Рівно 30 років тому цього дня, 3 грудня 1992 року, відбулася перша у світі передача СМС-повідомлення. Нова технологія швидко набула глобального поширення, тому дана подія по праву вважається знаковою в історії розвитку комунікації.
Ідея створення такого сервісу виникла ще в середині 1980-х років, коли велися роботи зі створення стандарту GSM. Групи європейських інженерів (які представляли різні компанії з різних країн Європи) розробляли методи впровадження служби коротких повідомлень у новий стільниковий формат.
Звідти ж з’явилася і абревіатура, яка тепер на слуху у більшості жителів планети: SMS (від англ. Short Message Service), що перекладається російською мовою і означає буквально «Служба коротких повідомлень».
Звернувшись до цієї ідеї в 1984 році, інженери зуміли досягти успіху в її реалізації вже буквально через рік після того, як стандарт GSM з’явився на європейському ринку.
Вперше система розсилки коротких повідомлень була випробувана 3 грудня 1992 у Великобританії для передачі тексту з персонального комп’ютера на мобільний телефон у мережі GSM компанії Vodafone. Зміст першого SMS-повідомлення був класичним вітанням з Різдвом, яке складалося з двох слів: «Merry Christmas!»
Через 10 років можливість надсилання та прийому коротких текстових повідомлень за допомогою мобільного телефону практично повністю витіснила з ринку пейджери. Цьому сприяло поступове зниження вартості послуги СМС.
Сьогодні СМС відіграє велику роль у повсякденному житті. Користувачі цінують це повідомлення за його стислість, можливість передати інформацію навіть у випадку, якщо адресат знаходиться поза зоною доступу мережі або не може відповісти на дзвінок. Проте СМС дуже активно використовується й у інших цілях, причому як у бізнесі, і у побуті.
Технологія відкриває для користувача такі можливості, як послуга «мобільний банк», отримання коду для проведення банківських операцій, отримання оповіщень ДСНС, а також оповіщень рекламно-інформаційного характеру. За допомогою СМС проходить реєстрація на багатьох інтернет-ресурсах, а також надає можливість відновлення доступу до особистих кабінетів через відновлення пароля.
До характерних особливостей СМС можна віднести його розмір, тобто обсяг інформації, що передається, обмежений кількістю значень, що містяться в повідомленні. У зв’язку з цим у мобільному зв’язку набула поширення ціла культура спілкування короткими фразами. У телефонах є навіть шаблони варіантів повідомлень для стандартних ситуацій, а серед користувачів сформувалася певна мова СМС, де часто зустрічаються скорочення та умовні знаки, що заміняють собою не тільки слова, але навіть настрій чи емоції.
Ви також можете дізнатися, як з’явився смайлик
Є у СМС і певні негативні чи слабкі сторони. Насамперед, сюди відносять явище шахрайства, що отримало поширення, коли за допомогою СМС у користувачів вимагають або виманюють гроші, а також важливу інформацію конфіденційного змісту (паролі, кодові слова і т.д.). Ну і, безперечно, СМС-розсилка, часто викликає у користувачів роздратування, може бути віднесена до так званих «побічних ефектів».
Джерело: eadaily.com
Із п'ятниці, 22 листопада, в Одесі відновлено роботу автобусів № 105 і №105-А за постійним… Read More
У п'ятницю, 22 листопада 2024 року, у зв'язку з плановими роботами на міських електромережах деякі… Read More
1003-й день Україна протистоїть повномасшатабній агресії російської федерації. На ранок, 22 листопада, ситуація на фронті… Read More
В Одесі 49-річна водійка автомобіля «Ssang Yong» наїхала на жінку, яка переходила проїжджу частину і… Read More
Доброго ранку, друзі! Почніть свій день з посмішки - ми підготували для вас свіжу порцію… Read More
Привоз в останню декаду листопада: легкий дощик, «тяжкий» вітерець. Людей (чи так здалось) менше, аніж… Read More