Статті

Як у Кодимі «осучаснювали» центр міста або «Дизайнерський» проект по-кодимськи (ОНОВЛЕНО)

У день свята Петра-Павла кодимчан знову сколихнула хвиля обурення: місцева влада продовжила втілювати свій «дизайнерський» проект. А заключається він в оголенні центру міста. Тобто тут знищено майже всі дерева не залежно від їхнього віку.

– Тепер центр схожий на пустелю. Як Мамай пройшов. Тепер не посидиш під шатами дерев у холодку, – обурюються мешанці Кодими.

Скарги кодимчан долетіли до Подільської військової адміністрації.

За дорученням начальника Подільської РВА Михайла Лазаренка на місце події прибув заступник голови  Вадим Мегіс та начальник юридичного управління апарату Подільської районної військової адміністрації Сергій Курганський. З їх приїздом було припинено роботи.

У розмові з представниками керівництва району міський голова Сергій Лупашко сказав, що запланував осучаснити центр  і згодом він стане ще гарніше.

Люди ж думають інакше. Зокрема жителька міста Олена Мураховська каже, що іде знищення дерев, бо їм вузька дорога. Нехай поміняють джип на запорожець та й буде в самий раз.

– Мій покійний батько Володимир Данильчук, який був лісничим Кодимського лісництва, привозив саджанці і дуже мріяв, щоб наша Кодимщина квітла та зеленіла. А нинішня влада міста хоч одне дерево посадила? У нашому місті багато онкохворих, зараз жара, як їм пройти по центральній вулиці? – запитує жінка.

При зустрічі з містянами і з міським головою Сергієм Лупашко заступник голови Подільської РВА Вадим Мегіс висловив свою точку зору.

– Моя особиста думка, як жителя громади, це не на часі, не демократичний підхід, екологічний вандалізм. Щодо рішень та діяльності РВА, мушу зауважити, що питання взяте на контроль і буде в законний спосіб вирішене. Одна справа коли виконавчий комітет видає документи на проведення санітарної обрізки та знесення аварійних сухостійних дерев на підставі актів обстеження насаджень, інша справа, коли це «дизайнерський проект» і «таке бачення» однієї людини. В той час як всі європейскі міста хочуть відновити на своїх вулицях парки та сквери, у нас – асфальт та парковки. Для кого і для чого? – сказав, зокрема, Вадим Мегіс.

Вадим Мегіс і жителька міста Кодима Тетяна Бородіна

Наразі роботи призупинені.

Оновлено.

Ситуацію прокоментував міський голова Кодими Сергій Лупашко:

Розширення дороги – не для паркування авто, а для посадки нових, швидко й однаково зростаючих дерев, які нададуть місту привабливого вигляду і комфорту. А за 5 років буде й тінь.

Багато критики було в мою сторону, коли прокладали водогін. Казали, що руйную місто, люди в болоті й таке інше. Потім я розширив дорогу біля площі Перемоги. До мене прийшли декілька десятків людей і сказали, що я руйную центр. Згодом просили вибачення і казали, що дуже добре.

Робив дороги. І ці ж критикани писали, що я отруюю людей вапняком. І загалом, все погано.

Минулого року розширення на площі вартувало громаді 800 тисяч гривень. Якби роботи виконували підрядні організації – обійшлося б у п’ять разів більше.

Кодима буде розвиватися планово, навіть у час війни, тому що тут живуть люди й пишаються своїм містом. Дерева швидко піднімуться — рівними, однаковими; і буде і тінь, і краса. Пройде декілька років і ви самі скажете: розширюйте місто далі.

До мене приходили сьогодні багато незадоволених людей стосовно зрізання дерев у центрі. Я з кожним поспілкувався. І мені вдалося їх переконати. Вони виходили, підтримуючи мої ідеї.

Share
Любов Кузьменко

Закінчила факультет журналістики Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка. Видала чотири книги: «Рядки, перелиті в життя», «Горлиця отчого краю», «…І разом з ними йшла весна», поетичну збірку «І живу, і веснію любов’ю». З початку повномасштабного вторгнення росії на територію України веду активну боротьбу з російським агресором на інформаційному фронті, допомагаю у волонтерській сфері. Вірю в Бога і в те, що Він чує наші молитви до Нього. Люблю свою справу. Інколи насолоджуюсь самотністю і використовую цей стан для творчості чи самовдосконалення. Вважаю, що в кожному віці жінки є своя краса.

Recent Posts

  • Новини

Дощі та грози: погода в Одесі та області на понеділок, 26 травня

За інформацією Гідрометцентру Чорного та Азовського морів, завтра, у понеділок, 26 травня 2025 року, в… Read More

25-05-2025 в 22:29
  • Статті

Паб у самому серці загадкової Одеси: як ірландські традиції прижилися в старому Пасажі

Зовсім скоро вулиці міста почнуть заповнювати туристи. Саме тому ми вирішили заглянути в деякі найпопулярніші… Read More

25-05-2025 в 21:01
  • Статті

«Я плакав, мамо»: історія захисника з Одещині, що потрапив додому тільки на хвилину

Олександр вперше за три роки війни їхав вулицями рідного міста. Не додому. У відрядження. Тут… Read More

25-05-2025 в 19:04
  • Статті

Одеса після нічного удару: пошкоджено будинки та знищено десятки авто (фоторепортаж)

Ніч на неділю, 25 травня 2025 року, видалася непростою: рашисти вкотре атакували ракетами та дронами… Read More

25-05-2025 в 18:12
  • Статті

Нові топоніми Одеси: чому перейменування Парку Горького на Марка Твена — це добре

Марк Твен — одесит? А чому б і ні. Свій оригінальний погляд на перейменування розташованого… Read More

25-05-2025 в 16:32
  • Статті

Гречаники від майстрині: кулінарний секрет пані Марії з Балти

Ім’я Марії Вербецької – жительки міста Балта, добре відоме читачам «Одеського життя». Це народна майстриня,… Read More

25-05-2025 в 15:39