Серпень – найсприятливіший місяць для дозрівання ранніх сортів винограду. Останні роки грона доводиться захищати не лише від хвороб та шкідників, а й від сонячних опіків. Також приступають до літньо-осінньої посадки суниці садової. Важливо зробити це правильно і не вестися на поширені міфи про поділ суничних розеток на «хлопчиків» та «дівчат».
Найбільш сприятливі дати відносяться не тільки до відкритого ґрунту, а й до парників, теплиць, кімнатних рослин. Пересадка рослин, як і посадка, категорично протипоказана в молодик, сонячні та місячні затемнення. Ці роботи небажані під Місяцем у Овні, Леві, Діві та Стрільці.
Від терміну знімання плодів залежить величина врожаю сьогодення та майбутнього років. Зростання яблук, зазвичай, не закінчується до збору. У середньому за декаду перед збиранням розмір плодів зростає на 10-15 відсотків. Тому передчасне знімання може призвести до недобору врожаю, особливо зимових сортів.
Літні сорти яблук знімають за кілька днів до повного дозрівання. Час збору визначається за такими ознаками: плід досить легко відокремлюється від гілки; побуріння кінчиків насіння або навіть цілого насіння; утворюється восковий наліт на шкірці плода.
Запізнілий знімання плодів веде до зменшення врожаю наступного року і знижує зимостійкість дерев. Мимовільне опадіння поодиноких, цілком здорових плодів свідчить, що настав термін збирання врожаю.
Осінні сорти яблук знімають тоді, коли вони добре пофарбуються і легко відокремлюються від плодової гілки, а насіння починає буріти або вже побуріло.
Багато садівників стверджують, що від однієї маткової рослини суниці садової утворюються батоги з різностатевими квітками. Як результат, частина кущиків цвіте, але не утворює зав’язі або зовсім безплідна.
Насправді ж квітки великоплідної садової суниці є обох статей і переважно рослина розмножується вегетативно, утворюючи батоги і розетки. Перша розетка найсильніша, оскільки вона утворилася влітку. У цій розетці заклалися квіткові бруньки, і наступного року вона дасть найбільшу кількість квітконосів. Але й друга, третя, четверта розетки є нащадками маткового куща, вони такі ж обох статей — у них також у квітці будуть і тичинки, і маточки. Якщо наприкінці літа — на початку осені висадити їх, то наступного року вони наздоженуть першу розетку за продуктивністю. Такі розетки цілком відповідають сорту і завжди є двостатевими, тільки за потужністю розвитку вони різні. Не буває, щоб у маточного двостатевого куща були різностатеві розетки!
Є таке поняття, як сорт з функціонально жіночою та з функціонально чоловічою квіткою. Останній є запилювачем для сортів суниці садової з функціонально жіночою квіткою. Але це дуже старі та давно забуті поодинокі сорти, які у сучасному садівництві не використовуються.
Якщо кущ кілька років не цвіла або після цвітіння не зав’язалися ягоди, то можна говорити про самобезплідність або стерильність сорту, або має місце підмерзання квіткової нирки. Аналогічна проблема може виникнути при насіннєвому розмноженні гібридної суниці. Як і з овочевими гібридами, насіння, взяте з гібридних плодів, розщеплюється і не повторює батьківських властивостей. Від таких кущів варто відмовитись і надалі вибирати перевіреного виробника посадкового матеріалу.
В останні роки виноградники доводиться захищати не тільки від хвороб та шкідників, а й від палючого сонця. Насамперед від сонячних опіків страждають грона.
Відрізнити сонячний опік ягід від захворювання досить легко. Пошкоджені сонцем ягоди розташовані вгорі грона і мають характерний потрап з південного боку. Якщо здорове гроно оглянути, то пошкоджених хворобою ягід ви не виявите.
Погодьтеся, що чіпляти сітчасті мішечки досить клопітне заняття. Ефективно і швидко захистити грона від сонця можна за допомогою сітки, що затіняє, яку чіпляють до третього дроту шпалери за допомогою прищіпок для білизни. Роботи зручно проводити удвох. Це так само просто, як розвішувати білизну.
