Статті

Чи загрожують бомбардування «Азовсталі» життю в Азовському та Чорному морях?

Рашисти без зупинки бомбять «Азовсталь» дедалі потужнішими боєприпасами. Є побоювання, що через обстріл може статися витік концентрованого сірководню в Азовське море, а звідти в чорне. А це загроза всього морського життя.

18 травня мер Маріуполя Вадим Бойченко заявив про необхідність негайного допуску на “Азовсталь” міжнародних експертів та ООН для вивчення ситуації та запобігання екологічній катастрофі світового рівня.

За його словами, є загроза повного вимирання Азовського моря, тому що бомбардування “Азовсталі” могло пошкодити технічну споруду, яка стримує десятки тисяч тонн концентрованого розчину сірководню.

Видання «Ізбірком» запитала еколога та заступника директора Національного парку “Тузловські лимани” Івана Русєва, наскільки реальна така небезпека?

Вчений вважає, що витік великої кількості концентрованого сірководню в Маріуполі може загрожувати життю в Азовському морі, але не в Чорному.

“Вважаю, що це справді загроза Азову, але не Чорному морю. Оскільки тут майже 2 тисячі метрів глибини сірководню вже є. Може бути спочатку масштабне заморювання риби в Азові… але Чорному морю загроза малоймовірна”, – зазначив він.

Чорне море відрізняється дуже цікавою структурою. Справа в тому, що товща води в ньому поділяється на кілька шарів, які не перемішуються між собою. Тонкий поверхневий шар моря більш прісний, він багатий на кисень і органічні речовини. Саме тут зосереджено всю різноманітність чорноморської фауни. Але починаючи з глибини 100 метрів відбувається зниження кількості розчиненого кисню, і приблизно з глибини 200 метрів Чорне море є токсичним сірководневим середовищем.

За однією з версій, сірководень утворюється на дні при гнитті органічних залишків. І через погану циркуляцію води накопичується там у великих кількостях. За іншою версією, сірководень виділяється із розломів земної кори на дні моря.

Фото “Азовсталі” – мерії Маріуполя; структури вод Чорного моря – mapme.club

Share
Редакция

Редакция «Одесской жизни». Пишем о том, что происходит в городе, замечаем важные детали и знакомим вас с интересными людьми.

Останні статті

  • Статті

Вони втратили все і розпочали з нуля: три історії переселенців на Одещину

У селищі Бородіно ще до війни за підтримки держави був побудований соціальний Центр для постраждалих… Читати далі

2024-09-16
  • Новини

Чергою з кулемета: на Одещині військові знешкодили морську міну (відео)

На узбережжя Одещини викинуло чергову морську міну, яку було оперативно знищено українськими військовими. Про це… Читати далі

2024-09-16
  • Статті

Відновлення після війни: як військовий починав нове життя після поранення

14 лютого 2023 року військовий Віталій Верес отримав важке поранення під час оборони Бахмута, коли… Читати далі

2024-09-16
  • Статті

Будинки покинули, а калину — забрали: історія одного вимушеного переселення

Вересень. Налилася червоним кольором калина, яка є одним із символів України. Колектив обласного центру національних… Читати далі

2024-09-16
  • Новини

В Одесі та Одеській області стався землетрус: що відомо (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

16 вересня 2024 року мешканці Одеси та регіону відчули підземні поштовхи. У будинках гойдалися люстри,… Читати далі

2024-09-16
  • Статті

Пам’ять Володимира Панченка вшанували у Любашівці

Другого вересня, у день народження митця, якому мало виповнитися 70 років, в медіацентрі Любашівської публічної… Читати далі

2024-09-16