З наступного навчального року в Україні скасовують заочну форму навчання. Таким чином українську освіту наближають до європейських стандартів. А ще студенти самі зможуть обирати скільки років навчатися та яким предметам приділити більше уваги.
Про це повідомили міністр цифрової трансформації Михайло Федоров та міністр освіти й науки Оксен Лісовий.
Як сказав Лісовий, зміни у системі вищої освіти давно назріли. За його словами, про це говорять студенти й викладачі, керівники вишів та роботодавці.
Одна із вагомих змін – замість заочного чи вечірнього навчання буде дистанційне.
Свою думку з цього приводу висловив Михайло Федоров:
Окрім того, студенти за контрактом можуть регулювати термін навчання. Наприклад, здобути ступінь бакалавра можна буде за 3 або за 6 років замість чотирьох. Тобто студент сам формуватиме свій графік, якщо десь працює чи хоче приділити більше уваги певним предметам.
Якщо зараз навантаження студента на рік складає 60 кредитів ЄКТС, то з нововведеннями студент зможе регулювати їхню кількість на рік – 30-80 кредитів.
Довідка:
Кредит (Кредит ECTS) — одиниця вимірювання навчального навантаження студента, необхідного для здобуття визначених результатів навчання.
Один кредит відповідає 30 академічним годинам аудиторних занять і самостійної роботи над опануванням навчальної дисципліни.
Читайте також: Молодь Одещини, яка хоче вирішити проблеми школи чи громади, може отримати на це кошти
Також студенти зможуть після першого чи другого курсу змінити спеціальність – студентам надається більше часу та можливостей, щоб визначитися чи на ту професію вони вступили. Тобто 1-2 роки (або 60-120 кредитів ЄКТС) студент вивчатиме загальні предмети, а після обиратиме, куди йти далі.
Крім того, зміниться кількість аудиторних занять. Якщо раніше це не регулювалося і студенти займалися самоопрацюванням завданого матеріалу. То з оптимізацією вищої освіти тут також будуть зміни. 10 годин з 30 мають бути опрацьовані з викладачем в аудиторії для бакалаврів та 8 годин з 30 для магістрів. Це для одного кредиту ЄКТС.
Продовжуємо будувати систему освіти, щоб розвивати людський капітал та створювати інновації.
Дякую Уряду та МОН за спільне бачення розвитку освіти в Україні, –
написав Михайло Федоров.
У сучасному світі стабільний та швидкісний інтернет дуже важливий для виконання бізнес-завдань та повсякденного користування.… Read More
В Одесі правоохоронці затримали завідувачку одного з відділень "Дитячої міської клінічної лікарні №3". Її підозрюють… Read More
22 листопада 1954 року, тобто рівно 70 років тому «скопитився» Андрій Януарович Вишинський. «Фі!», —… Read More
У частині Приморського району Одеси у п'ятницю, 22 листопада 2024 року, тимчасово відключать воду. Причина… Read More
В ЮНЕСКО дали відповідь на гучний «Одеський лист», в якому противники деколонізації топонімів, названих на… Read More
Завтра, у п'ятницю, 22 листопада 2024 року, в Україні та, зокрема, в Одесі та Одеській… Read More