З початку серпня війська рф почали активно обстрілювати територію Запорізької АЕС, яка вже шостий місяць знаходиться в окупації. Тим часом після ліквідації військового аеродрому рф у Криму пропагандисти рф почали говорити про помсту та загрозу застосування ядерної зброї.
Цього тижня МОЗ опублікувало пам’ятку дій у разі радіаційної небезпеки, а додаток Мінцифри «Повітряна тривога» почав попереджати про ядерну загрозу.
За словами військово-політичного оглядача групи «Інформаційний спротив» Олександра Коваленко, ядерного удару українцям боятися не варто.
«рф не застосує ядерну зброю з низки причин, починаючи з того, що це не входить у концепцію її доктрини, як мінімум. А як максимум, вона чудово розуміє, що застосування навіть тактичної ядерної зброї проти неядерної держави загрожує відповідними діями вже ядерних держав», – каже експерт.
Окрім тактичної ядерної зброї, рф шантажує Україну аварією на Запорізькій АЕС. Зараз на території станції перебуває близько 500 солдатів рф разом із військовою технікою та вибухівкою.
5 серпня рашисти пошкодили високовольтну лінію зв’язку, азотно-кисневу станцію та допоміжний корпус. Днем пізніше – три датчики радіаційного моніторингу. А 11 серпня – поцілили у пожежну частину поряд із ЗАЕС.
«Є досить великий ризик того, що якась із ракет, яка використовується, наприклад, для чергового інсценування обстрілу території ЗАЕС, насправді є бракованою та дефективною. Її траєкторія може змінитися абсолютно непередбачувано, й вона дійсно влучить у атомну електростанцію», – пояснює Олександр Коваленко.
За словами іншого військового експерта, Олега Жданова, будівля ЗАЕС має бути достатньо міцною.
«Чи буде ядерний вибух, сьогодні сказати дуже важко. Все залежатиме від характеру вибухівки та її кількості. Але відразу скажу, що станція, сама будівля реактора, – це, напевно, найнадійніша споруда, яку можна було вигадати. І для того, щоб її підірвати, потрібна дуже велика кількість вибухівки», – каже Олег Жданов.
Але, якщо аварія на Запорізській АЕС все-таки станеться, це буде загрожувати викидом радіоактивних речовин.
«Викид радіації в атмосферу створить так звану радіоактивну хмару, яка почне свій шлях залежно від напрямку вітру, який дме в момент цього вибуху. А далі, куди воно дійде, і де випаде у вигляді опадів, тут відомо одному Богові», – говорить Олег Жданов.
Італія заявила про готовність підтримати відновлення Одеської області через реалізацію низки спільних проєктів. Це питання… Read More
Ця історія про учнів херсонської школи та їхню вчительку Олену, які підтримують українських захисників на… Read More
Новорічні свята вже не за горами. Саме час задуматися про подарунки. Кожна дитина вірить у… Read More
Поблизу села Комишівка Саф'янівської громади Ізмаїльського району зареєстровано спалах африканської чуми свиней (АЧС). Це вже… Read More
Сьогодні, 22 листопада, в Одесі спостерігається потужний вітер, що призвів до падіння дерев та пошкодження… Read More
Руслан Тимченко пішов серед перших захищати Україну добровольцем. Спочатку потрапив на Миколаївський напрямок, потім –… Read More