Срібло з часом тьмяніє. І хоча воно не потребує якогось ретельного догляду, час від часу його слід чистити, щоб відновити первісний блиск.
Давайте розберемося, як почистити срібло, щоб воно сяяло.
Чисте срібло практично не темніє. Але ювелірні вироби та столове приладдя не буває на 100% срібним. Цей метал дуже м’який і легко деформується. Щоб зробити його міцнішим і довговічнішим, застосовують суміш 92,5% чистого срібла та 7,5% міді. Ви могли бачити число 925 на оздобах, його ще називають пробою — воно означає відсотковий вміст срібла.
Мідь робить суміш схильною до потемніння. Це відбувається, коли срібло вступає в контакт з частинками сірки в повітрі, утворюючи сульфід срібла сірувато-чорного кольору. У міру накопичення на виробі з’являється темний наліт.
Крім того, оздоби контактують з тілом людини. Хімічний склад виділеного поту залежить від їжі, ліків та стану здоров’я. Вступаючи в реакцію зі сріблом, природні виділення людини можуть призвести до утворення темного нальоту.
Краще не застосовувати кислоти та хімічні розчини. Оцет, нашатирний спирт, засоби для миття посуду, зубна паста та вода з лимоном можуть призвести до утворення ямок на сріблі.
Відносно безпечний спосіб почистити срібло — за допомогою фольги. Вам будуть потрібні:
Постеліть фольгу на дно контейнера блискучою стороною догори. Додайте в склянку окропу соду та сіль. Добре перемішайте.
Покладіть оздоби або столове приладдя до контейнера, переконайтеся, що вони торкаються фольги. Залийте срібло розчином соди та солі. Відбудеться електрохімічна реакція, ви побачите бульбашки. Побічний ефект від цієї процедури – неприємний запах. Це сірка в сульфіді срібла входить у реакцію з молекулами алюмінію у фользі.
Постмо на ваших очах срібло має стати блискучим, а фольга навпаки – покриється коричневим нальотом. Промийте вироби під струменем холодної води і висушіть.
Зберігайте кожну оздобу зі срібла в окремому мішечку з фланелі. Користуйтеся скриньками з кришкою, що щільно закривається, щоб обмежити доступ повітря. Завжди прибирайте столове срібло до шафи, не залишайте його на стільниці.
Покладіть невеликий шматок крейди у скриньку зі своїми оздобами або в ящик зі столовим сріблом. Він поглинатиме вологу й захистить вироби від потемніння. Намагайтеся не зберігати срібло у вологих приміщеннях.
Надягайте свої оздоби лише після нанесення парфуму. Коли ви «пшикаєте» на себе парфумами, то запашні речовини та барвники прилипають до срібла. Через це воно може швидше темніти. Не надягайте каблучки, доки крем для рук повністю не вбереться.
Читайте також: Модный тренд. Выбираем украшения под вечерний образ
Фото: Organized Home, Pop Sci
В Одеській області два співробітники районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки продавали військовозобов'язаним відстрочки. Read More
У Південному попрощалися одразу з двома загиблими воїнами - солдатом Марковським Ігорем Григоровичем і бойовим… Read More
Із п'ятниці, 22 листопада, в Одесі відновлено роботу автобусів № 105 і №105-А за постійним… Read More
У п'ятницю, 22 листопада 2024 року, у зв'язку з плановими роботами на міських електромережах деякі… Read More
1003-й день Україна протистоїть повномасшатабній агресії російської федерації. На ранок, 22 листопада, ситуація на фронті… Read More
В Одесі 49-річна водійка автомобіля «Ssang Yong» наїхала на жінку, яка переходила проїжджу частину і… Read More