З моменту вторгнення Російської Федерації в Україну 24 лютого 2022 року наша країна вже більше місяця не сходить з перших шпальт провідних світових газет
Великобританія. На квітневій обкладинці «The Guardian Weekly» зображена жінка, яка пригортає свою дитину. Журнал отримав назву «Кошмар Маріуполя». «Щоразу, коли я чую про нові злочини проти свого народу, частина мене зникає. Я щоразу думаю, що російські окупанти не можуть зробити більш ганебні вчинки, але потім настає ранок, і я дізнаюся про ще огидніші речі», — прокоментувала українська ілюстраторка Маша Фоя. Трагедія Маріуполя стала центральною темою журналу. Редакція зібрала розповіді жителів міста, щоб відтворити історію того, як нормальне життя всього за кілька днів перетворилося на справжній кошмар. Також у випуску будуть публікації журналістів, які працюють в Україні, та аналітика від військового експерта й міжнародного оглядача.
The Times пише, що Великобританія стурбована тим, що Сполучені Штати, Франція та Німеччина підштовхнуть Україну до «врегулювання» та підуть на значні поступки у мирних переговорах із Росією. «Не відступайте, — закликала Україна», — йдеться у заголовку.
The Guardian «Молодий український біженець дістався безпеки на прикордонному переході Медика у Польщі» – підпис фото на першій шпальті.
«Час закінчується, щоб вивезти мирних жителів із Маріуполя» -заголовок матеріалу газети.
Про це заявила прем’єр-міністр Ірина Верещук разом із командою Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧГ), яка доставляла гуманітарну допомогу та надає допомогу в евакуації. Очікувалося, що колона увійде до міста сьогодні вранці після обіцянок Росії щодо обмеженого припинення вогню на маршруті від Маріуполя до Запоріжжя. Неодноразові спроби створити гуманітарні коридори для евакуації до 170 тисяч людей, що залишились у Маріуполі. Україна розпочала нову спробу врятувати мирних жителів Маріуполя після попереджень Червоного Хреста про те, що тисячі життя залежать від успішної евакуації людей, які потрапили в ловушку в місті, обкладеному російськими військами. Загалом 45 автобусів прямували до сусіднього південного прибережного міста Бердянськ. Україна звинуватила російські сили в обстрілі нібито безпечних маршрутів за межами кількох бойових точок, що Москва заперечує. Час спливає, щоб допомогти цим людям. Ця евакуація надзвичайно важлива», – сказала речниця МККГ Альона Синенко. «Важливо, щоб завтра ми отримали конкретні та точні домовленості з обох сторін щодо часу та маршрутів.
У головній статті Financial Times повідомляється про рішення президента США Джо Байдена звільнити рекордну кількість нафти з надзвичайних запасів у спробі знизити ціни на сиру нафту. За даними газети, задіяно близько 180 мільйонів резервних барелів.
“Біль у газі”, – пише “Sun”, оскільки рахунки за електроенергію злітають у середньому на 700 фунтів стерлінгів. У ньому йдеться про те, що «шантаж» президента Росії Володимира Путіна загрожує підняти ціни на енергоносії ще вище, «відключивши постачання російського газу».
Австрія. Газета: «Der Standard»
Головний матеріал: «Країни ЄС продовжуватимуть платити за російський газ євро».
Підписанням указу про рубль Путін викликає міжнародну плутанину. Осков – За словами президента Володимира Путіна, поставки російського газу за кордон з п’ятниці повинні оплачуватися рублями. У четвер глава держави повідомив, що підписав відповідний указ. Згідно з указом, для отримання рублів, необхідних для оплати газу, іноземні покупці повинні відкрити рахунки в російських банках, а Газпромбанк виконуватиме роль посередника.
“Якщо такі виплати не будуть здійснені, ми вважаємо це дефолтом покупців з усіма витікаючими наслідками”, – сказав Путін. «Нам ніхто нічого не продаватиме безкоштовно, і ми також не будемо займатися благодійністю, тобто діючі контракти будуть припинені».
У четвер канцлер Німеччини Олаф Шольц згадав про існуючі контракти. Там написано, що ви платите в євро, іноді в доларах, — сказав він. «У розмові з президентом Росії я чітко дав зрозуміти, що так і залишиться». Тепер буде видно, як Росія це реалізує. «У будь-якому разі компанії хочуть, можуть і будуть платити в євро». Контракти OMV також номіновані в євро.
