Статті

Чи можна захворіти на COVID-19 та грип одночасно?

В Україні зареєстрували циркуляцію трьох вірусів грипу. Симптоми грипу схожі на COVID-19, іноді їх можна сплутати. Проте, чи можна заразитися двома хворобами одночасно?

Давайте розберемося, чи варто турбуватися з приводу подвійного удару грипу і ковіду.

Чи це взагалі можливо, заразитися грипом та коронавірусом одночасно?

Так, це можливо. Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) нагадує, що COVID-19 та грип – це респіраторні захворювання . Вони поширюються повітряно-краплинним шляхом, коли ми чхаємо, кашляємо, розмовляємо або просто дихаємо. Захворіти також можна, чіпаючи заражені поверхні, а потім торкаючись немитими руками очей, носа або рота.

Вакцина від коронавірусу не захищає від грипу. Це два різні віруси, незважаючи на схожі симптоми та перебіг хвороби. За словами лікарів, запобіжні заходи проти COVID-19 допомагають зупинити поширення грипу . Люди ходять у масках, дотримуються дистанції, працюють віддалено. Але якщо не дотримуватись цих правил, то можна заразитися грипом і коронавірусом одночасно.

Що станеться, якщо людина захворіє на ковід та грип одночасно?

Лікарі кажуть, що наслідки для імунної системи можуть бути катастрофічними. Обидва захворювання, безумовно, можуть бути більш шкідливими для легенів . Є ризик серйозної дихальної недостатності.

У Всесвітній організації охорони здоров’я підтверджують цю інформацію. Якщо хворий на COVID-19 буде госпіталізований, а його легені будуть уражені – то додаткове зараження грипом точно призведе до тяжкого перебігу захворювання.

Обидва ці захворювання можуть викликати кашель, озноб, ломоту в тілі, іноді блювоту та діарею. Грип та COVID-19 можуть призвести до пневмонії. Обидві ці хвороби можуть бути безсимптомними, легкими, тяжкими, а також смертельними, підкреслюють у Центрі біомедичних досліджень університету Джонса Хопкінса .

Як лікувати грип і коронавірус, якщо захворіти на них одночасно?

Важко сказати. Для грипу та COVID-19 використовують різні методи лікування. Здебільшого намагаються подолати симптоми, а у тяжких випадках підключають до апарату штучної вентиляції легень.

Для лікування грипу в МОЗ України рекомендують постільний режим, рясне питво та жарознижувальні препарати. Антибіотики та противірусні препарати варто пити лише за призначенням лікаря, наголошують у МОЗ. Організм дуже швидко звикає до них, якщо вживати їх без контролю.

Лікування COVID-19 залежить від тяжкості захворювання. На легку форму можна перехворіти, дотримуючись постільного режиму. У тяжких випадках потрібні спеціальні препарати або госпіталізація.

Україна закуповує різні препарати для лікування ковіду, наприклад, Ремдесивір. Це противірусний препарат, схвалений у США. Його вводять внутрішньовенно, курс лікування становить від 5 до 10 днів.

Як уникнути одночасного зараження грипом та ковідом?

Вакцинація – це один із найкращих способів уникнути «подвійного удару». Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує щепитися вакцинами від COVID-19 та грипу . ВООЗ вважає за допустиме введення обох вакцин у плині одного вживання. Однак, якщо людина вже хворіє на коронавірус, то краще почекати, аж поки прийде негативний тест на COVID-19.

Вакцинуватися від грипу актуально до другої хвилі захворювання, яку прогнозують у лютому-березні. За словами завідувачки Одеського обласного центру клінічної імунології Людмили Самойленко, імунітет формується протягом 2-4 тижнів після вакцинації від грипу. Максимально сильний імунітет буде за 1 місяць. Якщо людина зіткнеться з вірусом грипу, коли імунітет ще не до кінця сформувався, все одно хвороба протікатиме легше. В організмі вже будуть антитіла, які займуться знешкодженням вірусу . Навіть невелика кількість антитіл однозначно краща, ніж нічого.

Не варто забувати про дотримання соціальної дистанції, носіння масок та миття рук. Це профілактика респіраторних захворювань.


Читайте також: Как и когда в Одессе прививаться от гриппа

Фото: Pexels

Share
Редакция

Редакция «Одесской жизни». Пишем о том, что происходит в городе, замечаем важные детали и знакомим вас с интересными людьми.

Останні статті

  • Новини

Прогноз погоди: до чого готуватись одеситам 19 вересня

За інформацією Гідрометцентру Чорного та Азовського морів, завтра, у четвер, 19 вересня 2024 року, в… Читати далі

2024-09-18
  • Новини

В Україні можливий потужний землетрус – він захопить і Одесу: прогноз

Кандидат геологічних наук Сергій Кадурін не виключає, що в Україні може статися сильний землетрус, який… Читати далі

2024-09-18
  • Новини

Одеські школярі отримуватимуть по 10 тисяч: хто і коли

В Одесі школярі, чиї батьки загинули, захищаючи Україну від російських окупантів, щороку отримуватимуть від міста… Читати далі

2024-09-18
  • Новини

Одеська Книжка називатиметься інакше (відеофакт)

Хвиля дерусифікації, що захлеснула Одесу, дісталася і до знаменитого Книжкового ринку (він же – Книжка).… Читати далі

2024-09-18
  • Новини

Одеська міськрада виділила на допомогу ЗСУ сотні мільйонів гривень

Одеська міська рада у ході сесії, що відбулася сьогодні, 18 вересня 2024 року, виділила понад… Читати далі

2024-09-18
  • Новини

В Одесі відремонтують узвіз Марінеско: коли почнуть ремонт і скільки він триватиме

Сьогодні, 18 вересня 2024 року, на черговій сесії Одеської міськради ухвалили рішення щодо ремонту злощасного… Читати далі

2024-09-18