В 2025 году, уже второй год подряд, украинцам придется платить налог за «лишние» квадратные метры жилья. После прошлогодних платежек от налоговой граждане буквально взорвались от неправильных начислений. Оказалось, что в реестрах может появляться вся недвижимость, с которой вы имели дело раньше. Поэтому разберемся, как избежать ошибок, проверить свои данные заранее и что делать в спорных ситуациях.
Податок стосується всіх власників житла, площа якого перевищує встановлені норми:
За кожен квадратний метр понад ці норми власник зобов’язаний сплатити податок. Його розмір залежить від ставки, яку встановлює місцева влада. Максимальна ставка — 1,5% від мінімальної заробітної плати за один квадратний метр. Для 2024 року це 106,5 гривні за метр. Детальніше про те, як дізнатися точний відсоток податку, де підрахувати ваші квадратні метри і хто звільнений від сплати — дивіться у відео на нашому YouTube-каналі.
Одна з головних проблем, із якою стикаються громадяни — некоректні дані про нерухомість у податкових актах. Податкові «листи щастя» інколи містять інформацію про квадратні метри, які вам не належать. Некоректна інформація підтягується з реєстрів. Тож у своїх податкових актах ви можете побачити майно, яке належало вам у минулому.
Щоб уникнути таких ситуацій, слід заздалегідь перевірити інформацію:
До 1 липня 2025 року кожен власник нерухомості отримає повідомлення з точним розрахунком податку. Перевірте його уважно, щоб уникнути помилок, і не зволікайте зі сплатою.
Якщо ви отримали лист з некоректними даними щодо податку, маєте законне право оскаржити ці нарахування. Бухгалтер «Одеського життя» Вікторія Кучурка радить:
«Найкраще зробити це одразу після отримання податкового акта. Ігнорування цього документа може призвести до отримання податкового повідомлення-рішення, яке вже вимагатиме повної сплати суми. Оскаржити його теж можливо, але буде значно складніше. Тому перевіряйте дані своєчасно – особисто у податковій або дистанційно через ваш електронний кабінет».
Якщо виникли питання, звертайтеся до податкової служби на «гарячу лінію» ДПС України — 0800-501-007.
Власники житла, яке було пошкоджене або знищене внаслідок бойових дій чи інших надзвичайних ситуацій, мають право на звільнення від сплати податку. Для цього необхідно:
Важливо! У таких випадках власники можуть бути звільнені від сплати податку, починаючи з першого дня місяця, коли було офіційно зареєстровано пошкодження або знищення майна.
Несплата податку може призвести до багатьох проблем:
Тому, навіть якщо ви не отримали офіційного листа від податкової прямісінько у руки — це не означає, що штрафні санкції оминуть вас. Перевіряйте власний податковий кабінет час від часу, аби прикрі помилки не спіткали вас зненацька.
Читайте також: Майже половина підприємців планують закрити бізнес – тривожна статистика
Решением Хозяйственного суда Одесской области Фонтанский сельсовет возместил 2,7 млн грн ущерба экологии в результате… Read More
Движение по центральным улицам Одессы 15 апреля 2025 года сильно затруднено. Движение на разных участках… Read More
В рамках программы «Аграрная Одесчина» успешно завершена реконструкция магистрального канала Нагирнянской оросительной системы в Измаильском… Read More
В мэрии Одессы успокоили одесских учеников и их родителей: учебный год в школах официально завершится… Read More
В Украине не нашлось желающих купить арестованные земли сельскохозяйственного назначения в Одесском районе - на… Read More
Середина весны, предпасхальная неделя. В Одессе чувствуется приближение праздника, но будут происходить и другие, светские… Read More