Під приводом збору грошей на лікування дітей та військовослужбовців псевдоволонтерка з Одеської області виманила у довірливих громадян понад 25 тисяч гривень. За вчинене їй загрожує штраф чи позбавлення волі.
У Головному управлінні Нацполіції в Одеській області повідомили, що мешканка Овідіопольської громади розмістила на своїй сторінці у фейсбуці звернення до людей про допомогу у збиранні грошей нібито на лікування тяжко поранених військовослужбовців та тяжкохворих дітей. Інформацію про постраждалих жінка знаходила в інтернет-просторі.
Насправді всі кошти, які надходили на банківський рахунок, зазначений у повідомленні, жінка надавала.
Читайте також: Псевдоволонтерка з Одеської області наживалася на рідних безвісти зниклих військовослужбовців
Поліцейські встановили, що на «гачок» жінки потрапило 15 довірливих громадян із різних областей країни і загалом вона привласнила понад 25 тисяч гривень.
Як речові докази у жінки вилучили мобільні телефони, сім-картки різних операторів, банківську картку та гроші.
Слідчі висунули “волонтерші” звинувачення у заволодінні чужим майном шляхом обману, тобто шахрайстві, зокрема, вчиненому повторно. Обвинувальний акт за ч.ч. 1 та 2 ст. 190 Кримінального кодексу України направлено до суду.
Шахрайці загрожує штраф від 51 до 68 тисяч гривень або виправні роботи на строк від одного до двох років, або обмеження волі на строк до п’яти років.
Псевдоволонтера розпізнати досить легко — варто лише попросити надати відповідні документи, що дозволяють волонтерську діяльність і певним чином регламентують її.
Перевірити документи у волонтера має право кожен громадянин, адже ця інформація є відкритою. Якщо волонтер не бажає показувати вам підтверджуючі документи – це одна з ознак шахрайства.
Людина, яка збирає кошти на будь-які потреби, бажано має бути посвідчення волонтера, довіреність або угода з громадянином, для якої збирають кошти/договір з організацією, яка надає волонтерську допомогу.
Посвідчення волонтера може бути видане органами місцевої влади – мерією, селищною чи районною радою чи ОДА (ОВА). Волонтерські посвідчення можуть надати громадські організації, благодійні фонди, штаби місцевого ТРО або ЗСУ, медичні установи.
Договір про волонтерську діяльність з організацією має містити, зокрема, опис волонтерської діяльності (завдання) та період діяльності.
Організація, що займається допомогою, обов’язково має бути зареєстрована та мати статус благодійної організації чи громадського об’єднання. Якщо вам пропонують віддати гроші комерційній організації, це може бути однією з ознак шахрайства.
Також слід звернути увагу на статус неприбутковості благодійної чи волонтерської організації – підтвердити його може витяг з реєстру неприбуткових організацій. Це, звичайно, не головна ознака справжніх волонтерів, однак цей статус звільняє організацію від оподаткування, тому більшість серйозних благодійників намагаються отримати його одразу.
Багато псевдоволонтерів ”працюють” у соцмережах, зокрема у Facebook у регіональних групах часто можна зустріти оголошення, де просять про допомогу або хворій дитині, або на армію тощо. У такій ситуації вам слід критично оцінювати інформацію, дізнатися все про той чи інший фонд, а також дотримуватися такого алгоритму:
В Одеській області два співробітники районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки продавали військовозобов'язаним відстрочки. Read More
У Південному попрощалися одразу з двома загиблими воїнами - солдатом Марковським Ігорем Григоровичем і бойовим… Read More
Із п'ятниці, 22 листопада, в Одесі відновлено роботу автобусів № 105 і №105-А за постійним… Read More
У п'ятницю, 22 листопада 2024 року, у зв'язку з плановими роботами на міських електромережах деякі… Read More
1003-й день Україна протистоїть повномасшатабній агресії російської федерації. На ранок, 22 листопада, ситуація на фронті… Read More
В Одесі 49-річна водійка автомобіля «Ssang Yong» наїхала на жінку, яка переходила проїжджу частину і… Read More