Росія постачає близько третини європейського газу, що робить енергетику найпотужнішим важелем, який має Путін, коли він намагається подавити жорсткі санкції Заходу через вторгнення в Україну. Рішення про примусові платежі в рублях дало поштовх російській валюті, яка сильно впала після вторгнення 24 лютого.
Евакуація в Маріуполі
В Україні портове місто Маріуполь майже місяць оточене російськими військами. У четвер Москва погодилася на тимчасове припинення вогню, щоб створити гуманітарний коридор для цивільного населення.
Український уряд відправив до міста 45 автобусів, щоб забрати людей, які ще не змогли втекти.
До Маріуполя з рятувальниками їдуть також бригади організації допомоги. “Від цього залежать життя десятків тисяч”, – сказав речник Міжнародного Червоного Хреста. Кажуть, що в місті проживає близько 160 тисяч людей.
Газета «KURIER». Зробили анонс матеріалу 4-5 шп. на фотоколажу: «Путінський рубль-покер», «ГАЗОВА ПЛУТАНИНА»
«Указ. Російського президента вважають ізольованим і дезінформованим. Його погроза поставляти газ лише за рублі навряд чи матиме поки що жодних наслідків»
Ірландія. «The Irish Times» вийшла с фото на першій шпальті: «Українські військові вчора взяли участь у похороні трьох військовослужбовців – Юрія Олійника, Ігоря Саркісяна та Андрія Козаченка – у храмі Святих апостолів Петра і Павла у Львові.»
Один з головних матеріалів: «Енергетичне протистояння з Росією зростає»
Франція та Німеччина порадили енергетичним компаніям ігнорувати російський указ, який від сьогодні вимагає, щоб усі рахунки за електроенергію оплачувалися в рублях або через банківські рахунки в рублях.
На тлі зростання енергетичного протистояння з Москвою президент США Джо Байден припустив, що російський лідер Володимир Путін стає все більш ізольованим. «Є деякі ознаки того, що він звільнив або помістив під домашній арешт деяких зі своїх радників», — сказав пан Байден, перш ніж визнати, що у нього «не було стільки вагомих доказів».
Коли починається п’ятий тиждень війни в Україні, Червоний Хрест сподівається евакуювати жителів зруйнованого портового міста Маріуполь сьогодні вранці, так само, як повідомляється, що російські війська перегруповуються у східних регіонах. У вчорашньому телевізійному зверненні пан Путін сказав, що російські енергетичні споживачі від сьогодні можуть оплачувати свої рахунки лише через рублевий рахунок у несанкціонованому Газпромбанку або вважатися «за замовчуванням з усіма витікаючими наслідками».
Канцлер Олаф Шольц після телефонної розмови з паном Путіним у середу ввечері доручив всім німецьким споживачам російської енергетики продовжувати платити, як і раніше. «Ми подивилися контракти на газ та інші поставки, і вони кажуть ніяких змін. «У переговорах з президентом Росії я дав зрозуміти, що так і залишиться», – сказав він.
«Для [енергетичних] компаній це означає, що вони хочуть, можуть і будуть платити в євро». На спільній прес-конференції міністр економіки Німеччини Роберт Хабек заявив, що Європа не буде «шантажована», а міністр фінансів Франції Бруно Ле Мер заявив, що обидві країни «готуються» до сценарію, за яким «російського газу більше не буде». Білий дім відповів «історичним вивільненням» однієї третини своїх запасів нафти протягом наступних шести місяців, намагаючись стабілізувати ціни на нафту.
Президент України Володимир Зеленський назвав перегрупування Росії на схід відступом, вимушеним запеклим опором збройних сил України. Але він попередив про «нарощування російських сил для нових ударів по Донбасу», які утримують сепаратисти з 2014 року.
Натовський генерал Єнс Столтенберг також заявив, що очікує нових російських атак, які «принесуть ще більше страждань», через кілька днів після того, як Москва пообіцяла поступову «деескалацію».
