Потреба протезах з'являється у дедалі більшої кількості людей. І це стосується не лише військових. Хто та як може отримати протези безкоштовно та які документи потрібні, розповіла під час брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі радник міністра соціальної політики Олена Кульчицька.
— Чи потрібно платити за протез?
— Протезування в Україні безкоштовне. Щоб отримати якісний протез, не потрібно збирати гроші та їхати за кордон. Держава забезпечує протезом кожного, хто потребує. Гроші на це щорічно передбачено у бюджеті. Держава також покриває обслуговування та ремонт протеза.
– Хто має право на безкоштовний протез? Чи лише військові?
– На безкоштовний протез мають право не лише військові. А також правоохоронці, ветерани, які постраждали від війни звичайні громадяни, люди з інвалідністю, які здобули інвалідність не через бойові дії, діти з інвалідністю, діти з порушеннями опорно-рухового апарату.
– Як отримати протез безкоштовно?
ПЕРШЕ. Подати документи для безкоштовного одержання протезів за державною програмою. Це можна зробити кількома способами.
Якщо ви ще у лікарні – зверніться до соціального працівника, який є у медустанові.
ДРУГЕ. Отримати направлення забезпечення протезом. Воно прийде до електронного кабінету особи з інвалідністю, навіть якщо ви подавали документи не через цей кабінет, а, наприклад, до ЦПАУ. Тому рекомендуємо у будь-якому разі зареєструватись в електронному кабінеті. Напрямок дозволяє вибрати будь-яке протезне підприємство.
ТРЕТЯ. Звернутися до протезного підприємства будь-яким способом: онлайн, телефоном, у лікарні через соцпрацівника чи керівника реабілітаційного відділення. Список протезних підприємств є на сайті Мінсоцполітики.
ЧЕТВЕРТА. Подати офіційну заявку (у паперовій чи електронній формі) до протезного підприємства. Фото або сканкопію заявки потрібно завантажити до електронного кабінету, якщо подаєте заявку через електронний кабінет.
П’ЯТЕ. Підприємство починає виробляти протез.
ШОСТЕ. Взаємодія з працівниками підприємства під час виготовлення протеза (примірка тощо.).
СЬОМЕ. Протягом 45 робочих днів безкоштовно отримати готовий протез.
Як зазначила Олена Кульчицька, у найпростіших випадках для виготовлення протеза достатньо трьох тижнів. Максимальний час очікування з подання документів до забезпечення протезом – три місяці.
– Чи потрібно мати встановлену інвалідність, щоб отримати протез?
— Якщо людина постраждала внаслідок війни, для забезпечення протезом не потрібно чекати на встановлення інвалідності. Як тільки лікарі підтвердили необхідність протеза, одразу треба звертатися. В інших випадках для отримання протеза встановлення інвалідності потрібне.
— Які документи потрібні для безкоштовного протезування?
У сучасному світі стабільний та швидкісний інтернет дуже важливий для виконання бізнес-завдань та повсякденного користування.… Read More
В Одесі правоохоронці затримали завідувачку одного з відділень "Дитячої міської клінічної лікарні №3". Її підозрюють… Read More
22 листопада 1954 року, тобто рівно 70 років тому «скопитився» Андрій Януарович Вишинський. «Фі!», —… Read More
У частині Приморського району Одеси у п'ятницю, 22 листопада 2024 року, тимчасово відключать воду. Причина… Read More
В ЮНЕСКО дали відповідь на гучний «Одеський лист», в якому противники деколонізації топонімів, названих на… Read More
Завтра, у п'ятницю, 22 листопада 2024 року, в Україні та, зокрема, в Одесі та Одеській… Read More