Схоже, що весна, так і не розпочавшись, плавно перейде в літо. Будь-яка розсада висаджується зараз у холодний ґрунт, піддаючись температурним перепадам протягом доби. Як і чим зняти стрес у рослин, чим підгодувати? Більшість компонентів знаходяться буквально у нас під ногами і навіть у холодильнику.
Щойно потеплішає, починають готувати рідкий компост (бродилівку) — бочку з водою доверху наповнюють травою для її бродіння.
Залежно від температури протягом 7-12 днів з’являється міцний запах добрива, один літр якого розводять у дев’яти літрах води. Таким розчином рясно поливають, проводять дощування, обприскування рослин для профілактики грибкових захворювань.
Однією з найважливіших функцій бродилівки є активація ґрунтової мікрофлори завдяки утворенню в середовищі рідкого компосту всіляких кислот. Тому ніколи не додавайте в бродилівку будь-які лужні компоненти, наприклад, соду або золу. Все необхідне у бродилівці є, але не вистачає кальцію. Для збагачення кальцієм на 50 літрів рідини додайте жменю мармурової крихти або дрібно подрібненої яєчної шкаралупи. У цьому випадку не відбуватиметься різкого залужування розчину, кислоти повільно розчинятимуть яєчну шкаралупу або мармурову крихту і таким чином збагачуватимуть бродилівку кальцієм.
Для якісного розвитку будь-яких рослин після посадки важливо давати їм поживні речовини, які спочатку стимулюватимуть розвиток коренів.
Відмінною добавкою для плодоносних рослин і квітів є хлібопекарські дріжджі. Підживлення рослин дріжджами ефективне на всіх стадіях розвитку, але найкраще застосовувати його при посадці, тому дріжджі часто використовують при вирощуванні томатів, перців, огірків, кабачків та інших плодових рослин, а також квітів.
Дріжджі містять багато мінералів, вітамінів, азоту та фосфору, а також ферменти, які активізують дію корисних бактерій у ґрунті. Дріжджовий розчин, завдяки специфічному запаху, може бути ефективним проти равликів на городі.
Спосіб приготування: 50 г свіжих дріжджів і 3-4 столові ложки цукру змішати в 1 літрі теплої води або молока. Через 2 години додати до 50 літрів води.
Якщо ви використовуєте сухі дріжджі, розведіть 8 грамів дріжджів і кілька столових ложок цукру в 1 літрі теплої води.
Крім огляду картоплі на наявність личинок колорадського жука, зверніть увагу на стан верхівки листя, що скручується човником або в трубочку.
З великою часткою ймовірності має місце захворювання — вірус скручування листя картоплі. Загалом кущі набувають блідо-зеленого забарвлення. Верхня сторона листя стає жовтою, а нижня – рожевою. Пластини листя втрачають гнучкість, стають жорсткими, ламаються при торканні пальцями.
Вірус поширюється через заражені бульби, а період активного зростання рослин переноситься польовим клопом чи попелиць. Врожайність картоплі різко знижується до 70 відсотків. Підвищена температура повітря та ґрунту, а також дефіцит вологи сприяють розвитку захворювання.
Лікувати окремі кущі або посадки картоплі будь-якої площі за допомогою фунгіцидів — БЕЗКОРИСНО! Ефективна боротьба з вірусом скручування листя картоплі зводиться до акуратного викопування та спалювання уражених кущів.
Профілактика полягає в наступному. Для розмноження використовуйте лише здорові бульби. При світловому пророщуванні вибраковуйте екземпляри з деформованими або ниткоподібними паростками. Як тільки з’явилися перші сходи, регулярно перевіряйте кущі на предмет зараження до збору врожаю (зараженим бульбам потрібно більше часу, щоб прорости). Систематично знищуйте попелицю та клопів, які переносять збудник вірусу. Через ґрунт вірус не передається.
Розсаду овочів, квітів або вегетуючих саджанців за два вихідні дні не завжди виходить загартувати від пошкоджень весняним сонцем. Розсада на ринку теж часом продається незагартованою.
Грядки можна накрити по дугах агроволокном для провітрювання або сіткою, що затіняє. З підручних засобів можна використовувати ґратчасті пластикові ящики, які захистять і від сонця, і від тварин чи птахів.
Якщо розсада постраждала від сонця, підгодуйте її сечовиною: сірникову коробку на 10 літрів води, потім обприскуйте антистресовим препаратом Циркон або Імуноцитофітом. Через півтора тижня ослаблені рослини слід обробити сумішшю Акробата та Фуфанона проти хвороб та шкідників.
Ви посадили у відкритий ґрунт здорову розсаду томатів, але незабаром починає жовтіти нижнє листя? Причин може бути декілька.
З огляду на пізню весну цього року, причиною пожовтіння нижнього листя можуть бути несприятливі умови вирощування рослин у холодному ґрунті.
Якщо рослина не отримує азот із ґрунту, вона починає його забирати з нижнього листя і перенаправляти у верхнє листя, щоб томат розвивався далі. За рахунок відтоку азоту і відбувається пожовтіння і навіть опадання нижнього листя.
Тому необхідно провести підживлення кальцієвою селітрою: 1 столова ложка на 10 літрів води. Під одну рослину вносять 0,5 літра розчину по вологому ґрунту. У перспективі кальцій допоможе уникнути такого небезпечного захворювання, як вершинна гнилизна. Тому перевагу слід віддати саме кальцієвій селітрі, а не аміачній.
Чистотіл з давніх-давен відомий як цінна лікарська рослина завдяки помаранчевому млечному соку, що має особливі антисептичні властивості.
Дачникам він більше відомий як бур’ян, що при систематичному випалюванні все одно знаходить затишні місця вздовж будь-якого паркану, куди складно дістатися сапою.
Чистотіл ніколи не уражається попелицями, гусеницями та іншими комахами завдяки соку. Тому рослину обов’язково потрібно використовувати для приготування рідкого компосту, важливо випалювати його до початку зав’язування насіннєвих стручків. Добре використовувати траву чистотілу як мульчу, під якою некомфортно будь-яким шкідливим комахам, а ось трава, що перегнила, — чудове добриво для ґрунту і підживлення для дощових черв’яків.
Екстракт чистотілу використовують як природний фунгіцид проти борошнистої роси і навіть як інсектицид проти попелиці, особливо при дозріванні врожаю, коли хімпрепарати застосовувати не можна.
Для приготування екстракту будь-яку ємність наповнити подрібненою травою чистотілу і залити гарячою водою (до 80 градусів). Наполягати добу, потім злити. Отриманий обсяг настою розбавити тричі водою, додати 100 грамів господарського мила з розрахунку на 10 літрів одержаного розчину.
При використанні сухої трави чистотіл заварюють окропом і готують екстракт аналогічно, як зі свіжої трави.
На початку листопада в Одесі відбулася значна літературна подія. Три дні у Міжнародному культурному центрі… Read More
Увечері вівторка, 5 листопада 2024 року, в Одесі та Одеській області було дано сигнал повітряної… Read More
Цього дня народилася одна з найяскравіших і найнезвичніших особистостей у світі кіно — Кіра Муратова,… Read More
У Ренійській громаді постійно проводяться благодійні ярмарки, триває збір коштів, речей, виготовлення маскувальних сіток для… Read More
Шкіра рук постійно стикається з агресивними зовнішніми факторами: часте миття, хімічні речовини, вплив сонця та… Read More
Кабмін подав до Верховної Ради законопроект, який у разі ухвалення дозволить вивести на міські маршрути,… Read More