Відмова в розрахунку карткою тепер вважатиметься обмеженням прав споживача. Бізнес штрафуватимуть, якщо клієнт подасть відповідну скаргу до місцевих органів Держспоживслужби.
Найчастіше це один зі способів приховати певні розрахункові операції. Крім того, якщо фінансову установу почнуть перевіряти через банківські розрахунки щодо того, що відбувається, це одині зі способів довести, що приховується якась частина продажу. Тобто це може бути непрямим доказом, що щось усе ж таки продається поза обліком.
Відповідно до Закону України «Про захист прав споживачів» кожен із нас має право на свій розсуд обирати спосіб розрахунку. Цю норму було запроваджено ще у 2012 році. Але на практиці право маємо, а відповідальності за дотримання цього права немає.
Сьогодні ж за відмову в реалізації прав покупця передбачено штрафи:
У Держспоживслужбі запевнили, що у кожному закладі, де торгують і надають послуги за гроші, має бути касовий апарат або можливість використовувати QR-код. Виняток становитимуть населені пункти з населенням менше 25 тисяч людей.
У разі відмови продавця приймати оплату карткою клієнтам радять звернутися до місцевих органів Держспоживслужби. Зразок заяви можна знайти на веб-сайті служби в розділі «Якщо ваші права порушені».
Банк заблокував транзакцію: які дії клієнта вважаються підозрілими
Сьогодні, у неділю, 3 листопада 2024 року, розпочалася дев'ятсот вісімдесят четверта доба широкомасштабної збройної агресії… Read More
Жителів одеського мікрорайону Черемушки не на жарт злякала змія, яку місцеві жителі виявили на дереві… Read More
Сьогодні, у День працівника соціальної сфери України, «Одеське життя» розповідає, хто такі соцпрацівники, яку вони… Read More
Цього недільного дня, 3 листопада 2024 року, в Україні відзначають День інженерних військ – професійне… Read More
Через війну багато людей були змушені залишити свої будинки і переїхати до безпечніших регіонів. На… Read More
Усіх із добрим ранком! І дня недільного вам виключно легкого, приємного і позитивного! А щоб… Read More