністровський прощається з підполковником Володимиром Анатолійовичем Гложиком, який тривалий час вважався зниклим безвісти. Read More
На новому катері «Лоцман Чеберяков» відбулася урочиста церемонія підняття прапора. Це вже другий катер, побудований… Read More
У Подільській громаді презентовано мобільне аварійне джерело живлення - інноваційний комплекс із дизельним генератором, фотоелектричною… Read More
У п'ятницю, 4 квітня 2025 року, розпочалася 1136-та доба з початку повномасштабної війни в Україні.… Read More