В Одесі по вулиці Маразлієвській, 10 розташована будівля з флігелем, збудована з використанням елементів ренесансу та бароко. Воно виглядає надзвичайно завдяки змішанню архітектурних стилів, незважаючи на те, що на початку цього століття його надбудовували.
Власниками будинку та флігеля були представники найбагатшої купецької родини Котляревських, які торгували мануфактурою. Засновником фірми ще 1833 року був Петро Котляревський, ім’я якого в Одесі було добре відоме поряд з іменами одеських купців-мільйонерів Пташникових та Ближенських.
У період між 1880 і 1890 роками один із представників родини Котляревських збудував на вулиці Маразлієвській дві невеликі дзеркальні по відношенню одна до одної будівлі, які відомі нам як будинок і флігель Котляревських. Згодом ці будівлі було продано окремо.
Ім’я архітектора, який створював проект цих будівель, сьогодні невідоме. Проте за стилем та деякими іншими ознаками вони нагадують будови Демосфена Мазірова чи Юрія Дмитренка, хоча напевно стверджувати це не можна.
Будинки є суворими паралелепіпедами зі зрізаними кутами. Парадні входи розташовані з фасадного боку, а основні житлові приміщення знаходяться на другому поверсі. Вікна з цього боку оздоблені лиштвами у стилі ренесансу.
При всій своїй витонченості та легкості будівля з фасадного боку виглядає досить суворо. Тут немає ліпних та декоративних прикрас, а розташування наявних архітектурних елементів підпорядковане геометричним законам. Будинок та флігель мають масивні карнизи.
Вікна напівпідвального поверху зберегли оригінальні ґрати. А ось ворота огорожі, які були чудовим зразком ковальського мистецтва другої половини XIX століття, за радянських часів були знищені. Їх вдалося відтворити лише на початку 2000-х років.
Читайте також:
Ірина Сорокіна
Джерело: all.archodessa.com
Поблизу села Комишівка Саф'янівської громади Ізмаїльського району зареєстровано спалах африканської чуми свиней (АЧС). Це вже… Read More
Сьогодні, 22 листопада, в Одесі спостерігається потужний вітер, що призвів до падіння дерев та пошкодження… Read More
Руслан Тимченко пішов серед перших захищати Україну добровольцем. Спочатку потрапив на Миколаївський напрямок, потім –… Read More
Викладачі проводять лекції в бомбосховищах, студенти навчаються з окопів, але конкурси та престиж вишу зростають,… Read More
На узвозі Віталія Блажка невдовзі почнеться будівництво нової дренажної системи. З 23 листопада 2024 року… Read More
Ми живемо в час історичних подій. 10 років Революції Гідності, 20 років Помаранчевої революції, роковини… Read More