На відміну від агроволокна, сітка дозволяє провітрюватися гронам, особливо після дощу, а також захищає ягоди від птахів та ос.
При постійній профілактиці (не рідше одного разу на 7-10 днів) проти багатьох хвороб та шкідників є управа без застосування «забійних» отрутохімікатів. Безперечною перевагою народних і біопрепаратів є їх відносна безпека, тому що плоди можна вживати вже на другий день.
Найнебезпечніше захворювання ірисів — бактеріоз або м’яка гнилизна кореневищ. У тому місці, де листя відростає від кореневища, з’являється гнилизна, яка переходить на кореневище. Віяло листя підгниває і падає, а кореневище перетворюється на кашоподібну масу з неприємним запахом.
При виявленні хвороби на рослині, що росте, необхідно гострим чистим ножем вирізати уражену частину, зріз обробити… йодом або зеленкою.
Небезпечна для ірисів та листова плямистість. Її появі сприяє волога погода. У першу чергу уражаються старіючі зовнішні листки. Таке листя треба видаляти, але тільки те, яке легко відокремлюється від кореневища. Ті, що міцно тримаються, краще не чіпати, тому що при їх обриванні утворюються рани, через які може проникати збудник бактеріозу.
Як нормувати грона на арці чи альтанці? Ніяк, вважає більшість досвідчених виноградарів.
Все, що зав’язалося на арці або альтанці, залишають на кущах, тому що практично все листя з ранку до вечора освітлюється сонцем і отримує достатню кількість сонячного світла для фотосинтезу.
Практикою доведено: все, що росте на горизонтальній площині, забезпечене гарним харчуванням та чудово дозріває. Саме тому, якщо дозволяє площа земельної ділянки, роблять горизонтальні шпалери, особливо у північних регіонах. Такі виноградники обприскуються знизу, що дозволяє обробляти нижню частину листя, де поселяються хвороби і шкідники.
Є простий секрет вирощування особливо гарних, виставкових квітів гладіолусу.
На дно посадкової траншейки вносять кінський гній, і, нічим його не присипаючи, висаджують бульбоцибулини. Зверху їх присипають крупнозернистим піском і після цього — землею. Результати перевершать усі ваші очікування, стверджує квітникар Ігор Гречаний із Кіровоградської області.
Якщо зібрати та висіяти насіння з гірких огірків (що містять кукурбітацин), то наступного року можна гарантовано отримати грядку з гіркими плодами. Тому перш, ніж приймати рішення про те, чи варто залишати огірки конкретного сорту на грядці для отримання насіння, спочатку потрібно скуштувати лист, зірваний з рослини. Якщо він виявиться гірким, то й плоди майбутнього врожаю будуть із гіркотою.
Найчастіше дачники висаджують полуницю у серпні-вересні, щоб до холодів вона встигла добре вкоренитися.
Хоча, щоб отримати перший урожай суниці суниці вже через кілька місяців після посадки, садити її потрібно навесні. У північних районах весняна посадка взагалі вважається найкращим варіантом при розведенні полуниці. В цьому випадку до осені рослини встигають добре укорінитися і тому добре переносять зимові холоди.
Найкращі терміни весняної посадки полуниці – середина квітня – травень. Проте слід орієнтуватися не так на дату, але в погодні умови: сприятливий час для укорінення полуниці настає тоді, коли денна температура не опускається нижче 15 градусів.
У Південному попрощалися одразу з двома загиблими воїнами - солдатом Марковським Ігорем Григоровичем і бойовим… Read More
Із п'ятниці, 22 листопада, в Одесі відновлено роботу автобусів № 105 і №105-А за постійним… Read More
У п'ятницю, 22 листопада 2024 року, у зв'язку з плановими роботами на міських електромережах деякі… Read More
1003-й день Україна протистоїть повномасшатабній агресії російської федерації. На ранок, 22 листопада, ситуація на фронті… Read More
В Одесі 49-річна водійка автомобіля «Ssang Yong» наїхала на жінку, яка переходила проїжджу частину і… Read More
Доброго ранку, друзі! Почніть свій день з посмішки - ми підготували для вас свіжу порцію… Read More