Новини

Війна в Україні на перших шпальтах світових газет: 18 березня

З моменту вторгнення Російської Федерації в Україну 24 лютого 2022 року наша країна сходить з перших сторінок провідних світових газет.

Подвійна обкладинка TIME за березень-квітень
Подвійна обкладинка: Агонія України та Стійкість України
На першій обкладинці: Агонія України – український солдат допомагає мамі та її дитині евакуюватися з Ірпеня передмістя Києва, яке російські війська намагалися захопити у рамках свого наступу для окупації столиці.
На другій обкладинці: Стійкість України – 148-футове фото Валерії, 5-річної біженки, яке допомагали зробити понад 100 людей біля Національної опери у Львові, 14 березня. З початку російського вторгнення десятки з 7,5 мільйонів дітей України було вбито, а сотні тисяч поїхали у пошуках безпеки. Серед цих тисяч – 5-річна Валерія із Кривого Рогу, рідного міста президента Володимира Зеленського у центральній Україні. Її образ — усміхненої дитини, яка буквально підтримується українцями — з’являється на здвоєній обкладинці цього номера. Якби ви зустріли Валерію, ви могли б подумати, що вона сором’язлива, – розповіла TIME її мати Таїсія, але не обманюйтесь; вдома вона привертає увагу. Вона любить те саме, що багато маленьких дівчаток – свого плюшевого зайчика, ляльку Ельзу з мультфільму Frozen. Валерія також має великі мрії: зокрема, з 1 вересня розпочати перший рік у школі, — йдеться у матеріалі видання

ELLE Чехія на підтримку України випускає обкладинку, на ній, під час російсько-української війни, зображена дівчина в жовтому светрі на синьому тлі, що плаче сльозами кольору українського прапора. Це ілюстрація чесько-української художниці Даніели Геродесової. У номері також є звернення головного редактора ELLE Україна Софії Забуги. Вона написала, що 24 лютого 2022 року поділило життя на “до” та “після”:

Хто б міг подумати, що слова про бойові дії, які ми пам’ятаємо із підручників історії про Другу світову війну, стануть серйозною реальністю у житті сьогоднішніх українців. Хто б міг подумати, що через 77 років після закінчення Німецько-радянської війни мирні жителі України ночуватимуть у протиатомних сховищах, міста обстрілюватимуться ракетами, а танки їздитимуть вулицями, де ще недавно українці мчали своїми звичайними справами.

Financial Times , на її першій сторінці зображення президента України Володимира Зеленського, який зустрічається з дівчиною, яка була госпіталізована під час втечі від російського штурму міста Ворзель.

Guardian. Газета повідомляє, що шість країн — Великобританія, США, Франція, Албанія, Ірландія та Норвегія — запросили на термінове засідання Ради Безпеки ООН для обговорення можливих військових злочинів в Україні. У ньому цитується міністр закордонних справ Великої Британії Ліз Трасс, яка заявила, що є «дуже значні докази» військових злочинів, скоєних російськими військами. «Путін стоїть за [військовими злочинами]. Зрештою, цю справу міжнародного кримінального суду» виносить газета червоним кольором у матеріал цитату з виступу Тасс.

Тільки міжнародний кримінальний суд має вирішити, хто є військовим злочинцем, а хто ні, а ми маємо надати докази».

Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що згоден із президентом Джо Байденом у тому, що в Україні було скоєно військові злочини, додавши, що американські експерти перебувають у процесі документування та оцінка потенційних військових злочинів.

Також на першій шпальті анонс матеріалу «Я не можу з нею говорити». Росія-Україна сім’ї розірвані та розділені війною.

«i» повідомляє, що Володимир Путін змушений відмовитися від планів повводу військ у столицю України Київ на користь повітряних бомбардувань. У документі йдеться, що західна розвідка вважає, що поступ Росії застопорився через запеклий опір і проблеми з поставками.

Військові невдачі Росії також є темою першої смуги The Times . Газета повідомляє, що сили країни утримуються навколо Києва та другого міста Харкова та змушені викликати війська з інших місць дислокації. Першополосне фото підписано: «Чоловік оплакує свою маму на вулиці Києва. Вона була вбита уламками від ракетного удару.

