Статті

Як резонансні затримання хабарників можуть допомогти повоєнній відбудові

Корупція продовжує залишатися в трійці найбільш серйозних проблем в Україні. Так, за результатами дослідження Нацагентства з питань запобігання корупції (НАЗК), навіть у розпал повномасштабної війни, вважає понад 64% українців. Корупція у державі, безумовно, впливає на повсякденне життя українців. До топ-3 корумпованих сфер, на думку опитаних, входять правоохоронні органи, послуги з підключення та обслуговування систем електро-, газо-, водопостачання та водовідведення та сервісні центри МВС.

Утім, від рівня корупції у найближчому майбутньому залежить не лише добробут громадян у звичному розумінні, а й повоєнна відбудова держави загалом. Зокрема, надходження коштів на відновлення від міжнародних організацій. Як боротьба з корупцією наближає нас до перемоги та налагодження мирного повоєнного життя – у матеріалі Центру громадського моніторингу та контролю.

Міжнародні партнери пильнують

Наприкінці червня у Лондоні відбудеться Міжнародна конференція з відновлення України (Ukraine Recovery Conference), яка стане продовженням підготовки міжнародної спільноти до повоєнної відбудови нашої держави. Пріоритетами заходу, за словами прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, будуть швидке відновлення, залучення приватного бізнесу до відновлення та розбудови України, реалізація реформ. Останній пункт передбачатиме і боротьбу з корупцією, адже це питання звучало в переліку основних і під час минулорічної конференції із відновлення у Швейцарському Лугано.

Міжнародні партнери надіслали Україні чіткий сигнал: відбудова нашої держави, у яку вони вкладатимуть кошти, буде відбуватись під наглядом, а бодай якісь факти корупції у цьому процесі можуть зупинити допомогу світової спільноти.

У цьому контексті числанні корупційні скандали, що останніми тижнями розгорілись у країні: від свіжого «мішкового» скандалу в державному підприємстві «Енергоатомі» до затримання голови Верховного Суду України Всеволода Князєва на рекордному хабарі – ще більше привертають увагу Заходу до рівня корупції в Україні. Однак, і це має дві сторони: те, що навіть під час війни корупційні справи в країні не замовчуються та мають неабиякий резонанс, може сигналізувати західним партнерам про позитивні зрушення у цій галузі.

Арешт Князєва: безпрецедентна справа НАБУ

Про відродження боротьби з топ-корупцією, гучно нагадав арешт голови Верховного Суду Всеволода Князєва: 15 травня стало відомо, що його «взяли» на рекордному хабарі у $3 млн. Це, вочевидь, безпрецедентна справа, яка, після довгого затишшя, нагадала про існування антикорупційної системи. Вона нині складається із трьох основних органів: Нацагентства із запобігання корупції (НАЗК), Вищого антикорупційного суду (ВАКС) та Національного антикорупційного бюро України (НАБУ). Останнє, яке і є рушієм боротьби з корупцією, після обрання нового керівництва (у березні уряд затвердив директором НАБУ Семена Кривоноса) взялось за нові, гучні та трудоємкі справи.

Це – каталізатор відновлення країни. Адже гучні затримання мають привернути увагу світу до роботи України у боротьбі з хабарництвом та вселити у наших партнерів впевненість, що гроші, надані нам на відновлення країни, будуть захищені від корупціонерів та витрачені за призначенням.

Публікацію надано Центром громадського моніторингу та контролю

Share
Редакция

Редакция «Одесской жизни». Пишем о том, что происходит в городе, замечаем важные детали и знакомим вас с интересными людьми.

Останні статті

  • Статті

Головне в голубцях – кісточки перемити: як жителі Рені готували ярмарок до дня міста

На честь Дня міста Рені жителі Ренійської громади провели благодійний ярмарок на підтримку ЗСУ, в… Читати далі

2024-09-20
  • Статті

Нікіта Тітов: захисник Маріуполя про тридцять місяців у російському полоні

З російського полону повернувся захисник Маріуполя, воїн Національної гвардії України балтянин Нікіта Тітов. Коли він… Читати далі

2024-09-20
  • Статті

Як війна впливає на українську фауну: біолог Іван Русєв дав невтішні прогнози (відео)

Українська фауна нині переживає безліч викликів. Війну, кліматичні зміни та агресивну діяльність людей. У цьому… Читати далі

2024-09-20
  • Статті

626 років Саврані: наварили борщу та відсвяткували донатами на ЗСУ

Саврань — столиця лісової перлини Одещини — ташується в межиріччі річок Савранки та Південного Бугу.… Читати далі

2024-09-20
  • Новини

Чи будуть в Одесі зносити пам’ятник Пушкіну: відповідь мерії (відео)

В Одеській ОВА розпорядилися знести пам’ятник Олександру Пушкіну на Приморському бульварі. Але муніципальна влада не… Читати далі

2024-09-20
  • Статті

Суп, по-східному і десерт із медом: три ненудних рецепти страв із рису

Незвичайні та ненудні страви з рису: рис з яйцем, суп-пюре або цукерки підготувало «Одеське життя»… Читати далі

2024-09-20