Відмова в розрахунку карткою тепер вважатиметься обмеженням прав споживача. Бізнес штрафуватимуть, якщо клієнт подасть відповідну скаргу до місцевих органів Держспоживслужби.
Найчастіше це один зі способів приховати певні розрахункові операції. Крім того, якщо фінансову установу почнуть перевіряти через банківські розрахунки щодо того, що відбувається, це одині зі способів довести, що приховується якась частина продажу. Тобто це може бути непрямим доказом, що щось усе ж таки продається поза обліком.
Відповідно до Закону України «Про захист прав споживачів» кожен із нас має право на свій розсуд обирати спосіб розрахунку. Цю норму було запроваджено ще у 2012 році. Але на практиці право маємо, а відповідальності за дотримання цього права немає.
Сьогодні ж за відмову в реалізації прав покупця передбачено штрафи:
У Держспоживслужбі запевнили, що у кожному закладі, де торгують і надають послуги за гроші, має бути касовий апарат або можливість використовувати QR-код. Виняток становитимуть населені пункти з населенням менше 25 тисяч людей.
У разі відмови продавця приймати оплату карткою клієнтам радять звернутися до місцевих органів Держспоживслужби. Зразок заяви можна знайти на веб-сайті служби в розділі «Якщо ваші права порушені».
Банк заблокував транзакцію: які дії клієнта вважаються підозрілими
1003-й день Україна протистоїть повномасшатабній агресії російської федерації. На ранок, 22 листопада, ситуація на фронті… Read More
В Одесі 49-річна водійка автомобіля «Ssang Yong» наїхала на жінку, яка переходила проїжджу частину і… Read More
Доброго ранку, друзі! Почніть свій день з посмішки - ми підготували для вас свіжу порцію… Read More
Привоз в останню декаду листопада: легкий дощик, «тяжкий» вітерець. Людей (чи так здалось) менше, аніж… Read More
Що святкують в Україні та світі 22 листопада. Історичні події, пам'ятні дати, народження відомих людей… Read More
Церковне свято сьогодні, 22 листопада. Розповідаємо, пам'ять яких святих вшановують православні віряни в цей день,… Read More