Після попередніх невдалих спроб колона з 45 автобусів готова увійти в Маріуполь сьогодні після того, як Москва домовилася про тригодинне припинення вогню на сьогодні з 10 ранку за місцевим часом. Маріуполь, у Донецьку.
У регіоні відбулися одні з найжорстокіших боїв і бомбардувань війни, і, як повідомляється, 170 000 людей опинилися в пастці через скорочення запасів їжі та питної води.
Італія. Газета «La Stampa», заголовок фото: «Прокляті землі».
Заголовок головного матеріалу: «Газова війна Путіна»
Нідерланди. Видання «de Volkskrant» анонсує матеріал на 6-7 стор.«У своїй промові перед Палатою представників президент Зеленський звертається прямо до «друга» Марка Рютте: «Наше членство в ЄС залежить від вас».
Головний матеріал: «Путін вимагає від Європи платити за газ рублями
Схоже, президент Росії Володимир Путін дійсно застосував страшну газову зброю. Іноземні покупці російського газу з п’ятниці повинні розраховуватися в рублях. Якщо вони цього не зроблять, Росія відключить газ, наказав Путін своїм указом у четвер.
Такий крок Путіна у відповідь на санкції Заходу, запроваджені через вторгнення в Україну, може спричинити серйозні проблеми для країн-членів Європейського Союзу. Вони отримують 40 відсотків свого газу з Росії через довгострокові контракти в доларах або євро. ЄС і G7 забороняють платежі в рублях, оскільки вони підривають санкції. Політики Німеччини та Франції одразу заговорили про «політичний шантаж».
Цей крок Росії став несподіванкою, оскільки в середу Путін запевнив і канцлера Німеччини Олафа Шольца, і прем’єр-міністра Італії Маріо Драгі щодо плану щодо курсу рубля. Раніше того дня Драгі заявив, що Путін запевнив його в телефонній розмові, що “діючі контракти залишаться в силі”. Європейські компанії можуть продовжувати платити в доларах і євро».
«Недружні країни»
На міжнародному рівні у четвер виникла велика невизначеність щодо точної зброї, яку Путін застосував проти всіх «недружніх країн», які націлені на російські банки, компанії та олігархів за допомогою економічних санкцій. Текст указу президента, опублікований російськими державними ЗМІ, і виступ самого Путіна можна трактувати по-різному.
«Диктатура»
За словами Путіна, з сьогоднішнього дня, 1 квітня, іноземні покупці російського газу мають відкрити рубльові рахунки в російських банках для оплати своїх поставок. «Якщо ці виплати не будуть здійснені, ми будемо вважати це дефолтом з усіма наслідками», – пригрозив Путін. «Ніхто не продає безкоштовно, і ми не займаємося благодійністю, тому діючі контракти будуть розірвані».
Може бути створена конструкція, за допомогою якої іноземні сторони можуть опосередковано продовжувати платити за свій газ в євро (або доларах). Для цього вони мають відкрити два рахунки, один в євро та один в рублях, у російського посередника, такого як Газпромбанк, можливо, через іноземне відділення. Вони платять в євро через перший рахунок. Банк конвертує його в рублі шляхом валютної операції на Московській біржі, а потім перераховує на другий рахунок. І так оплачується газ.
Обмінний трюк дає можливість платити в євро, як того вимагають контракти, і в рублях, як хоче Путін. За словами Путіна, це зміцнює російський суверенітет (і вартість рубля) в ситуації, коли західні країни використовують фінансову систему як зброю проти Росії (заборонивши операції в рублях і виключивши російські банки з платіжної системи Swift). «Росії немає сенсу торгувати в євро та доларах, поки її резерви в цих валютах заморожені», – сказав Путін.
Високопоставлене джерело в французькому уряді натякнуло інформаційному агентству Bloomberg, що нове будівництво не вимагатиме особливих змін у платежах за газ – фактично вони можуть продовжуватися за поточними контрактами. Це пояснило б, чому Путін зміг заспокоїти Шольца і Драгі, підписавши указ.
У своїй промові в четвер Путін заявив, що Росія виконуватиме свої зобов’язання за поточними контрактами з іноземними сторонами, включаючи газові. «Ми продовжуватимемо постачати газ в узгоджених обсягах – я кажу це категорично – і за цінами, які закладені в існуючих довгострокових контрактах».
