Якщо календарна весна настає в березні, у багатьох дачників вона починається в лютому. Приступають до закупівлі насіннєвого матеріалу, перевіряють своє насіння на схожість і проростання, запасаються добривами. Адже останні не тільки збільшують урожай, а й істотно прискорюють початок вступу дерев у фазу плодоношення.
Сприятливі дні для посадки і посіву в лютому:
Заборонені дні: 8-11 лютого для квітів та овочевих культур.
Примітка. Найсприятливіші дати стосуються не тільки відкритого ґрунту, а й парників, теплиць, кімнатних рослин. Пересаджування рослин, як і висаджування, категорично протипоказане в молодик, сонячні та місячні затемнення. Ці роботи небажані під Місяцем в Овні, Леві, Діві та Стрільці.
Навіть у разі зберігання моркви в підвалі або холодильнику вона зберігає вітаміни й корисні властивості тільки до кінця лютого — початку березня. Потім коренеплід «вмирає», у ньому утворюються мікотоксини, шкідливі для нашого організму. Вживаючи стару моркву, ви отруюєте свій організм. Особливо це небажано для маленьких дітей. А ось сушена, заморожена або консервована морква токсинів не утворює, і її можна вживати до нового врожаю. Тому зараз саме час частину моркви переробити для більш тривалого зберігання до отримання нового врожаю.
Якщо для збереження тепла, то пухкий сніг — прекрасний теплоізолятор, і ущільнювати його не потрібно.
Для кісточкових культур утрамбований сніг шкідливий, оскільки вони рано починають вегетувати. Щільний сніг повільніше тане, земля довше залишається мерзлою і коріння не може добути з неї воду. У результаті бруньки можуть всохнути через відсутність живлення від коренів.
Втоптувати сніг не можна навколо рослин, у яких подопріває коренева шийка — це абрикос і повстяна вишня.
Яблуні прокидаються і зацвітають пізніше, тому втоптаний сніг для них корисний, оскільки зберігає вологу.
Особлива цінність валлотти (циртантуса) в тому, що ця рослина часто цвіте взимку, звідси її народна назва — «зимова лілія».
Поливайте валлотту помірно, не даючи воді застоюватися в піддоні. Корисно, якщо верхній шар землі між поливами підсохне. Після цвітіння, в середині вересня, скоротіть полив настільки, щоб рослина балансувала на межі між зростанням і відмиранням листя.
Найсильніша посуха необхідна валотті відразу після цвітіння, тоді рослину зовсім не поливають (зрозуміло, якщо вона від цього не почне скидати листя). У цей час лілію не підгодовують і переносять у більш прохолодне місце, видаливши все пожовкле листя. Взимку знизьте температуру до 5-8 градусів або замість повної посухи обережно поливайте рослину, але тільки в міру підв’ядання листя.
Навесні з появою нового листя полив збільшують, а рослину переставляють на її звичайне місце на східному вікні.
Загалом валлотта — невибаглива рослина, однак і в неї є свої примхи. Зокрема вона не любить температуру влітку вище 25 градусів. Несприятливо на рослині може позначитися різкий перепад температур вночі, або протяг, особливо якщо вона стоїть на балконі.
З хвороб, які можуть загрожувати валотті, це найчастіше сіра гниль — за надмірного поливу в холодну погоду або взимку при прохолодному утриманні.
Регулярно видаляйте відцвілі квіти і відмерле листя. Втрату листя валлотта переживає дуже болісно, хоча без втрати життєздатності вона може досить довго проіснувати в підсушеному стані.
Як і багато рослин, що запасають воду і поживні речовини в корінні, валлотта не переносить частих пересадок. Влітку горщики виносять на свіже повітря, але в жодному разі не висаджують у відкритий ґрунт.
Щоб отримати дружні сходи овочевих культур при посіві на розсаду або у відкритий ґрунт, треба знати, якої якості насіння.
Бути впевненим у якості насіння зовсім нескладно і в домашніх умовах: можна використовувати аркуш паперу і… математику.
Складіть у два шари фільтрувальний папір, помістіть його на тарілку і залийте водою так, щоб лише зволожити папір. На нього розкладіть 50 або 100 насінин. Зверху прикрийте його фільтрувальним папером, також змочивши його водою. Накрийте тарілкою або склом і поставте в тепле (20-25 градусів) місце.
Щодня змочуйте папір, щоб він постійно залишався вологим. Через 3-5 днів підрахуйте насіння, що проросло, і визначте, скільки це становитиме відсотків від загальної кількості насіння (енергія проростання). Через 10-12 днів знову підрахуйте проросле насіння (схожість насіння). Що менша різниця між енергією і схожістю, то вища якість насіння.
