Сьогодні, 14 грудня, в Україні вшановують ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Безпосередньо перед цим днем, 13 грудня, у Парижі пройшла Міжнародна конференція «Солідарність з українським народом», або енергетичний «Рамштайн», де представники України, ЕС та МАГАТЕ обговорили демілітаризацію Запорізької АЕС. «Одеське життя» згадало, як рятували країну після Чорнобильської катастрофи та з’ясувало, що планують зробити для захисту світу від чергової радіаційної небезпеки.
Найбільша в історії людства техногенна катастрофа сталася на Київщині 26 квітня 1986 року. На Чорнобильській АЕС, поблизу міста Прип’ять, через теплові вибухи був зруйнований 4-й енергоблок АЕС. Вибухи спричинили витік радіації, якої було в 30-40 разів більше, ніж під час вибуху в Хіросімі.
Ліквідація наслідків катастрофи тривала майже 7 місяців, а саме 14 грудня 36 років тому завершилося будівництво саркофага над зруйнованим енергоблоком. Ліквідаторами радіаційного лиха стали понад 600 тисяч осіб. Багато хто з них заплатив власним життям за те, щоб врятувати країну і світ від радіаційного забруднення. Протягом лише місяця після катастрофи, за різними даними, загинуло від 30 до 200 пожежників і працівників АЕС.
Сьогодні Україна віддає шану героям-ліквідаторам, але водночас і вирішує, як, майже 40 років по тому, рятуватися від чергової радіаційної загрози. Але сьогодні – вже не через техногенні фактори, а через військову агресію росії.
24 лютого ворог захопив ЧАЕС та пробув там майже місяць. Рашисти тримали у полоні співробітників станції, робили окопи у Рудому лісі та мінували територію Чорнобиля. Після відходу з ЧАЕС, росіяни вивезли звідти унікальну радіологічну лабораторію.
Загроза нового вибуху Чорнобилю минула, але зараз під контролем загарбників залишається ще одна атомна електростанція – Запорізька АЕС. Її захопили 4 березня. Відтоді ЗАЕС неодноразово обстрілювалась, а нещодавно російська армія заявила про мінування ЗАЕС та готовність її підірвати. Про це у своєму телеграм-каналі повідомив Енергоатом.
Обговорення нової радіаційної загрози пройшло напередодні Дня вшанування ліквідаторів аварії на ЧАЕС. 13 грудня у Парижі, на енергетичному «Рамштайні», зібралися представники України, ЕС і МАГАТЕ та обговорили демілітаризацію Запорізької АЕС від російських загарбників.
Президент Франції Емманюель Макрон заявив що перемовини щодо виведення важкого озброєння рф із ЗАЕС вже йдуть.
«Нам вдалося захистити Чорнобиль і наша мета – захистити Запоріжжя. Найближчі тижні будуть вирішальними», – заявив Макрон, передає France 24.
Фото: Дзеркало тижня
В Одесі можуть розпочати примусову евакуацію неправильно припаркованих авто вже у травні. Водіям доведеться сплачувати… Read More
Розвиток промислових квадрокоптерів тісно пов'язаний із зростанням потреби в ефективній та безпечній розвідці місцевості, інспекції… Read More
В Одесі після зимової консервації знову запрацював фонтан на Театральній площі біля Оперного театру. Його… Read More
Завтра, 4 квітня, в Одесі на Соборній площі розпочнеться демонтаж дитячого майданчика. Про це попереджає… Read More
У п'ятницю, 4 квітня 2025 року, в Одесі та Одеській області очікується відносно тепла погода… Read More
Громадська організація «Деколонізація. Україна» оновила перелік населених пунктів, які, на думку активістів, необхідно перейменувати у… Read More