Спільний координаційний центр (СКЦ) 5 червня 2023 року провів щонайменше по одній інспекції на вхід і на вихід суден в порти України, які стали першими після 31 травня. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".
Згідно з інформацією, на вхід до порту “Південний” пройшов суховантаж Navios Sagittarius дедвейтом 75,6 тисячі тонн під прапором Панами, який став першим судном у напрямку цього порту, пропущеним після 2 травня. Зараз він рухається з боку Туреччини у напрямку України Чорним морем.
У напрямку на вихід СКЦ у понеділок провів інспекцію суховантажу Maroulio S, що прямує з порту “Чорноморськ” до Іспанії з 65,8 тисячі тонн кукурудзи. Наразі судно пройшло протоками Босфор та Дарданелли і рухається Середземним морем.
18 травня Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков заявив, що зернову угоду розблокували на 60 днів. Міністр підкреслив, що вважає, що зернова ініціатива була такою, що діє, оскільки пролонгована в березні строком на 120 днів, тобто до 18 липня.
Але з середини квітня росія безпідставно почала обмежувати роботу Ініціативи, а з травня фактично заблокувала її відмовившись від реєстрації нового флоту та проведення інспекцій флоту, який йде на завантаження до українських портів.
Через це майже 70 суден зараз очікують в територіальних водах Туреччини, 90% — це ті, хто готовий доставляти світу продукцію наших аграріїв.
17 травня з порту Чорноморська вийшов поки ще останній балкер зернової угоди з 30 тисячами тонн кукурудзи. Станом на цей день під завантаженням агропродукцією в портах Одещини суден не було.
11 травня Олександр Кубраков повідомив, що ООН та Туреччина як підписанти ініціативи мають розуміння, що зернова ініціатива критично важлива для світової продовольчої безпеки та має стабільно функціонувати.
Того ж дня міністерство оборони Туреччини інформувало, що перемовини за участю України, Туреччини, рф і представників ООН продовжаться. Зернову угоду не ухвалили, а рф, зі свого боку, продовжувала шантажувати ситуацію та намагалася розв’язувати питання з урахуванням своїх вимог, наприклад, переувімкнули “Россельхозбанк” до SWIFT.
Після 9 травня жодне судно не було пропущено до українських портів в рамках угоди.
Нагадаємо, що довгий час країна-агресор не пропускає суду до порту “Південний”. Таким чином росія намагається домогтися згоди України на експорт російського аміаку через хімічний термінал у цьому порту.
Із п'ятниці, 22 листопада, в Одесі відновлено роботу автобусів № 105 і №105-А за постійним… Read More
У п'ятницю, 22 листопада 2024 року, у зв'язку з плановими роботами на міських електромережах деякі… Read More
1003-й день Україна протистоїть повномасшатабній агресії російської федерації. На ранок, 22 листопада, ситуація на фронті… Read More
В Одесі 49-річна водійка автомобіля «Ssang Yong» наїхала на жінку, яка переходила проїжджу частину і… Read More
Доброго ранку, друзі! Почніть свій день з посмішки - ми підготували для вас свіжу порцію… Read More
Привоз в останню декаду листопада: легкий дощик, «тяжкий» вітерець. Людей (чи так здалось) менше, аніж… Read More