Статті

Як Миколай дарував «миколайчики» дітворі з села Ясеневе

Миколай Чудотворець — найшанованіший святий православ’я, покровитель сиріт, бідних, хворих, мандрівників, моряків, військових та ув’язнених.

Хто привозить казку у Ясенове Перше?

За численними переказами, Угоднику,  як мало кому зі смертних, Господь дав можливість і після кончини невидимо перебувати серед людей, аби продовжувати робити добро, допомагати і захищати у важких життєвих обставинах, бідах, хворобах.

Тож чи не найбільше Чудотворець опікується дітками, батьки яких завжди просять у святого захисту для своїх чад, скільки б років їм не було, та обов’язково пригощає солодощами. 

Раніше святого вшановували 19 грудня, але з переходом Православної церкви України на новоюліанський календар день його пам’яті перемістився на 6-те число. 

Цьогоріч саме 6 грудня, вже вдев’яте, перевтілившись у Святого Миколая, вирушив з Одеси у святкові мандри уродженець села Ясенове Перше підприємець Микола Пожар, щоб влаштувати для своїх маленьких земляків Ясенівського старостату Зеленогірської громади Подільського району — дошкільнят, діточок з вадами здоров’я, учнів церковної недільної школи та дітей захисників України — справжнісіньку Миколаївську казку. 

Сотня пакунків для дітвори

Щоразу перед від’їздом у рідний край благодійник Микола Пожар закуповує не менше ста солодких подарунків.

— У моїй родині, окрім мене, є ще два Миколаї — син та онук, — поділився Микола Іванович. — Загалом маю двох дітей та шестеро люблячих онучат, яких ніколи не обділяю подарунками, особливо у цей святковий день. Якось спала думка вітати на Миколая юних земляків, адже сьогодні в селі багатьом людям живеться не дуже заможно. Тож дев’ять літ тому, закупивши солодкі смаколики, спершу помандрував у Ясенівський дитсадок, де раніше виховувалося не менше 60 діточок. 

Відтоді меценат Микола Пожар традиційно завантажує у багажник автівки сотню пакунків, адже, окрім потребуючих турботи діток, у селі мешкають чимало його родичів та друзів. 

Раніше він відвідував село 19 грудня, а тепер, як справжній патріот своєї Вітчизни, святкує Миколая шостого.

Благодійник Пожар — виходець з простої колгоспної родини. Його батько Іван Дмитрович Шумський зі своєю другою дружиною Февронією Сергіївною прижили у шлюбі чотирьох діточок. Миколка — наймолодший нащадок козацького роду — 12-річним втратив батька.

Змужнівши, колишній колгоспний водій Микола Пожар з переїздом в Одесу став поступово розвивати власний бізнес з автоперевезень. 

Відтоді допомагає ясенівській дітворі, значні кошти жертвував на відродження церкви, а з початком війни допомагає нашим доблесним воїнам, насамперед землякам, громити окупантів. 

Загалом за майже два роки війни родина Пожарів виділила на підтримку ЗСУ не менше 2 мільйонів гривень!   

Ой, хто Миколая любить, ой, хто Миколаю служить

Микола Пожар — незмінний представник благодійного фонду «Рідний край», започаткованого вихідцями з надкодимських сіл, насамперед з обох Ясенових та Любашівщини. Починаючи з 2005 року, щоб бодай трохи розрадити хворих дітей та сиріт, допомогти їм матеріально, стартував благодійний Миколаївський марафон. Святкове дійство завжди влаштовувалося під склепінням церкви. Присутніх вітали найактивніші меценати Юрій Шевченко, Сергій Паровик, Анатолій Артеменко, Микола Пожар, Валерій Устянський. Адже кожна дитина у передноворічні та новорічні дні чекає на диво, особливо діти з вадами здоров’я та сироти.

Не скупилися благодійники на солодкі подарунки та фінансову допомогу дітям з інвалідністю. «Миколайчики» дісталися й вихованцям недільної школи, які янгольськими голосами славили Миколая Чудотворця. 

Цьогоріч традиційних миколаївських урочистостей у Ясеновому не було. Лише 3 грудня, у день людей з інвалідністю, священник Роман провів божественну літургію, а представник фонду вручив обездоленим дітям подарунки. 

Наш герой Микола Пожар сподівається, що свій ювілейний візит з «миколайчиками» у рідне село здійснить уже в мирній Україні, а свято відбудеться в рідній українській церкві.

Share
Юрій Федорчук

Автор видання "Одеське життя". Журналіст з 35-річним досвідом. Пише про соціальні теми, природу, культуру та історію півночі Одещини. Лауреат кількох всеукраїнських премій.

Recent Posts

  • Новини

Погода в Одесі 26 липня: чи спаде спека

За інформацією Гідрометцентру Чорного та Азовського морів, завтра, у суботу, 26 липня 2025 року, в… Read More

25-07-2025 в 23:05
  • Новини партнерів

Digital-маркетинг: основа конкурентоспроможності сучасного бізнесу

Бізнес все частіше сприймає інтернет-простір як основне поле для завоювання уваги аудиторії та підвищення своїх… Read More

25-07-2025 в 23:01
  • Статті

Майстер чорно-білого світлопису: Одеса згадує майстра фотографії Михайла Рибака

У галереї «АrtОdesa» в Літньому театрі Міського саду відкрилася унікальна фотовиставка «Чорно-біле життя», присвячена творчості… Read More

25-07-2025 в 21:50
  • Статті

Як пиріжки перетворюється на медичне обладнання: одесити допомагають пораненим

Навіть у тилу триває боротьба – за кожного воїна, який повернувся з фронту пораненим. Студенти,… Read More

25-07-2025 в 20:31
  • Новини

Одеська опера стане цифровою: тепер театр можна буде відвідати онлайн

Одеський національний академічний театр опери та балету оголосив про початок надзвичайно цікавого та важливого проєкту… Read More

25-07-2025 в 19:33
  • Статті

Повернути воїна до життя — як на передову: чому реабілітація стала новим фронтом Одеси

Щодня в одеські лікарні надходять нові поранені з передової. Більшість з них — досвідчені захисники,… Read More

25-07-2025 в 19:00