Топонімічна комісія створила робочу групу, яка визначить єдині правила перейменувань та на їх підставі відпрацює усі пропозиції. А це означає, що процес перейменування не буде швидким.
Без системного підходу змінити сотні назв просто неможливо. Пропозиції надходять від багатьох одеситів, громадських організацій та партійних груп. І пропозицій від них безліч. Складнощі у зв’язку з цим виникають і технічного, і етичного характеру.
Член топонімічної комісії Олександр Бабич розповідає:
– Наприклад, від губернатора прийшло перейменувати проспект Гагаріна на проспект “28-ї окремої механізованої бригади імені Лицарів Зимового походу”. Я не знаю, чим не догодив перший у світі космонавт, мені важливіше передбачити, як нас проклинатиме той мешканець вулиці, який щоразу на пошті чи в паспортному столі писатиме цю назву.
Може показати, що Бабич відчуває неприязнь до 28-ї мехбригади, але це й не так. Його волонтерська організація курирує саме цей військовий підрозділ, забезпечуючи бригаду транспортом та екіпіруванням.
Ще приклад від Олександра Бабича:
– запропонувала якась жінка перейменувати 56-у школу на Школу імені Світлих Героїв Азова. При цьому, згідно із законом, при присвоєнні юридичній особі імені обов’язково запитується його згода. Від школи згоди не було.
Крім того, комісія попросила заявницю уточнити, чому запропоновано саме таке формулювання, а не “Героїв полку “АЗОВ”, або “Героїв оборони Азовсталі”. При цьому в соцмережах вже розганяється “зрада” з приводу того, що топонімічна комісія має щось проти” захисників Маріуполя.
Надійшли пропозиції про перейменування вулиць іменами дітей, які загинули від рашистських ракет. Комісія ці пропозиції відхилила.
– Скільки ще загине дітей, хто знає? Хто пояснить потім мамі, чому це так, а моєму НІ!? – пояснює Олександр Бабич.
Він зазначив, що в Одесі обов’язково буде вулиця чи сквер, де згадають усіх загиблих, але не кожного окремо, бо інакше місто перетвориться на суцільний меморіал загиблим.
– Ми хочемо підбирати такі нові назви замість колишніх російських та імперських так, щоби мінімум 100 років їх не хотілося перейменовувати. А потім уже комісія голосуватиме за це та рекомендуватиме міській раді, – каже Олександр Бабич.
З цієї причини і була створена робоча експертна група, яка зможе відпрацювати весь список з кількох сотень назв міста та запропонувати системний підхід до їх перейменування. Група складатиметься з істориків-краєзнавців, філологів та юриста.
– Це каторжна і дуже копітка праця, яку неможливо зробити швидко, – вважає Олександр Бабич.
Нагадаємо, що в Одесі почали процес перейменування вулиць, чиї назви пов’язані з країною агресором.
Також вже стали відомі нові назви частини одеських вулиць.
Гроші від держави для малозабезпечених не завжди надходять вчасно. Причина – насамперед фінансують оборону, а… Read More
Із завтрашнього дня, 21 травня 2025 року, одеський трамвай №7 тимчасово припиняє роботу на час… Read More
Завтра, у середу, 21 травня 2025 року, в Одесі та Одеській області істотних опадів синоптики… Read More
Всеукраїнська виставка-форум «Українська книга на Одещині» пройде ювілейний 25-й раз. Цього разу подію приймуть Одеса… Read More
Одеса встановила партнерські відносини із німецьким містом Гейдельбергом. Така угода була укладена днями у рамках… Read More
Про одеські маршрутки пасажири здебільшого говорять з обуренням. Проте продовжують ними користуватися, сплачуючи за проїзд… Read More