Статті

Як зігріти кімнату, що виходить на північ: названі 4 способи

Як відомо, кімнати в будинку або квартирі розташовуються по-різному щодо сторін світла. І, як правило, від нестачі тепла і світла найбільше страждає та, що виходить на північ. І якщо навесні та влітку ми цього практично не помічаємо, то в осінньо-зимовий період, коли кожен градус тепла важливий і за нього доводиться платити, такі приміщення потребують особливої уваги.

При цьому є кілька способів, які ефективно допомагають зберегти тепло навіть у дуже холодні дні.

Спосіб 1. Тримайте меблі подалі від вентиляції та радіаторів

Опалювати кімнати, що виходять на північ, зазвичай важче. оскільки доводиться нагрівати холодне повітря в кімнаті та стіни. Щоб полегшити це завдання і заразом скоротити витрати на електроенергію, фахівці рекомендують переставити меблі так, щоб радіатори та тепловідведення працювали більш ефективно.

Так, якщо не загороджувати радіатор меблями, це забезпечить найкращу циркуляцію тепла. Також допоможе правильне розміщення великогабаритних предметів – диванів або ліжок. Для більш ефективного збереження тепла їх рекомендують ставити поряд, але не над радіатором чи вентиляційним отвором.

Спосіб 2. Позбавтеся протягів

Обігрів приміщення дає відчутний результат, якщо кімната надійно захищена від протягів. В іншому випадку холодне повітря швидко зведе нанівець усі ваші старання.

У цій справі вам можуть допомогти ущільнювач навколо дверей та вікон, а також щільні штори або жалюзі. Додатковий шар ізоляції здатні забезпечити термокилимки або килими.

Стаття на тему: Чи потрібні килими у сучасних квартирах?

Спосіб 3. Додатково утепліть вікна

Навіть якщо у вас встановлені подвійні склопакети, через вікна, що особливо виходять на північний бік, втрачається багато тепла.

Такі вікна експерти рекомендують надійно закривати, забезпечувати їх герметичність, а потім використовувати плівкову ізоляцію, щоб додати третій захисний шар, що утримує тепло всередині та холод зовні.

Ви також можете дізнатися: Як в Україні безкоштовно отримувати опалення, електрику та гарячу воду?

Спосіб 4: Підтримуйте постійну температуру в холодних кімнатах

Кімнати, що виходять північ, не автономні. Ці приміщення постачають холодним повітрям та решту будинку, що, безумовно, ускладнює та подорожчає опалення.

Тому важливо підтримувати постійну температуру в північній частині будинку, для чого рекомендується використовувати енергоефективні обігрівачі.

У цьому випадку найвигіднішими будуть «розумні» термостати або датчики температури, підключені до центральної системи опалення.

Читайте також: Як зігрітися вдома без опалення: 12 корисних лайфхаків

За матеріалами life.obozrevatel.com, фото moyo

Share
Редакция

Редакция «Одесской жизни». Пишем о том, что происходит в городе, замечаем важные детали и знакомим вас с интересными людьми.

Recent Posts

  • Новини

Італія допоможе відновити зруйновану інфраструктуру Одещини

Італія заявила про готовність підтримати відновлення Одеської області через реалізацію низки спільних проєктів. Це питання… Read More

2024-11-22
  • Статті

Маленька історія про великі серця: як вчителька з Херсону та її учні наближають перемогу

Ця історія про учнів херсонської школи та їхню вчительку Олену, які підтримують українських захисників на… Read More

2024-11-22
  • Новини партнерів

Готуємося до Нового року та Різдва: як вибрати ідеальний подарунок для дитини

Новорічні свята вже не за горами. Саме час задуматися про подарунки. Кожна дитина вірить у… Read More

2024-11-22
  • Новини

На Одещині зафіксовано небезпечну інфекцію

Поблизу села Комишівка Саф'янівської громади Ізмаїльського району зареєстровано спалах африканської чуми свиней (АЧС). Це вже… Read More

2024-11-22
  • Новини

В Одесі сильний вітер повалив дерева та рекламні щити (фото)

Сьогодні, 22 листопада, в Одесі спостерігається потужний вітер, що призвів до падіння дерев та пошкодження… Read More

2024-11-22
  • Статті

Реабілітація за власний рахунок: чому ветерани залишаються сам на сам зі своїми проблемами

Руслан Тимченко пішов серед перших захищати Україну добровольцем. Спочатку потрапив на Миколаївський напрямок, потім –… Read More

2024-11-22