Тим не менш, багато європейських країн старанно шукають альтернативи російському газу. Однак вони не є легкодоступними. Сполучені Штати пропонують постачати більше рідкого газу (ЗПГ), але це дорого і зовсім недостатньо. Німеччина і Франція спільно розробляють сценарії надзвичайних ситуацій на випадок, якщо Росія перекриє газовий кран. Німеччина вже розробила план надзвичайних ситуацій, який включає нормування.
Рубльовий указ Путіна та невизначеність щодо наслідків спричинили стрибки європейської ціни на газ у четвер вдень. У підсумку ціна на провідній амстердамській газовій біржі знову впала (до 121 євро). Це може свідчити про те, що трейдери очікують, що вплив буде обмеженим.
Видання «Het Financieele Dagblad». Головний матеріал: «Гостра газова криза загрожує Європі через платежі Росії в рублях. Путін: оплата в рублях умова для постачання»
Від сьогодні Росія перекриє газовий кран для іноземних покупців, які не хочуть платити рублями. Про це заявив президент Володимир Путін у вчорашній телевізійній промові. Європейські столиці відхиляють його вимогу. Берлін говорить про політичний шантаж, а Париж каже, що продовжуватиме платити в євро, узгоджених за договором.
“Ми продовжимо підтримувати пакет санкцій”, – заявив речник міністра клімату та енергетики Роб Джеттен. «Це означає, що енергокомпанії не можуть купувати рублі для оплати газу».
Бельгія. Газета «De Morgen»: «ПРЕЗИДЕНТ УКРАЇНИ ЗЕЛЕНСЬКИЙ ЗВЕРНАЄТЬСЯ ДО ПАРЛАМЕНТУ БЕЛЬГІЇ: Ваш дохід від діамантів, мабуть, важливіший за мир!».
Підпис фото: «Українка плаче, коли в Києві рятують евакуювних людей».
Данія. Газета «Morgenavisen Jyllands-Posten» пише «Велика різниця в субсидіях для біженців і приймаючих сімей. У деяких муніципалітетах немає жодної копійки для громадян, які розміщують українських біженців, а інші дають до 7500 датських крон «на місяць на дорослого біженця». Видання називає це «муніципальним самоврядуванням у розпалі», а мер закликає до єдиних правил. У Скандерборзі восьмирічний Марк Шабала (на фото) та його мати перебувають у приватному будинку. Тут муніципалітет передумав. Спочатку субсидії не було, тепер він надаєте допомогу.
Видання «Politiken». Заголовок головного матеріалу: «З автомата Калашникова вилітають дуже великі кулі».
Поки російські танки не підійшли дуже близько, Катерина Єрська допомагала потерпілим у Маріуполі. Потім вона втекла.
Підпис під фото: «Катерина Єрська мала двох котів на колінах у машині, в якій вона сиділа, коли виїжджала з Маріуполя. Ймовірно, саме коти стали причиною того, що вона втекла з міста живою».
Хорватія. «Vecernji List» Заголовок головного материалу: «Ультиматум Путіна західним країнам»- якщо хочеш газ, відкривай рахунок в Газпромбанку. Контракти на постачання російського газу будуть припинені, якщо клієнти відмовляться платити в рублях.
Анонс матеріалу: «Серед усіх 30 союзників по НАТО Хорватія є рекордсменом, оскільки вона збільшила витрати на оборону на цілих 36,4 відсотка, до 9 мільярдів кун, і ми є одним із восьми членів, чий оборонний бюджет перевищує ціль у два відсотки».
Словакія. Видання «Denník N». Заголовок на малюнку: «Сильніший за членство в НАТО? Це означає нейтралітет, який пропонує Москві Київ»
Який нейтралітет взяли б українці.
Анонси на першій шпальті:
Іспанія. Газета: «La Vanguardia» вийшла с заголовком: «ПУТІН БРЕШЕ І РЕОРГАНІЗУЄ СВОЇ ВІЙСЬКИ, ПОПЕРЕДЖАЄ НАТО»
Підпис фото: «Для російського президента Володимира Путіна (на фото, вчора в Кремлі під час телематичної зустрічі) ще не настав час піднімати ногу з акселератора в Україні. За західними аналізами, переміщення військ на півночі країни та навколо Києва свідчить не про відхід, а про перегрупування сил для продовження військового наступу. Єдиний ефективний виведення було у Чорнобилі.