The Telegraph повідомляє про ймовірну спробу російських самозванців видати себе за прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля у відеодзвінку з міністром оборони Великобританії Беном Воллесом. У ньому йдеться, що міністр внутрішніх справ Пріті Патель також стала мішенню і що дзвінки, мабуть, були частиною операції з вилучення конфіденційної інформації та ганьби уряду Великобританії. Першосмугове фото: Втомлена дівчинка в худорлявості з Діснеєм, приїхала до Запоріжжя після відкриття 140 мильного гуманітарного коридору з південного міста порту Маріуполя. Під час евакуації дехто зіткнувся з російським артобстрілом протягом кількох годин.

The Mirror публікує ексклюзивний репортаж про групу матерів, які виконували місії з порятунку дітей із Києва. За повідомленнями, жінки, яких він називає «бандою матерів», наразі врятували 227 дітей.

Німеччина. Головне фото газети Frankfurter Allgemeine Zeitung : Включився з війни: Володимиру Зеленському аплодують стоячи у четвер у Бундестазі.

Головний матеріал газети називається: Зеленський звинуватив Німеччину у відсутності зобов’язань.

У своєму виступі перед Бундестагом президент України Володимир Зеленський різко критикував політику Німеччини. Він сказав, що Німеччина недостатньо віддана справі відбиття нападу президента Росії Володимира Путіна на його країну. Зеленський, звертаючись до парламенту з відео з Києва в четвер, продовжив, що російські війська руйнують Україну, вони не розрізняють солдатів і мирних жителів, «вони знищують все цілодобово». Німеччина та Захід не прислухалися до прохання України про вступ до НАТО і навіть зараз не приймають прохання України щодо вступу до ЄС. Зеленський звинуватив федеральний уряд у недооцінці небезпек газопроводу “Північний потік – 2”. “Ви завжди казали, що це економіка, економіка, економіка.” Все це сприяє створенню нової стіни між свободою та рабством у Європі. Він закликав канцлера Олафа Шольца зруйнувати цю стіну. Потім Шольц пообіцяв Зеленському подальшу підтримку. «Президент України сказав «вражаючі слова» – почав Шольц далі він стверджував, що Німеччина була «на боці України». Віце-президент Бундестагу Катрін Герінг-Екардт (Зелені) теж запевнила Зеленського у цьому. У четвер Федеральний канцлер зустрівся з генеральним секретарем НАТО Йєнсом Столтенбергом у Берліні. Потім він нагадав про німецьку підтримку України, зокрема про постачання зброї. «Німеччина робить тут свій внесок і продовжуватиме свій внесок», — також знову підкреслив Шольц:

«Як стрілянина»

Після появи на відео та оплесків від депутатів, глава української держави подякував за допомогу, надану його країні у боротьбі з російськими загарбниками. Він також просив більшої підтримки у Берліні, але не так конкретно, як у Вашингтоні, де зажадав постачання літаків та зенітних ракет великої дальності.

Зважаючи на все, Зеленський ще не втратив надії на те, що Берлін ще зможе видати щось бронебійніше, ніж порожні фрази про солідарність. І/або підтримати бажання вступити до ЄС. Зеленський поставив важіль — безжально — туди, де він має найбільший ефект у Німеччині: у питанні про те, які зобов’язання випливають із злочинів та помилок минулого. Бундестаг ніколи не чув від гостя, що “Ніколи більше!” «просто нічого не варте».

«Північний потік – 2» – це не економічний проект, а «зброя» та «цемент стіни», що будується в Європі за допомогою Німеччини. Ці твердження, мабуть, звучали у вухах канцлера Шольца та багатьох інших слухачів у залі чи на пенсії, як постріли .

Виступ Президента Зеленського дебатували у Бундестазі: чи мають бути дебати про війну в Україні та позиції Німеччини щодо неї. Проте коаліція віддала перевагу продовженню роботи у звичайному режимі. Федеральна влада і партії, що її підтримують, вже сьогодні вранці отримали достатньо побоїв – від Зеленського, якого з усіх боків хвалили за хоробрість.

