Історія

Одеські історії: 115 років тому пароплав «Нахімов» затонув біля берегів Туреччини

27 січня 1907 року в газетах з'явилося повідомлення про те, що біля Анатолійського узбережжя затонув пароплав «Нахімов». Його портом приписки була Одеса, де пароплав був під першим номером.

Пароплав «Нахімов» був побудований 1865 року на англійській судноверфі на замовлення Російського товариства пароплавства і торгівлі. Цей двопалубний поштово-пасажирський пароплав був спущений на воду у квітні того ж року. Перший рейс пароплав здійснив до Бомбея, із заходом до Порт-Саїда і Адена, куди він доставив вугілля.

Назад — до Одеси з Бомбея — «Нахімов» віз бавовну. Судно здійснювало рейси Чорним морем, а також до портів Європи та Азії. Перед початком російсько-турецької війни судно збиралися відправити до Кронштадта, щоб у разі потреби використати його для крейсерських операцій. Проте всю війну судно простояло у порту.

У 1879 році, коли на близькосхідній лінії почала збільшуватися кількість пасажирів, на пароплаві «Нахімов» обладнали пасажирські каюти першого та другого класу. Тепер судно курсувало між чорноморськими та середземноморськими портами.

У січні 1907 року, після розвантаження та висадки пасажирів у Константинополі, пароплав «Нахімов» вирушив до Батумі. Однак, коли він був у дорозі, вибухнув ураган зі снігопадом, все навколо потонуло в сніговій темряві, і корабель збився з курсу. Незабаром його викинуло на камені поблизу узбережжя Туреччини. Газети повідомляли, що «Нахімов» зазнав аварії біля Анатолійського берега, у місцевості, званій Орту.

Пароплав наскочив на підводні камені, і через пробоїну всередину судна ринула вода. На допомогу потерпілим від аварії вирушив пароплав «Корнілов», який підібрав пасажирів та команду. Він же й доставив усіх до Одеси. Усі пасажири та команда залишилися живими, а останки «Нахімова» ще довго лежали на каменях.

Джерела: starosti.ru; odessitua.com


Раніше ми розповідали про катастрофу пароплава «Святослав» та загибель одеських моряків.

Share
Ирина Сорокина

Начинала свою деятельность в далеком 1989 году корректором в редакции «Вечерней Одессы». Через несколько лет стала литературным редактором, работала во всеукраинском журнале «Пассаж». И наконец, доросла до корреспондента газеты «Одесская жизнь». Моя журналистская «парафия» — материалы по культуре и истории.

Recent Posts

  • Статті

В Одеському педуніверситеті великі конкурси: що ще змінилося у виші під час війни

Викладачі проводять лекції в бомбосховищах, студенти навчаються з окопів, але конкурси та престиж вишу зростають,… Read More

2024-11-22
  • Новини

Узвіз Віталія Блажка (Марінеско) закривають на ремонт: як ходитимуть автобуси і трамваї

На узвозі Віталія Блажка стартує будівництво нової дренажної системи. У зв'язку з цим з 23… Read More

2024-11-22
  • Статті

Афіша Одеси 22-24 листопада: безкоштовні вистави, екскурсії, виставки

Ми живемо в час історичних подій. 10 років Революції Гідності, 20 років Помаранчевої революції, роковини… Read More

2024-11-22
  • Новини

Співробітники «Інфоксводоканалу» відгукнулися на заклик здати кров для поранених

До керівництва підприємства звернулися співробітники обласної станції переливання крові з проханням здати кров для потреб… Read More

2024-11-22
  • Статті

Грай та вигравай: у VARUS стартувала новорічна акція

Новорічний настрій уже стукає у двері, а разом із ним — фантастичні подарунки від VARUS!… Read More

2024-11-22
  • Новини

Одеська область: співспівробітники ТЦК продавали відстрочки від мобілізації

В Одеській області два співробітники районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки продавали військовозобов'язаним відстрочки. Read More

2024-11-22