Газета «ARA». «Дизельне паливо подорожчало на 2,2%».
Підпис фото на першій шпальті: «Молодого російського солдата, який здався, охороняв вчора в Ірпіні ветеран-українець»
Німеччина. Газета FAZ, «Погрожує припинити газ: Путін у четвер у своїй резиденції в Ново-Огарьово під Москвою» – підпис під фото на першій шпальті.
Колонка справа: «У кого витримка довше?».
З боку ніхто не може точно сказати, що насправді відбувається в Кремлі. Цілком можливо, що те, що американці та британці повідомляють про напруженість у російському керівництві, є правдою. На користь цього говорить публікація таких висновків спецслужб. Його передбачувана мета — підняти нервозність і поглибити можливі розриви в лідерських колах Москви. Такий підрахунок мав би сенс лише в тому випадку, якщо люди у Вашингтоні та Лондоні відносно впевнені, що у звітах є частка правди.
У всякому разі, неозброєним оком видно, що початкові плани вторгнення Москви базувалися на хибних припущеннях щодо України – настрої населення, функціонування державних інституцій, сили армії – та сили її власні збройні сили. Ймовірно, винних зараз шукають у Москві.
Вся московська владна еліта в одному, в його човні. Тому цілком можливо, що, незважаючи на внутрішню напруженість, російське керівництво нині є більш згуртованим перед обличчям зовнішнього тиску, ніж це було до війни.
З цієї причини слід бути обережним, щоб не сприймати видимі наслідки початкової невдачі Кремля як відхід від мети взяти під контроль всю Україну. Без цього Путін не обійдеться, тому що його прихильність була надто високою для цього. Від цієї мети його може відмовити лише явна поразка. Тож тепер залежить від того, у кого подих довше. І Путін теж вміє вести війну нервів. Це видно з того, як він залишає європейців у невизначеності щодо майбутнього поставок газу, а також у натяках на те, що зв’язок між Південною Осетією та Росією поширить зону конфлікту до Грузії.
Головний матеріал: «Путін хоче, щоб російський газ розраховувався на рублевих рахунках». З цієї п’ятниці європейські споживачі повинні будуть оплачувати російський газ через рубльові рахунки в російських банках. Про це заявив президент Володимир Путін у четвер. Наразі європейські енергетичні компанії перераховували платежі в євро на єврорахунки російських банків. Не виключено, що компанії можуть продовжувати вкладати євро на рубльові рахунки, які потім будуть конвертовані в рублі. Нинішні контракти на постачання будуть “припинені, якщо клієнти з недружніх країн не витримають нових умов оплати”, пригрозив Путін на нараді з питань розвитку авіації в Москві.
Туреччіна. Видання «Daily Sabah» вийшло з заголовком на першій шпальті: «Туреччина готова провести зустріч Путіна і Зеленського»
Президент Ердоган висловив намір провести переговори з українським і російським лідерами та об’єднати їх, щоб покласти край кровопролиття, заявивши, що Туреччина готова виступити в якості гаранта України.
Підпис фото на першій шпальті: «Місцевий житель проходить з валізою повз багатоквартирні будинки, зруйновані російськими нападами, в Маріуполі, Україна, 30 березня 2022 року»
20. Індія. Газета «The Pioneer» вийшла з заголовком: «Індія та США обговорюють наслідки війни в Україні».
Індія та США обговорили наслідки війни, що триває в Україні, під час телефонної розмови між держсекретарем Ентоні Блінкеном та його індійським колегою С. Джайшанкаром пізно в середу. Лідери двох країн розглянули регіональні пріоритети, погіршення гуманітарної ситуації в Україні та сприяння вільному та відкритому Індо-Тихоокеанському регіону.
Тим часом заступник радника США з національної безпеки з міжнародної економіки Даліп Сінгх у четвер заявив, що США не встановлюватимуть жодної «червоної лінії» для Індії щодо імпорту енергоносіїв з Росії, але не хочуть бачити «швидке прискорення».