Ще одна колонка називається: «Війна зменшила зростання та стимулює ціни»

У ній говориться, що агресивна війна Росії на Україні все більш помітно впливає на економіку та інфляцію. Тому провідні німецькі економічні дослідні інститути суттєво знизили прогноз зростання у четвер. Кільський інститут світової економіки (IfW) удвічі знизив свій прогноз на поточний рік до 2,1% економічного зростання у 2022 році в євро», – сказав віце-президент IfW Стефан Кутс. Насамперед, зростання цін на енергоносії лягає тягарем на споживачів та компанії та уповільнює зростання. Це супроводжується ще сильнішим зростанням інфляції.

Іспанія «Російська армія посилює наступ, але може просунутися».

«Вихід біженців, який перевищує 3,1 мільйона людей, є найшвидшим із часів Другої світової війни».

“Москва повідомляє про зниження прогресу в переговорах з Києвом про припинення вогню” – це анонси на першій шпальті в іспанській газеті La Vanguаrdia .

Фото на першій шпальті підписано: «У підвалі житлового кварталу на заході Києва живуть біженці з 17 дітьми, народженими внаслідок сурогатного материнства, всі від батьків-іноземців, батьки яких не шукали їх після початку війни, з ними живуть медсестри, які доглядають їх .»

Бельгія. На першосмуговому фото De Morgen напис угорі: «Уже загинули 7000 росіян і вони зіткнулися з нестачею високотехнологічного озброєння» також підписано: «Підбитий танк у Харкові. Росія вражена технікою та людьми. «Російський наступ застопорився» – називається головний матеріал газети. Незважаючи на безліч бомбардувань, просування Росії в Україні значно застопорилося. Останніми днями росіяни мало просунулися. Такого висновку дійшли представники британського міністерства оборони та Пентагону після трьох тижнів війни. Цитата про ЗСУ офіцера Пентагону винесена окремо: «Вони несуть втрати кожен день, але при цьому мають неймовірну боєздатність».

Франції. Газета 20 minutes підписала головне фото: ПОДВІЙНИЙ ВПЛИВ МЕРЕЖІ. Війна в Україні широко висвітлюється у соціальних мережах. Велика кількість інформації, яка не позбавлена ризиків.

Данія. Підпис над фото видання Politiken : «Росія використовує сумнівні фотографії, щоб виправдати війну в Україні».

1 березня російський посол передав Politiken матеріали справи із фотографіями трупів та масових поховань. Росія називає це свідченням геноциду етнічних росіян на сході України. Але хоча Україна й скоєла військові злочини під час восьмирічного збройного конфлікту, експерти вважають зміст каталогу результатом ретельно розрахованої російської пропаганди.

Сталося це у зв’язку з тим, що Крістіан Йенсен з’явився в російське посольство в Копенгагені, щоб доставити екземпляр газети «Політикен», перша смуга якої того дня була написана найголовнішим редактором та перекладена російською мовою.

«Ми говоримо «ні» кривавій агресії президента Путіна, (…) і, насамперед, реальної та чесної інформації проти огидної війни, в яку ваш президент призвів Україну та решту Європи», — написав Крістіан Єнсен. Виявляється, справу було підготовлено владою самопроголошеної Луганської республіки на сході України та передано російській державі на початку 2022 року. Воно спрямоване на документування військових злочинів, скоєних українською армією проти етнічних росіян до Донецької та Луганської республік, які з 2014 року контролюються проросійськими сепаратистами. Далі газета пише про зміст матеріалів справи, яку Політик також передав посол Росії в Данії Володимир Барбін.

Ще один матеріал називається «Ціна за Україну» та розповідає про збільшення бюджетних видатків на біженців з України.

Австрія. Один із матеріалів на першій шпальті австрійської газети KURIER : «Джо Байден назвав Володимира Путіна «кривавий диктатор»

Російські підрозділи бомбардують театри та житлові будинки.

Газета пише, що Москва спростувала «непробачну заяву» лідера країни, яка вбила мирних жителів у конфліктах у всьому світі. Цитує прес-секретаря президента РФ Дмитра Пєскова: «Наш Президент — дуже мудра, далекоглядна та культурна особистість міжнародного масштабу.

