Після повномасштабного вторгнення росії в суспільстві заговорили про «лагідну українізацію», і багато хто з російськомовних громадян почав свідомо переходити на українську. «Одеське життя» разом із колегами спитало у містян, чи перейшли на державну вони, та як саме відбувається цей перехід.
Опитування проводилося у рамках міжрегіонального проєкту «Голос людей», який був організований на базі ЗМІ з чотирьох українських міст: Одеси, Чернігова, Сум та Чернівців. Окрім «Одеського життя» в «Голосі людей» взяли участь сумський сайт GOROD.SUMY.ua, портал Чернівців 0372.ua та чернігівське медіа 0462.ua.
Звісно, наше опитування не може претендувати на стовідсоткову репрезентативність, але все ж таки показує, що зміни у сприйнятті української в суспільстві є. Говорити українською починає не тільки молодь, але й старше покоління, а перехід на державну відбувається незалежно від того, чи були бойові дії в певному регіоні.
А як ви ставитеся до української мови? Чи використовуєте її на роботі, в побуті або соціальних мережах?
Читайте також:
У п'ятницю, 22 листопада 2024 року, у зв'язку з плановими роботами на міських електромережах деякі… Read More
1003-й день Україна протистоїть повномасшатабній агресії російської федерації. На ранок, 22 листопада, ситуація на фронті… Read More
В Одесі 49-річна водійка автомобіля «Ssang Yong» наїхала на жінку, яка переходила проїжджу частину і… Read More
Доброго ранку, друзі! Почніть свій день з посмішки - ми підготували для вас свіжу порцію… Read More
Привоз в останню декаду листопада: легкий дощик, «тяжкий» вітерець. Людей (чи так здалось) менше, аніж… Read More
Що святкують в Україні та світі 22 листопада. Історичні події, пам'ятні дати, народження відомих людей… Read More