«Друзі не встановлюють червоних ліній», – сказав Даліп Сінгх журналістам. На відміну від закупівлі 16 мільйонів барелів нафти в 2021 році, Індія купила щонайменше 13 мільйонів барелів російської нафти з часу вторгнення Росії в Україну. Обговорення між Джайшанкаром і Блінкеном відбулося за кілька годин до того, як міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров прибув до Нью-Делі для проведення переговорів з керівництвом Індії в п’ятницю. Це перший візит російського міністра до Індії з моменту початку військових операцій в Україні 24 лютого. Індія та Росія, ймовірно, обговорять такі питання, як торгівля рупією та рублем та закупівля нафти за зниженими цінами. Обидві сторони, ймовірно, також підрахують поточні поставки зброї, включаючи ракету С-400.
Підпис фото на першій шпальті: «Солдат позує для фото в Києві, стоячи на сторожі серед руйнувань після обстрілу торгового центру».
США. «ПРЕЗИДЕНТ ВИБРАЄ РЕЗЕРВИ НАФТИ У ПРОГРАМУ ЗНИЖЕННЯ ЦІНИ НА ГАЗ. До 180 мільйонів барелів у відповідь на економічний удар війни в Україні» головний матеріал у «The New York Times».
Під зростаючим тиском щодо високих цін на енергоносії президент Байден оголосив у четвер, що Сполучені Штати випустять до 180 мільйонів барелів нафти зі стратегічного резерву для протидії економічному наслідку вторгнення Росії в Україну.
Через кілька місяців до проміжних виборів ціни на бензин зросли майже на $1,50 за галон за останній рік, що підірвало довіру споживачів. А вартість дизельного палива, палива, яким користуються більшість фермерів і вантажовідправників, зросла ще швидше, загрожуючи підвищити і без того високу інфляцію на всі види товарів і послуг.
«Я знаю, як це боляче», — сказав пан Байден у четвер, оголошуючи план.
«Як ви чули, як я казав раніше, я виріс у сім’ї, як і багато хто з вас, де ціна на галон бензину зросла, це була дискусія за кухонним столом».
У пана Байдена мало інструментів для контролю цін на сировину, які встановлюються на світових ринках, тому він звертається до Стратегічного нафтового резерву, замовляючи найбільше вивільнення з моменту створення цього надзвичайного запасу на початку 1970-х років. Але цей крок, швидше за все, матиме скромний вплив, оскільки він не може компенсувати всю нафту, дизельне паливо та інші види палива, які Росія більше не може продавати світу.
«Наші ціни зростають через дії Путіна», – додав Байден, маючи на увазі президента Росії Володимира Путіна. «Не вистачає запасів. І суть в тому, що якщо ми хочемо знизити ціни на газ, нам потрібно отримати більше нафти прямо зараз».
План пана Байдена випустити один мільйон барелів нафти на день протягом 180 днів становитиме приблизно 5 відсотків американського попиту і 1 відсоток світового попиту. Якщо говорити про це, експорт російської нафти скорочується приблизно на три мільйони барелів на день. Ціна на нафту в США в четвер впала приблизно на 6 відсотків.
Повідомлення адміністрації було зроблено, коли Росія передала неоднозначні сигнали про свої цілі щодо війни в Україні, яка триває вже шостий тиждень.
Фотографія на першій шпальті: «У Львові опустили труну українського воїна. Оскільки бойові дії продовжуються, лідер НАТО сказав, що очікує «ще більше страждань».
«Для українців кожен незнайомець – потенційний шпигун»-колонка на першій шпальті.
Через два тижні після того, як Валерій, актор і фотограф-любитель, оселився на Західній Україні після втечі з дому в Києві, його зупинила та допитала місцева поліція.
Хтось повідомив про нього, коли він прогулювався містом, фотографуючи його площі, церкви та інші пам’ятки — багато з них тепер підкріплені мішками з піском.
Поліцейські відвезли його до свого автомобіля й прогортали останні фотографії на його мобільному телефоні, погортали його етюдник і перевірили, на які канали він підписаний у додатку для соціальних повідомлень Telegram.
«Вони навіть читали мої меми, щоб перевірити, чи я глузую з нас чи з них», – сказав він в інтерв’ю, маючи на увазі українців чи росіян. На його щастя, офіцери знайшли мем з ошарпаними російськими солдатами з телевізорами за голови — натяк на інтенсивну пропаганду, яку веде Москва — і відпустили його.
