Микола Михайлович Рожко 1958 року переїхав з Одеси до Рені. Через любов. Любові до української Бессарабії, її ландшафтів, багатої природи та місцевої унікальної культури.
У 2024 році музичній школі виповнилося 75 років. За цей період часу тут викладали чимало талановитих музикантів, але один із них — унікум. Це Микола Михайлович Рожко, який пропрацював у школі мистецтв понад шістдесят років.
Щоб бути в хорошій фізичній формі, він завжди їздив на велосипеді та був на позитиві. І лише коли почав погіршуватися зір і стало проблематично добиратися до школи, тоді вийшов на відпочинок.
Проте не розлучився з музикою! Улюблені інструменти Миколи Рожка — акордеон та баян.
За роки роботи Микола Михайлович не тільки викладав, він налаштовував музичні інструменти, довгий час був концертмейстером народного хору ветеранів при районному Будинку культури.
Більшість учасників хору — колишні портовики, залізничники та ветерани інших підприємств — не володіли музичною грамотою, а потрібно було співати в три голоси. Микола Михайлович умів простою мовою до кожного донести, як упоратися з таким непростим завданням.
А ще Микола Рожко — автор гімну червонохрестівців Одещини: він написав музику на вірші журналіста і письменника Віктора Мамонтова.
Цього року Ренійська дитяча школа мистецтв відзначила 75-річний ювілей. Цю установу культури було створено всього через чотири роки після закінчення Другої світової війни, всього через два роки після страшного голоду 1946-1947 років.
Микола Михайлович Рожко — одесит. Він приїхав до Рені за направленням у далекому 1958 році.
— Як зараз пам’ятаю: серпень, спека, Будинок культури, який розмістили в колишньому критому ринку, потопає в зелені плакучих верб, — розповідає маестро. — Поруч — чайна, де на скрипці грає циган. І люди прогулюються.
Одеситу настільки сподобалася ця пастораль, що він уже не захотів повертатися у свою міську квартиру.
Серед найяскравіших спогадів — перша поїздка з агітбригадою селами району: асфальтованих доріг ще не було, культармійці тряслися в кузові вантажівки:
— А навколо стіною — очерет, з якого вилітали перелякані птахи, — досі пам’ятає маестро.
Під час святкового концерту з нагоди 75-річчя Ренійської школи мистецтв Миколі Рожку, як і іншим ветеранам, було віддано заслужені почесті. Але концертом він залишився не зовсім задоволений:
— Не був представлений мій улюблений інструмент — акордеон, — засмутився Микола Михайлович.
Сам ветеран, незважаючи на проблеми із зором, досі грає на акордеоні, фортепіано та інших інструментах. Коли самопочуття хороше, займається по кілька годин.
У його репертуарі — класика, музика народів світу і, звісно, багатонаціонального Придунав’я.
— Дві години чистої музики, можу дати сольний концерт! — заявив музикант. — Мрію, що мені нададуть таку можливість на мій 90-річний ювілей.
Одеська міськрада ухвалила рішення, що звільняє учасників бойових дій і родини загиблих захисників від сплати… Read More
Вітаємо з суботою, друзі! Час відпочити та посміятися від душі! Ми підготували для вас добірку… Read More
У суботу, 5 липня 2025 року, істотних магнітних бур на Землі не очікується. День обіцяє… Read More
Піца давно стала не просто улюбленою стравою мільйонів, а справжнім символом затишку, відпочинку та смачного… Read More
Правильне підвищення цін залучає платоспроможних клієнтів та підвищує прибутковість бізнесу. Головне — діяти стратегічно. Read More
В Одеській області стартував збір заявок для участі в Каталозі крафтового бізнесу. До участі запрошують… Read More