Статті

Харківщина: радість деокупації та жахи воєнних злочинів (відео)

Минулого тижня Україна звільнила більшу частину Харківської області. 10 вересня окупанти оголосили про виведення своїх військ з Ізюма Харківської області та пояснили це «перегрупуванням підрозділів». За даними Інституту вивчення війни (ISW), ЗСУ переламали хід війни. «Одеське життя» зібрало інформацію з приводу того, що зараз трапиться на звільнених територіях.

Харківська область поступово починає оживати. Місцеві жителі зустрічають українських військових буквально зі сльозами, пригощають їх гарячими сніданками та дарують квіти.

Вже вільне місце Ізюм нещодавно відвідав й президент України Володимир Зеленський, де подякував ЗСУ за мужність та плідну працю.

«Сьогодні ми, я впевнений, кожен з нас, коли ми дивимось уверх, особливо люди на тимчасово окупованих територіях, ми шукаємо тільки одного – це прапор нашої держави», – сказав Володимир Зеленський.

Тим часом українські військові активно позбавляються російських триколорів та встановлюють на будівлях області синьо-жовті прапори.

Між тим, окрім добрих новин, є й дуже сумні. На Харківщині вже почали виявляти нові воєнні злочини росії. У мережі з’явилися фото в’язниць Куп’янська, а жителі Балаклії розповіли «Голосу Америки» про тортури.

«У нас сусідка. У неї син боєць АТО. Його приїхали, забрали, застрелили в голову. Дуже знівечили: Z-ки вирізали на обличчі. Він дуже сильно був побитий, навіть впізнати його було дуже-дуже важко. Й через два дні відвезли  до дому, кинули під ворота», сказала в інтерв’ю «Голосу Америки» одна з місцевих жителек.

Окрім цього при відході з позицій армія загарбників замінувала околиці. Український ведучий Дмитро Комаров, який постійно знімає відео з фронту попередив: «У всіх територіях, де нещодавно були росіяни, яких зараз прогнали, дуже важливо не наступати на траву, газони, бо вони дуже підступно заміновані. Все мінується на площі у сотні квадратних метрів. Це дистанційна міна. Якщо я доторкнуся пальцем, вона здетонує і мені відірве кисть».

Місто Ізюм Харківської області рашисти зруйнували майже повністю, бо це був ключовий транспортний вузол, який ще називають «воротами в Донбас». росії вдалося захопити місто тільки через масовані бомбардування. Зараз в Ізюмі немає світла, води та газу, а більшість будинків тут так чи інакше зруйновані.  зруйновані авіабомбами

Днями в Ізюмі також знайшли масове поховання. За даними ЗМІ, це лісовий цвинтар на вулиці Шекспіра: раніше тут ховали невідомих солдатів, які загинули в 1942 році. Зараз тут знайшли щонайменше 445 свіжих могил: у більшості з них, ймовірно, поховані місцеві жителі, але є й поховані бійці ЗСУ.

«Ми зараз викопали труп. Він був оглянутий слідчим експертом. На шиї у трупа виявлена мотузка. У нього перебиті кінцівки, що свідчить про  насильницьку причину смерті, тобто виявлено факти катування», повідомив керівник Харківської обласної прокуратури Олександр Фільчаков.

За словами Володимира Зеленського, вже зараз «є свідчення, що російські солдати, чиї позиції були неподалік цього місця, стріляли по похованих просто для розваги». 

На цвинтарі поховані люди, які були розстріляні чи загинули від артобстрілів, вибухів та авіаударів. Також тут знайдено могилу 8 осіб: усі вони – члени родини Столпакових. Ці діти та дорослі загинули під завалами багатоповерхівки 9 березня.

Кількість жертв в Ізюмі може бути щонайменше у два рази більше, ніж у Бучі. Це нова жахлива трагедія України.

Раніше “Одеське Життя” писало про загальну ситуацію на фронті на ранок 18 вересня.

Share
Редакция

Редакция «Одесской жизни». Пишем о том, что происходит в городе, замечаем важные детали и знакомим вас с интересными людьми.

Останні статті

  • Новини

Чергою з кулемета: на Одещині військові знешкодили морську міну (відео)

На узбережжя Одещини викинуло чергову морську міну, яку було оперативно знищено українськими військовими. Про це… Читати далі

2024-09-16
  • Статті

Відновлення після війни: як військовий починав нове життя після поранення

14 лютого 2023 року військовий Віталій Верес отримав важке поранення під час оборони Бахмута, коли… Читати далі

2024-09-16
  • Статті

Будинки покинули, а калину — забрали: історія одного вимушеного переселення

Вересень. Налилася червоним кольором калина, яка є одним із символів України. Колектив обласного центру національних… Читати далі

2024-09-16
  • Новини

В Одесі та Одеській області стався землетрус: що відомо (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

16 вересня 2024 року мешканці Одеси та регіону відчули підземні поштовхи. У будинках гойдалися люстри,… Читати далі

2024-09-16
  • Статті

Пам’ять Володимира Панченка вшанували у Любашівці

Другого вересня, у день народження митця, якому мало виповнитися 70 років, в медіацентрі Любашівської публічної… Читати далі

2024-09-16
  • Новини

Спорт, що допомагає жити – Одеський гольф-клуб

Воєнний час вніс корективи у всі сфери нашого життя. І сьогодні спорт став важливим напрямком… Читати далі

2024-09-16