В Україні з'явилася нова молодіжна субкультура під назвою «ЧВК Редан». Її представники – підлітки віком приблизно 14-16 років – збираються до груп з десятків людей і влаштовують масові побоїща. На думку правоохоронців, ця субкультура прийшла до нас із країни-агресора росії. Збори агресивної молоді вже помітили у Харкові, Києві, Львові. І, зважаючи на все, ця хвиля докотилася і до Одеси.
У понеділок, 27 лютого 2023 року, в Одесі поліцейські запобігли масовій бійці біля торгового центру «Панорама» на Таїрова.
Як пише видання «Думська», посилаючись на джерела у правоохоронних органах, біля «Панорами» зібралася велика група молоді, яка відносить себе до «ПВК Редан» і яка прийшла на «стрілку» до іншого молодіжного руху «офніки».
Повідомляється, що поліцейські виявили Телеграм-канал під назвою «ЧВК Редан Одеса», де було написано, що 27 лютого має відбутися зіткнення між двома молодіжними рухами.
На щастя, завдяки втручанню поліції інциденту вдалося запобігти. Правоохоронці провели профілактичні бесіди із майже 70 підлітками.
Показово, що того ж дня молодь, яка відносить себе до «ПВК Редан», зібралася для масових бійок у Києві, Харкові, Львові, Житомирі та Івано-Франківську. У всіх містах поліції вдалося не допустити зіткнень. Там також було проведено профілактичні бесіди з учасниками цих груп.
За словами голови Нацполіції в Харківській області Володимира Тимошка, такий специфічний «флешмоб» для підлітків, результатом якого мала стати масова бійка, запустили російські вбивці та мародери для того, щоб дестабілізувати ситуацію в нашій країні.
ПВК «Редан» – це агресивна молодіжна субкультура. Її учасники збираються у великі групи та влаштовують масові бійки з національними меншинами чи представниками інших субкультур.
Жодною приватною військовою компанією (а саме так розшифровується абревіатура ПВК) цей рух, зрозуміло, не є і нічого спільного з відомим «Вагнером» не має. За словами самих представників субкультури, це звичайний «стеб». Ймовірно, «реданівців» надихнуло підліткове аніме Hunter x Hunter, де було бандитське угруповання «Редан» (інша назва – «Павук»).
Очолює цей рух хлопець на ім’я Алі – це гравець у Dota 2 та CounterStrike. Відомо про нього досить мало.
Члени підліткової «ПВК» носять чорний одяг із зображенням павуків та цифрою 4. Це свого роду данина моді, культурі аніме. Вони називають себе «паучками» і виступають проти футбольних фанатів, гопників, скінхедів та людей з неслов’янською зовнішністю (у росії, де, власне і зародився цей рух, це кавказці та жителі Середньої Азії).
Ця субкультура досить «молода»: вперше «Редан» був помічений у росії у вересні 2022 року. Спочатку підлітки просто спілкувалися у паблиці у забороненій в Україні соцмережі «ВКонтакті». А у лютому 2023 року представники субкультури почали влаштовувати масові бійки з футбольними фанатами у московських торгових центрах. За інформацією російських ЗМІ, 24-25 лютого було затримано близько 300 неповнолітніх. Порушено кілька кримінальних справ.
Варто зазначити, що ПВК «Редан» – це далеко не перша і не єдина субкультура, яка займається бійками та хуліганством. Подібні рухи завжди були і завжди будуть серед підлітків із не дуже благополучних сімей.
Водночас, радять психологи, батькам важливо пам’ятати, що поширення таких субкультур – це не причина, а наслідок підліткових проблем. Дитина із сім’ї, де її поважають та вислуховують, навряд чи зацікавиться таким агресивним рухом.
Якщо підліток зацікавився ПВК «Редан» – це привід відверто поговорити з ним та разом відвідати дитячого психолога.
Також батькам не варто бити на сполох, якщо підліток дивиться аніме. Адже саме по собі аніме не робить дитину агресивною і неслухняною, якщо у неї немає сімейних проблем – це лише вид мистецтва, який дивляться мільйони людей по всьому світу.
Певно, за рухом «реданівців» слід спостерігати (насамперед це стосується правоохоронних органів). Але й піддаватися громадській паніці батькам підлітків не потрібно – просто любіть своїх дітей та вибудовуйте з ними довірчі стосунки.
Фотоколаж 24 канали
Що святкують в Україні та світі 22 листопада. Історичні події, пам'ятні дати, народження відомих людей… Read More
Церковне свято сьогодні, 22 листопада. Розповідаємо, пам'ять яких святих вшановують православні віряни в цей день,… Read More
У п'ятницю, 22 листопада, магнітосфера Землі буде в спокійному стані. Магнітних бур не очікується. Read More
У сучасному світі стабільний та швидкісний інтернет дуже важливий для виконання бізнес-завдань та повсякденного користування.… Read More
В Одесі правоохоронці затримали завідувачку одного з відділень "Дитячої міської клінічної лікарні №3". Її підозрюють… Read More
22 листопада 1954 року, тобто рівно 70 років тому «скопитився» Андрій Януарович Вишинський. «Фі!», —… Read More