32-річний Валерій, який попросив не називати його повне ім’я, побоюючись звинувачень, не самотній, хто має дивитися через плече. Оскільки повномасштабне вторгнення Росії в Україну триває вже другий місяць, підозри, як туман, оселилися над країною, об’єднавши гнів і єдність як домінуючих емоцій.
Українців сколихають повідомлення про «диверсантів» — диверсантів та диверсантів, які працюють на Росію, які змішуються з цивільним населенням, сіють сум’яття та недовіру і, можливо, навіть сповіщають ворога про потенційні цілі.
«The Washington Post». Заголовок «Оголошено припинення вогню для зруйнованого Маріуполя».
Фото 1: «Українські солдати збираються в четвер уздовж сліду знищеної російської броні на околицях Києва, столиці, де сильні авіаудари тривали, незважаючи на заяву Москви про скорочення операцій там.
Фото 2: «АЗС горить у четвер після нападу на Харків»
Заголовок колонки на першій шпальті: «Допомога надходить, мешканці виїжджають» підзаголовок: «Глава НАТО: Росія, ймовірно, змінює позицію для нападів»
Російські та українські чиновники погодилися на тимчасове припинення вогню в обложеному південному портовому місті Маріуполь, а евакуація запланована на п’ятницю, навіть якщо Пентагон повідомляв про нищівні авіаудари там і в Києві, столиці, протягом попередніх 24 годин.
Десятки автобусів почали прибувати в район навколо Маріуполя в четвер, щоб доставити гуманітарну допомогу та перевезти мирних жителів, що представник Міжнародного комітету Червоного Хреста назвав «відчайдушно важливим» для міста, яке перенесло найгірші вторгнення Росії та де 100 000 жителів все ще можуть бути в пастці.
Ще одна колонка: «Незважаючи на санкції, рубльові та російські банки відновлюються». Російський рубль і банківська система продовжують демонструвати ознаки відновлення після початкового удару санкцій, оскільки Москва покладається на експорт енергоносіїв і валютний контроль, щоб частково захистити національну економіку. Після початкового різкого падіння рубль підскочив і наближається до вартості, яку він мав до початку війни, згідно з офіційним обмінним курсом. А банківська система поступово стабілізується, оскільки панічне відкликання клієнтів зменшується, кажуть економісти.
Частина відновлення є штучною, що стало можливим завдяки жорстким обмеженням, які центральний банк, Банк Росії, встановив на обмін валюти, зняття та перекази валюти за кордон. Але це також пов’язано з дуже реальним фактором, який все ще діє на користь Росії: потужний експорт нафти та газу.
«Щоб приборкати стрибки газу, Байден відкрив кран запасів нафти» – ще одна колонка про нафту.
Президент Байден у четвер оголосив, що буде випускати 1 мільйон барелів на день із національного стратегічного нафтового резерву, щоб спробувати компенсувати втрату російської сирої нафти зі світових ринків, позбавити Росію доходів і знизити витрати, які платять американські споживачі.
Це найбільше вилучення за більш ніж 46-річну історію резерву — триватиме протягом наступних шести місяців, заявили чиновники адміністрації, що свідчить про те, що адміністрація Байдена очікує затяжного конфлікту в Україні.
«Це зміст військового часу для збільшення поставок нафти у виробництво», – сказав Байден у своєму виступі в Білому домі. “… Це, безумовно, найбільше вивільнення нашого національного резерву в нашій історії».
Підготував Сергій ЧЕРНЯВСЬКИЙ
При виборі нового розміру коліс використовується шинний калькулятор, який спрощує процес підбору. Read More
У суботу, 23 листопада 2024 року, в Одесі та Одеській області очікується прохолодна та вітряна… Read More
В Одесі встановлять 11 мобільних укриттів у місцях із великим скупченням людей. Рішення ухвалив виконавчий… Read More
Італія заявила про готовність підтримати відновлення Одеської області через реалізацію низки спільних проєктів. Це питання… Read More
Ця історія про учнів херсонської школи та їхню вчительку Олену, які підтримують українських захисників на… Read More
Новорічні свята вже не за горами. Саме час задуматися про подарунки. Кожна дитина вірить у… Read More