В 2024 році на 14 липня приходяться наступні свята: День рибалки в Україні, Міжнародний день небінарних людей та День обізнаності про акул. Також “Одеське Життя” розповідає про історичні події, які сталися цього дня.
Щорічно, у другу липневу неділю, Україна відзначає професійне свято – День рибалки. Ця подія була встановлена 22 червня 1995 року.
Мета Дня рибалки полягає в приверненні уваги суспільства до робітників рибного господарства, подяці цим працівникам за їхню старанну діяльність, а також у підвищенні зацікавленості до професійних рибацьких спілок. Рибальство вимагає певних вмінь та знань, і це заняття важко назвати легким. Сама професія рибалки є дуже давньою, вона виникла одночасно з полюванням та збиранням.
На свято рибалки рибалови організовують різноманітні змагання між собою та весело проводять час у колі прихильників рибальства.
14 липня щороку світ відзначає доволі молоду, але важливу подію – Міжнародний день небінарних людей (International Non-Binary People’s Day). Ця дата почала відзначатися з 2012 року.
Небінарна гендерна ідентичність – це усвідомлення себе поза межами гендерного бінаризму, тобто традиційного розділення на чоловічий та жіночий гендер. Небінарні особистості можуть мати декілька гендерних ідентифікацій або ж не відчувати себе пов’язаними з жодною статевою приналежністю (агендерність). Важливо відзначити, що гендер не пов’язаний з сексуальною орієнтацією чи андрогінністю.
Метою Міжнародного дня небінарних людей є привернення уваги суспільства до проблем, з якими стикаються особи з небінарною гендерною ідентичністю, підвищення поінформованості щодо гендерного квіру (небінарності) та боротьба з дискримінацією на гендерній основі.
Перша особа в США, яка отримала визнання своєї небінарної гендерної ідентичності в юридичних документах був Джеймс Шупе. Відбулося це у 2016 році. А осі у Австралії Алекс Макфарлейн отримав статус інтерсексуальної особистості ще у 2003 році.
14 липня весь світ відзначає День обізнаності про акул (Shark Awareness Day). Біологи стверджують, що ці хижаки дуже важливі для Світового океану та екосистеми цілої планети. Акули – унікальні істоти, і ось кілька цікавих фактів про них:
А ось ТОП-10 найбільших акул у світі:
Людство звикло вважати цих істот кровожерливими, але насправді акули не є найбільшою загрозою для людини в воді. Давайте більше дізнаємося про цих унікальних мешканців морів та океанів!
Одеська поліція розшукує шістьох підлітків - 12-річного Артема Стоянова, 14-річну Вероніку Пшеничну, 17-річну Єву Журавльову,… Read More
За інформацією Гідрометцентру Чорного та Азовського морів, завтра, у середу, 9 липня 2025 року, в… Read More
Відомий одеський еколог та громадський активіст Владислав Балинський повідомляє про зухвалу спробу узаконити будівництво портової… Read More
Серцево-судинні захворювання і до війни лідирували в списку недуг, найбільш поширених в Україні. За час… Read More
Цілком безкоштовними на одеському узбережжі є пляжі, якими управляє муніципалітет. У 2025 році їхня кількість… Read More
В Одеській міськраді знову заговорили про можливу реконструкцію Іванівського шляхопроводу. Зараз вартість робіт оцінюють у… Read More