Статті

Електронна трудова: що нового?

З минулого року наявність трудової книжки не є обов'язковою. Інформація про стаж з 2004 року підтверджується даними персоніфікованого обліку. Але як зберегти і надалі враховувати дані про стаж до 2004 року?

Правлінням Пенсійного фонду ухвалено документи, що регулюють порядок подання відомостей для створення електронних трудових книжок. Зокрема, у березні 2021 року було ухвалено одну, основну, постанову. А 1 червня цього року ухвалено додаткову постанову «Про порядок та черговість надання відомостей для створення електронних трудових книжок» №8-3, яка передбачає низку нюансів.

  • Перехід до повного електронного урахування стажу становить п’ять років – починаючи з 10 червня 2021 року до 2026 року. При цьому встановлюється черговість. Раніше відомості про трудову діяльність працівника, фізичної особи-підприємця можна було надати в електронній формі у будь-який період – протягом п’яти років. Тепер першочергове право на надання таких відомостей мають особи, яким до пенсії за віком залишилося не більше двох років і які мають стаж до 1 липня 2000 року.
  • Дані для створення електронного запису потенційний пенсіонер може подати не лише через електронний портал, а й звернувшись особисто до Пенсійного фонду.
  • Відомості про трудову діяльність можна подати повторно – для виправлення помилки, якщо виявлено неправильний або неточний запис про періоди роботи за періоди страхового стажу після 1 липня 2000 року, або у разі створення неправильного або неточного електронного запису в електронному кабінеті. При повторному поданні відомостей про трудову діяльність подається титульна сторінка і сторінки зі змінами.
  • У деяких випадках відомості мають подаватися страхувальником на веб-порталі електронних послуг з обов’язковим накладенням електронного підпису (ЕП) на кваліфікованому сертифікаті ЕП. Це пов’язано, наприклад, з відсутністю у реєстрі застрахованих осіб відомостей про прийняття на роботу, переведення на іншу посаду, звільнення, зупинення дії трудового договору, а також про присвоєння, зміну рангу, розряду, класу, звання, категорії тощо. Наразі подання таких відомостей здійснюється відділом кадрів через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду – у вигляді XML-файлу (таблиця з відомостями про трудову діяльність працівника). Це стосується періодів роботи з 10 червня 2021 року. За періоди до зазначеної дати відомості подаються шляхом прикріплення відсканованих документів.

 *З дня набрання чинності Законом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі» №1217-IX від 5 лютого 2021 року

Сергій КОРОБКІН, незалежний консультант

Share
Редакция

Редакция «Одесской жизни». Пишем о том, что происходит в городе, замечаем важные детали и знакомим вас с интересными людьми.

Recent Posts

  • Новини

В Одесі жінка за кермом «Ssang Yong» переїхала пішохода

В Одесі 49-річна водійка автомобіля «Ssang Yong» наїхала на жінку, яка переходила проїжджу частину і… Read More

2024-11-22
  • Positive News

Анекдот дня: чого бажає Рабінович у банку

Доброго ранку, друзі! Почніть свій день з посмішки - ми підготували для вас свіжу порцію… Read More

2024-11-22
  • Статті

Ціни на листопадовому Привозі: під дощиком – за салом

Привоз в останню декаду листопада: легкий дощик, «тяжкий» вітерець. Людей (чи так здалось) менше, аніж… Read More

2024-11-22
  • Новини

День гуманного суспільства та любові до веснянок: що ще святкують 22 листопада

Що святкують в Україні та світі 22 листопада. Історичні події, пам'ятні дати, народження відомих людей… Read More

2024-11-22
  • Новини

Церковні свята 22 листопада: прикмети, кого вшановують і чого не можна робити

Церковне свято сьогодні, 22 листопада. Розповідаємо, пам'ять яких святих вшановують православні віряни в цей день,… Read More

2024-11-22
  • Новини

Магнітні бурі 22 листопада: чи є ризик для метеозалежних

У п'ятницю, 22 листопада, магнітосфера Землі буде в спокійному стані. Магнітних бур не очікується. Read More

2024-11-22