Підготовка насіння бобових культур до посіву починається з його перегляду на наявність пошкоджень зернівкою. Висівати пошкоджене насіння марно, врожаю не буде.
Одним із найкращих методів боротьби із зернівками є зберігання зерна тільки за низьких температур. Але якщо воно вже заражене, то слід застосувати метод загартовування: помістити насіння на кілька діб у холодильник. Схожість у нього відмінна, а жук від холоду гине!
Багато городників восени або перед висівом квасолі та гороху у відкритий ґрунт прожарюють зерна в духовці, але насіння від високої температури втрачає схожість.
Крім того, очистити горох і квасолю від зараженого насіння можна за допомогою сольових розчинів. Бобові занурюють у розчин кухонної солі (300 грамів солі на 1 літр води), заражене зерно спливає. І ми висаджуємо навесні тільки здорове неушкоджене насіння, яке принесе чудовий урожай.
Швидкий вступ саджанців у фазу плодоношення — бажання всіх, хто заклав молодий яблуневий сад. Однак навіть карликові дерева не завжди дають плоди в перші роки після посадки.
Суть методу полягає у вирощуванні саджанця в «тісноті й на дієті». Ви напевно помічали, що в садових центрах саджанці яблунь у контейнерах часто цвітуть. Вся річ у тім, що через обмежений обсяг фізіологія коренів перебудовується на якнайшвидше залишення потомства деревцем.
Перший раз саджанець занурюють у відкритий ґрунт разом з горщиком, де він розвивається, поки не зацвіте. Зазвичай для цього йому знадобиться 1-2 роки. Після цього саджанець витягують з горщика і методом перевалки акуратно висаджують назад разом з грудкою ґрунту.
Подальший догляд нічим не відрізняється від звичайної посадки саджанців з відкритою кореневою системою.
Для стимуляції утворення плодових бруньок на молодих саджанцях можна застосувати систему підживлення. З кінця червня годувати саджанці раз на 10 днів комплексними добривами, що містять бор і цинк. В одну декаду позакореневе підживлення по листю, в наступну декаду підживлення під корінь з поливною водою. І так по декадах чергують до кінця серпня.
Через кілька років після посадки цибулин тюльпана різних забарвлень деякі квітки стають строкатими. Квітникарі-початківці наївно вважають, що це наслідок перезапилення.
Запилення тюльпанам ніяк не шкодить, оскільки вони розмножуються вегетативним способом зі збереженням сортових ознак. У всьому винен вірус рябопелюстності, який змінює однотонне забарвлення на смугасте. Вірус передається комахами і гризунами під час пошкодження цибулин, а також під час зрізання квітів через ранки на стеблі. Незважаючи на те, що часто строкатопелюсткові тюльпани мають дуже гарний вигляд, їхні цибулини необхідно викопувати і знищувати, щоб хвороба не поширювалася на здорові рослини.
Якщо цибулини тюльпанів, встановлені на вигонку, утворили тільки один лист без квітконоса, значить, для вигонки були відібрані дрібні, молоді, легкі або некруглі цибулини з недорозвиненою або відсутньою квітковою брунькою.
Існує 15 хімічних елементів, що відіграють важливу роль у розвитку рослин.
Сім із них необхідні у відносно великих кількостях — це азот, калій, кальцій, фосфор, залізо, магній і сірка. У малих і дуже малих дозах рослинам потрібні мікроелементи — мідь, марганець, бор, цинк, молібден, кобальт, ванадій і йод. Кожен із них відіграє певну роль, тому вони не взаємозамінні. Повністю всі вісім елементів присутні в складі так званих мікродобрив (речовини, які споживаються рослинами в невеликих кількостях). Їх застосування підвищує врожай мінімум на 20 відсотків.
Минулорічний урожай цибулі може надати цінну допомогу в боротьбі з небезпечним шкідником картоплі — дротяником.
Щільно наповнити відро цибулевим лушпинням і залити рожевим розчином марганцевокислого калію (марганцівкою). При посадці класти під кожну бульбу по жменьці лушпиння.
У п'ятницю, 4 липня 2025 року, розпочалася 1227-та доба з початку широкомасштабної агресії країни-терористки Росії… Read More
Сьогодні, 4 липня 2025 року, через планові роботи на міських електромережах деякі одесити до вечора… Read More
Одеський театр юного глядача імені Юрія Олеші офіційно став академічним театром. Це визнання багаторічного внеску… Read More
Завідувач кладовища одного з комунальних підприємств в Одеському районі «продавав» місця для поховання. Read More
Ну от вже й липень з його спекою, черговими прильотами та, звісно, «гарячим» Привозом з… Read More
У неділю, 6 липня 2025 року, в Одесі відкриється виставка «Жінки, які пережили Голокост». Подію… Read More