Газета повідомляє, про «Диво Маріуполя». Принаймні, одна хороша новина прийшла з запеклого міста Маріуполя: тих, хто вижив, рятували або постійно рятували з бомбосховища театру військових дій, розбомбленого російськими підрозділами.

Der Standard основний матеріал: “Драматична ситуація в українських містах”. Головне фото підписано: «Ситуація в обложеному на сході України Харкові стає все більш загрозливою. У четвер обстріляли величезний Барабашівський ринок, все місто огорнуло чорним димом».

У матеріалі пишеться, що досі неясно, скільки людей загинуло внаслідок, як вважається, російського бомбардування театру, заповненого людьми, які шукають захисту, в оточеному східноукраїнському місті Маріуполь. Надвечір четверга рятувальникам вдалося врятувати з-під завалів 130 мирних жителів. Росія та Україна звинувачують один одного у вибуху будівлі. У мільйонному місті Харкові розбомбили величезний Барабашівський ринок.

Правозахисна організація Human Rights Watch звинувачує російську армію у застосуванні касетних боєприпасів у порушення міжнародного права — наприклад, у недільному інциденті в Миколаєві, коли у черзі до банкомату загинуло дев’ять мирних жителів.

Італія. “Безперервне вбивство” – напис на фото з Київ італійської газети La Stampa . Чоловік оплакує свою маму, яка загинула на вулиці

Війна мучить мирних жителів України, пише WP

На фото 1: «Зруйнований багатоквартирний будинок у стратегічному портовому місті Маріуполь, Україна. Авіаудари тривали у четвер, а дипломати висловили помірний оптимізм щодо мирних переговорів.

На фото 2: «Тіла мирних мешканців у мішках лежать перед моргом у Харкові. Навіть під час морозу запах смерті просочував повітря».

WSJ «У Маріуполі, Україна, у четвер люди йшли повз житловий будинок, який був обстріляний Росією. Місцевий чиновник сказав, що від 80% до 90% міста було зруйновано» – фото на першій смузі.

«Українці просівають уламки для пошуку тих, хто вижив» – Говорить Зеленський про театр в обложеному місті, яке росіяни навмисно розбомбили.

“Вижили знайдені в руїнах театру, але страждання посилюються”, пише NYT. Ще один матеріал із заголовком: «Несучи великі втрати на полі бою, росіяни наводять ракети на міста»

Фото 1 Сміття у центрі Харкова,

Фото 2 Будівля обласної адміністрації у Харкові;

Фото 3 Квартира підірвана від обстрілу

Підготував Сергій Чернявський

Share
Редакция

Редакция «Одесской жизни». Пишем о том, что происходит в городе, замечаем важные детали и знакомим вас с интересными людьми.

Recent Posts

  • Positive News

Анекдот дня: чого бажає Рабінович у банку

Доброго ранку, друзі! Почніть свій день з посмішки - ми підготували для вас свіжу порцію… Read More

2024-11-22
  • Статті

Ціни на листопадовому Привозі: під дощиком – за салом

Привоз в останню декаду листопада: легкий дощик, «тяжкий» вітерець. Людей (чи так здалось) менше, аніж… Read More

2024-11-22
  • Новини

День гуманного суспільства та любові до веснянок: що ще святкують 22 листопада

Що святкують в Україні та світі 22 листопада. Історичні події, пам'ятні дати, народження відомих людей… Read More

2024-11-22
  • Новини

Церковні свята 22 листопада: прикмети, кого вшановують і чого не можна робити

Церковне свято сьогодні, 22 листопада. Розповідаємо, пам'ять яких святих вшановують православні віряни в цей день,… Read More

2024-11-22
  • Новини

Магнітні бурі 22 листопада: чи є ризик для метеозалежних

У п'ятницю, 22 листопада, магнітосфера Землі буде в спокійному стані. Магнітних бур не очікується. Read More

2024-11-22
  • Статті

Який інтернет обрати під час відключень світла?

У сучасному світі стабільний та швидкісний інтернет дуже важливий для виконання бізнес-завдань та повсякденного користування.… Read More

2024-11-21