Трудовий день майстрині з села Кричунове Любашівської територіальної громади Альони Балан триває зі світанку до смерку.
До війни її чоловік Володимир наймався далекобійником. Тому корова, свині, птиця, бджоли знаходилися виключно у царині її повсякденних справ. Та ще двогектарний город на вигоні й невеликий наділ безпосередньо біля хати, які потрібно засадити городиною або засіяти збіжжям.
Проте Альона ще знаходить час для рукоділля. Й щоденно творить красу, вишиваючи рушники, сорочки, картини й майструючи різноманітні декоративно-прикладні вироби. Всю свою родину одягла у вишукані вишиванки. А ще співає у місцевому вокальному гурті «Мальви».
Уродженка сусіднього села Глибочок Савранської громади, Альона творчими і господарчими вміннями завдячує своїй бабусі Лідії Кирилівні Пчелінській, яка гляділа дівчинку з десятирічного віку (батьки розлучилися і залишили на стареньку трьох малолітніх онуків).
Зі своїм майбутнім чоловіком Володимиром Баланом дівчина познайомилася на танцях у клубі. Закохані побралися одразу після шкільного випускного нареченої. Спочатку молодята мешкали у Глибочку, потім придбали добротну хатину в Кричуновому. Тут вже народилися їхні діточки Вадим і Ганнуся.
— Мабуть, творчі задатки дрімали у мені з дитинства, бо, відколи переїхала у власну хату, де, кажуть, жила майстровита жінка, я одразу почала вишивати хрестиком. Зуміла опанувати більшість народних, сучасних та нових видів рукоділля. Навіть вишиваю рушники на замовлення, — розповіла майстриня. — Моя ж бабця була неперевершеною співачкою, виступала з ансамблем. З її майна я отримала найкоштовніший спадок — старовинний народний костюм.
Свої вироби Альона Балан радо демонструє на різноманітних фестивалях, а вокальні здібності — на місцевих та виїзних концертах. Послідовницею своєї творчої справи, насамперед рукодільництва, бачить доньку Ганну.
Батьки допомагають дітям розкрити і артистичні здібності. Вадим навчається в Миколаївському музичному коледжі, Ганна — у Кривоозерській музичній школі.
За щоденними сімейними клопотами Альона Балан так і не визначилася з власною професією, хоча працювала і продавчинею, і в місцевому старостаті. Проте вміє за бджолами доглядати, автівкою керувати й готувати смачні наїдки до будь-якого свята. І все зробить до ладу.
Читайте також:
До керівництва підприємства звернулися співробітники обласної станції переливання крові з проханням здати кров для потреб… Read More
Новорічний настрій уже стукає у двері, а разом із ним — фантастичні подарунки від VARUS!… Read More
В Одеській області два співробітники районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки продавали військовозобов'язаним відстрочки. Read More
У Південному попрощалися одразу з двома загиблими воїнами - солдатом Марковським Ігорем Григоровичем і бойовим… Read More
Із п'ятниці, 22 листопада, в Одесі відновлено роботу автобусів № 105 і №105-А за постійним… Read More
У п'ятницю, 22 листопада 2024 року, у зв'язку з плановими роботами на міських електромережах деякі… Read More