Статті

День захисників та козаків: кого вшановують українці 14 жовтня?

Сьогодні, 14 жовтня, українці відзначають одразу три свята: крім православного свята Покрови Пресвятої Богородиці, ми вшановуємо наших захисників та захисниць, а також згадуємо українських козаків – уособлення сміливості та мужності нашого народу.

День захисників та захисниць України: як з’явилося це свято?

День захисника України – щодо молоде свято. Його було засновано указом президента Петра Порошенка 14 жовтня 2014 року. Цим же указом скасовувався указ президента Леоніда Кучми, згідно з яким День захисників вітчизни відзначався 23 лютого.

Згідно з Указом, це зроблено «з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності та територіальної цілісності України, військових традицій та перемог українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві».

Нагальна необхідність у такому загальнодержавному святі особливо гостро виникла після російської окупації Криму та початку військових дій на території Донецької та Луганської областей.

Дата 14 жовтня обрана не випадково: у цей день відзначається християнське свято Покрови Пресвятої Богородиці, а 1999 року встановлено і День українського козацтва.

2021 року назву свята перейменували, давши гендерно-нейтральну назву – День захисників та захисниць України.

Цього дня українці вшановують мужність та героїзм захисників незалежності та територіальної цілісності України. Побажаємо ж нашим захисникам міцних сил та незламної віри, незгасаючого оптимізму та відмінного виконання всіх поставлених бойових завдань!

День козацтва: історія та традиції

Окрім Дня захисника України, 14 жовтня відзначають ще й День українського козацтва. І цю дату обрано не випадково: адже козаки завжди шанували Діву Марію – молилися їй і просили допомоги у своїх справах.

За переказами, саме на свято Покрови в Україні проходила Велика рада, на якій обирали гетьмана та визначалися з подальшими військовими планами.

Здавна козаки боролися за свободу і незалежність, уславилися хоробрими і відважними захисниками людей, а також своєї Держави.

У мирний час цього дня в Україні проходили тематичні фестивалі та конкурси, ігри та змагання. Одна з головних традицій – виконання народного українського танцю – гопака. Молоді люди змагаються між собою у цьому мистецтві, вихваляючи своїх предків.

Зараз, у період військового стану, всі масові заходи скасовані, тому національне свято відзначити з розмахом не вдасться, однак, віддати шану своїм предкам і привітати сучасних захисників країни все ж таки варто.

Share
Редакция

Редакция «Одесской жизни». Пишем о том, что происходит в городе, замечаем важные детали и знакомим вас с интересными людьми.

Recent Posts

  • Статті

Який інтернет обрати під час відключень світла?

У сучасному світі стабільний та швидкісний інтернет дуже важливий для виконання бізнес-завдань та повсякденного користування.… Read More

2024-11-21
  • Новини

Завідувачку дитячої лікарні в Одесі викрили на хабарі

В Одесі правоохоронці затримали завідувачку одного з відділень "Дитячої міської клінічної лікарні №3". Її підозрюють… Read More

2024-11-21
  • Авторський блог

Андрій Вишинський — одесит на прізвисько «Ягуарович»: історія ката і «ланцюгового пса» диктатора

22 листопада 1954 року, тобто рівно 70 років тому «скопитився» Андрій Януарович Вишинський. «Фі!», —… Read More

2024-11-21
  • Новини

Частина Одеси у п’ятницю залишиться без води: кому потрібно зробити запаси

У частині Приморського району Одеси у п'ятницю, 22 листопада 2024 року, тимчасово відключать воду. Причина… Read More

2024-11-21
  • Новини

ЮНЕСКО відреагувала на звернення одеситів щодо збереження історичних пам’яток

В ЮНЕСКО дали відповідь на гучний «Одеський лист», в якому противники деколонізації топонімів, названих на… Read More

2024-11-21
  • Новини

Одеса без світла: чи працюватимуть графіки 22 листопада (ОНОВЛЕНО)

Завтра, у п'ятницю, 22 листопада 2024 року, в Україні та, зокрема, в Одесі та Одеській… Read More

2024-11-21