Секція боксу у Ренійській дитячо-юнацькій спортивній школі під керівництвом тренера Валерія Кречуна з'явилася лише п'ять років тому. Тренер упевнений, що великий спорт починається саме у маленьких спортзалах.
Секція працює всього п’ять років, але юні козаки з Придунав’я вже здобули десятки медалей на чемпіонатах України з боксу.
Валерій Кречун тренує 50 хлопців різного віку. Його вихованець Євген Гойман минулого року отримав звання майстра спорту України з боксу. Для юнака ця битва була незабутньою.
Читайте також: Про що мріє спортсмен національної збірної України з Тарутиного
— Тренери з інших міст України, які вже мали свого кандидата у майстри спорту у категорії 60 кілограмів, сказали: «Він має отримати майстра спорту, ваша людина не отримає». Мій тренер відповів: «Як так? Нехай переможе сильніший!». Після першого раунду тренер мені сказав: «Зірвався — і пішов!» Я почав бити «в одну калитку» і явно вигравав. Так я отримав звання майстра спорту, — розповів Євген.
Нещодавно йому виповнилося 18 років, і він вперше взяв участь у чемпіонаті України з боксу серед дорослих. Спортсмен із Рені протистояв іменитим чемпіонам світу та призерам Європи. У категорії 60 кілограмів Євген посів п’яте місце – впевнений дебют!
Роблять успіхи й вихованці молодших груп. Нещодавно Максим Вігірчук повернувся з чемпіонату Одеської області з боксу серед школярів. Це був його дебют, на якому він здобув бронзову медаль.
Читайте також: Уродженка Одещини стала чемпіонкою світу з бодібілдингу
— Задоволений своїм результатом, набрався досвіду, — сказав Максим. — Для себе зробив висновки: треба більше працювати на ногах та зміцнювати витривалість.
Тренер Валерій Кречун пишається успіхами своїх хлопців. Кирило Акішин став чемпіоном України серед школярів. Данило Каплан отримав медаль чемпіона України у змаганнях вихованців дитячо-юнацьких спортивних шкіл. Богдан Василіогло став бронзовим призером чемпіонату України серед юніорів. Євген Гойман – призер практично всіх чемпіонатів України серед юнаків.
Хлопці втілюють мрії свого тренера. Так склалася доля, що самому Валерію Костянтиновичу не вдалося потрапити до великого спорту.
— Я тренувався, але на великих турнірах не виступав: треба було заробляти і вчитися одночасно, — розповідає про свою спортивну долю Валерій Костянтинович. — Тобто я був весь час у спорті, але ось на великому рингу боксувати не довелося — і минули роки. Я навіть не думав, що стану тренером. Як виявилося, це набагато складніше, ніж самому боксувати.
Тренера активно підтримують батьки, які зібрали кошти на купівлю боксерського рингу та інвентарю.
Бокс і хлопчики — це одна стихія. Але як до цього єдиноборства ставляться мами спортсменів? Як можна дивитись на свого сина на боксерському рингу?
Читайте також: Як тренер із Донбасу виховує чемпіонів дзюдо та самбо на Одещині
— Я знаю, що дуже багато мам сумніваються, перш ніж відвести хлопчика на бокс, — відповіла Ірина Вігірчук, син якої займається цим спортом уже шість років. — Я їх розумію, у мене також були сумніви. Але коли почитала статистику, з’ясувалося, що бокс набагато менш травматичний, ніж інші види спорту. Бокс — це маленька школа життя. Тут треба вміти тримати удар, не боятися дивитися своїм страхам у вічі. Хлопчаки один за одного переживають. Вони підтримують одне одного — це дуже важливо. А яка гордість і сльози радості, коли ти бачиш, як твій син перетворюється з маленького невпевненого хлопця на впевненого, міцного юнака. Це дорогого варте! Валерій Костянтинович – великий ентузіаст своєї справи. Він дуже уважно ставиться до кожної дитини, і я без тіні сумнівів відпускаю сина на тренування. Вважаю, що нашому місту із таким тренером пощастило.
Читайте також:
У п'ятницю, 22 листопада 2024 року, у зв'язку з плановими роботами на міських електромережах деякі… Read More
1003-й день Україна протистоїть повномасшатабній агресії російської федерації. На ранок, 22 листопада, ситуація на фронті… Read More
В Одесі 49-річна водійка автомобіля «Ssang Yong» наїхала на жінку, яка переходила проїжджу частину і… Read More
Доброго ранку, друзі! Почніть свій день з посмішки - ми підготували для вас свіжу порцію… Read More
Привоз в останню декаду листопада: легкий дощик, «тяжкий» вітерець. Людей (чи так здалось) менше, аніж… Read More
Що святкують в Україні та світі 22 листопада. Історичні події, пам'ятні дати, народження відомих людей… Read More