1 жовтня 1899 року в Одесі був відкритий і освячений завод шампанських вин. Також у цей день була випущена перша партія шампанського «Генріх Редерер».
Генріх Людвіг Едуард Редерер, як свідчить легенда, шампанське не любив, проте ідея заснувати в Одесі завод шампанських вин здалася йому перспективною. У південне місто охоче приїжджали аристократи, і не лише російські. Вони активно вели світське життя, влаштовували бали, на яких обов’язково подавали шампанське. І Редерер звернувся з цією пропозицією до імператора Миколи II.
У березні 1896 року імператор дав дозвіл на будівництво і навіть заснував статут «Південно-Російського товариства виноробства Генріха Редерера в Одесі». Для майбутнього заводу вибрали ділянку на Французькому бульварі, 36, і в травні відбулася закладка підприємства. Будували завод близько півтора року — 1 жовтня його відкрили з усією можливою урочистістю. Завод складався з чотирьох поверхів, два з яких уходили під землю.
В Одесу з Франції Редерер завіз не лише техніку і робітників, а й експерта, пробки, пляшки та навіть дріт, яким ці пробки укріплювали. Але найголовніше — сюди бочками ввозили виноград, з якого повинно було вийти те саме знамените ігристе вино.
Шампанське набуло великої популярності в Одесі, і його навіть продавали на експорт. У 1904 році, коли в Парижі відкрилася Всесвітня виставка, Одеський завод шампанських вин навіть отримав медаль, оскільки його продукція була визнана справжнім шампанським. А у 1910 році на Торгово-промисловій виставці в Одесі напівсухе шампанське удостоїлося Великої срібної медалі від Імператорського товариства сільського господарства.
Після революції Редерер виїхав на батьківщину, а завод шампанських вин закрили. Пізніше там знаходилася птахофабрика, і тільки у 1952 році в цехах заводу знову почали робити шампанське — вже «радянське».
Джерело: lotsia.com.ua.
Раніше в рубриці «Одеські історії» ми розповідали про замах на одеського градоначальника.
Доброго ранку, любі друзі! Неділя — ідеальний день для відпочинку й сміху. Зустрічайте нашу нову… Read More
Сьогодні, 6 липня, рівень сонячної активності залишається в межах норми, значних геомагнітних збурень не прогнозується. Read More
Сьогодні все більше власників свійських тварин шукають способи оптимізувати здоров'я своїх вихованців, переходячи до цілісного… Read More
За даними Гідрометцентру Чорного та Азовського морів, завтра, в неділю, 6 липня 2025 року, в… Read More
Одеський Міський сад знову став свідком живого концерту. Просто неба, біля нашої витонченої ротонди, лунали… Read More
У Чорному морі з'явилася смертельно небезпечна риба – тетраодон (відомий також як фугу). Цей хижак… Read More