Новини

В Одесі відкрили нове відділення для реабілітації військових: у чому його особливість

Сучасне відділення реабілітації та реконструктивної хірургії створено у міській лікарні №10. Там лікують пацієнтів із травмами, патологіями кінцівок, серцево-судинної системи, нервової системи, а також посттравматичними явищами.

Про це повідомили у прес-службі Одеської міської ради.

У відділенні є операційний блок, палати, зали та кабінети медичної реабілітації, оснащені сучасним медичним та реабілітаційним обладнанням. До роботи залучається ціла команда, яка забезпечує комплексну фізичну та психологічну реабілітацію.

За необхідності допомогу пацієнтам надають фахівці з реконструктивної хірургії та лікарі фізичної реабілітації, які безпосередньо займаються відновленням функцій організму. Також проводиться психологічна реабілітація та використовуються технології біомедичної інженерії.

Варто також зазначити, що ДКЛ №10 плідно співпрацює з кафедрою фізичної реабілітації, спортивної медицини та фізичного виховання Одеського національного медуніверситету.

«Фахівці кафедри надають організаційно-методичне супроводження, а лікарня є клінічною базою для підготовки в сучасних умовах майбутніх спеціалістів з реабілітації. Водночас ми впроваджуємо у медичну практику сучасні техніки лікування та реабілітації, а також спільно розробляємо нові методи», — наголосив заввідділенням реабілітації та реконструктивної хірургії ДКЛ №10 Василь Рибак.

За участю громадських та спортивних об’єднань, які займаються людьми з інвалідністю, до реабілітаційної програми активно інтегрується адаптивний спорт, зокрема баскетбол та настільний теніс на візках.

Де на Одещині можна пройти реабілітацію безкоштовно

Наразі на Одещині військові та цивільні можуть безкоштовно пройти стаціонарну реабілітацію у чотирьох медустановах, три з них перебувають в Одесі:

  • КУ «Міська клінічна інфекційна лікарня»
  • КУ «Міська клінічна лікарня №1»
  • КНП «Пологовий будинок №5»
  • КП «Балтська багатопрофільна лікарня» (Балта)

До кінця 2023 року така допомога стане доступною і в інших лікарнях відповідного рівня, повідомили в Одеській обладміністрації.

Стаціонарна реабілітаційна послуга за одним напрямом реабілітації має тривати щонайменше 14 днів із тривалістю процедур від трьох годин на день. За двома напрямками і більше – понад 21 день. Амбулаторна реабілітація передбачає понад 14 днів інтенсивних занять, які мають тривати більше години на добу.

Кожен пацієнт, залежно від тяжкості травми, може отримати від 2 до 8 реабілітаційних циклів протягом року.

Читайте також: Одеський реабілітаційний центр MOTUS: що таке заново вчитися рухатися

Share
Редакция

Редакция «Одесской жизни». Пишем о том, что происходит в городе, замечаем важные детали и знакомим вас с интересными людьми.

Recent Posts

  • Новини

Троє відомих одеситів увійшли до ТОП-100 українців, які наближають Перемогу

Одесити Катерина Ножевнікова, Андрій Ставніцер та Еліна Світоліна потрапили до сотні відомих українців, які роблять… Read More

2024-11-24
  • Статті

На Одещині рибалки самостійно зарибили річку та врятували її

У селі Гвоздавка Друга на Одещині рибалки-ентузіасти взяли на себе відповідальність за порятунок річки Кодими.… Read More

2024-11-24
  • Новини

Анекдот дня: про Сему, Фіру та проституцію

Усім великий привіт! Гадаємо, цей недільний день виявиться кращим за попередній. Почніть його з усмішки… Read More

2024-11-24
  • Новини

Сьогодні День Біблії, День еволюції та День моржа: свята та події 24 листопада

Який сьогодні день - що святкують в Україні та світі 24 листопада. Історичні події, пам’ятні… Read More

2024-11-24
  • Новини

Православні свята та традиції 24 листопада в Україні: ким була та як загинула свята Катерина

Одеське Життя розповідає, яке сьогодні церковне свято за новим та старим стилем і в кого… Read More

2024-11-24
  • Новини

Болить голова? Важливий прогноз магнітних бур на 24 листопада

Магнітні бурі можуть негативно вплинути на здоров'я людей. І тому завчасний прогноз цього несприятливого явища… Read More

2024-11-24