Історія

Одеські історії: 115 років тому пароплав «Нахімов» затонув біля берегів Туреччини

27 січня 1907 року в газетах з'явилося повідомлення про те, що біля Анатолійського узбережжя затонув пароплав «Нахімов». Його портом приписки була Одеса, де пароплав був під першим номером.

Пароплав «Нахімов» був побудований 1865 року на англійській судноверфі на замовлення Російського товариства пароплавства і торгівлі. Цей двопалубний поштово-пасажирський пароплав був спущений на воду у квітні того ж року. Перший рейс пароплав здійснив до Бомбея, із заходом до Порт-Саїда і Адена, куди він доставив вугілля.

Назад — до Одеси з Бомбея — «Нахімов» віз бавовну. Судно здійснювало рейси Чорним морем, а також до портів Європи та Азії. Перед початком російсько-турецької війни судно збиралися відправити до Кронштадта, щоб у разі потреби використати його для крейсерських операцій. Проте всю війну судно простояло у порту.

У 1879 році, коли на близькосхідній лінії почала збільшуватися кількість пасажирів, на пароплаві «Нахімов» обладнали пасажирські каюти першого та другого класу. Тепер судно курсувало між чорноморськими та середземноморськими портами.

У січні 1907 року, після розвантаження та висадки пасажирів у Константинополі, пароплав «Нахімов» вирушив до Батумі. Однак, коли він був у дорозі, вибухнув ураган зі снігопадом, все навколо потонуло в сніговій темряві, і корабель збився з курсу. Незабаром його викинуло на камені поблизу узбережжя Туреччини. Газети повідомляли, що «Нахімов» зазнав аварії біля Анатолійського берега, у місцевості, званій Орту.

Пароплав наскочив на підводні камені, і через пробоїну всередину судна ринула вода. На допомогу потерпілим від аварії вирушив пароплав «Корнілов», який підібрав пасажирів та команду. Він же й доставив усіх до Одеси. Усі пасажири та команда залишилися живими, а останки «Нахімова» ще довго лежали на каменях.

Джерела: starosti.ru; odessitua.com


Раніше ми розповідали про катастрофу пароплава «Святослав» та загибель одеських моряків.

Share
Ирина Сорокина

Начинала свою деятельность в далеком 1989 году корректором в редакции «Вечерней Одессы». Через несколько лет стала литературным редактором, работала во всеукраинском журнале «Пассаж». И наконец, доросла до корреспондента газеты «Одесская жизнь». Моя журналистская «парафия» — материалы по культуре и истории.

Останні статті

  • Новини

Фотограф з Одеси отримав міжнародну премію за фотографії з війни (фото)

Костянтин Ліберов, військовий фотограф з Одеси, отримав у Франції премію Bayeux Calvados-Normandy Award у категорії… Читати далі

2024-10-18
  • Статті

Новий «Гастроном» на Дерибасівській: атмосфера одеського дворика, знайомі страви та солодкі коти (фото)

Зазвичай нові ресторани в Одесі відкриваються напередодні туристичного сезону – навесні або на початку літа,… Читати далі

2024-10-18
  • Статті

У джазі тільки доля: оновлена класика на сцені одеської Музкомедії

На сцені Одеського академічного театру музичної комедії ім. М.Водяного (ОАТМК) – неперевершена бродвейська класика «У… Читати далі

2024-10-18
  • Статті

Хто крайній на масаж? Чому до масажистки у Балті вишиковуються черги

Ольга Глуха завжди мріяла знайти справу свого життя. Коли ж обирала, куди піти вчитися, мама… Читати далі

2024-10-18
  • Новини

На одній із вулиць Одеси на вихідні обмежать рух

19 і 20 жовтня 2024 року в Одесі відбудуться велоперегони, у зв'язку з чим тимчасово… Читати далі

2024-10-18
  • Новини

В Одесі міняють старі теплотраси: чи будуть прориви цієї зими

Одеса готується до зими. Наразі комунальні служби продовжують обстежувати та відновлювати теплові мережі. Вже виявлено… Читати далі

2024-10-18