Кабмін спростив перетин кордону для осіб з інвалідністю

Кабінет міністрів України спростив процедуру перетину кордону для окремих категорій людей з інвалідністю та осіб, які їх супроводжують. Про це повідомила голова Мінсоцполітики Марина Лазебна.

Зокрема, згідно з рішенням уряду, люди з інвалідністю І та ІІ груп незалежно від віку мають право перетинати державний кордон України за наявності одного з таких документів: довідка до акту огляду медико-соціальною експертною комісією; посвідчення, що підтверджують відповідний статус (пенсійне посвідчення або посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги); довідка отримання пільг особами з інвалідністю, які мають право на пенсію або соціальну допомогу.

– Ми побачили, що зараз під час термінової евакуації люди з інвалідністю стикаються на кордоні з кількома проблемами. Перша – те, що велика кількість чоловіків з інвалідністю І та ІІ груп віком від 18 до 60 років взагалі не мають військових квитків. А у тих, хто їх має, немає в квитку позначки про непридатність до військової служби, – розповідає Лазебна.

За словами голови Мінсоцу, у мирний час ця категорія громадян просто не мала потреби оформляти квиток або проставляти відмітку про непридатність до військової служби. Зараз із цією проблемою зіткнулися тисячі чоловіків з інвалідністю І та ІІ груп, зокрема – повністю незрячі, що пересуваються на інвалідних кріслах, милицях.

– Для того щоб не наражати людей на небезпеку і не створювати їм зайвих складнощіві, ми розширили перелік документів, що підтверджують групу інвалідності, які можуть бути підставою для пропуску на кордоні, – повідомила Марина Лазебна.

Крім того, разом з кожним інвалідом І та ІІ груп, які потребують постійної опіки, дозволено перетинати кордон одному з членів його сім’ї першого ступеня спорідненості, який досягнув 18-річного віку. Може супроводжувати людину з інвалідністю і опікун, що не перебуває з нею у спорідненості – також старше 18 років.

Документом, що підтверджує догляд за інвалідом, може стати довідка щодо отримання компенсації (допомоги, надбавки) за догляд.

Людину з інвалідністю, визнаною недієздатною або дієздатною обмежено, може супроводжувати один опікун, піклувальник або член сім’ї першого ступеня спорідненості, який досягнув 18-річчя.

Share

Recent Posts

  • Новини

Одеситам пропонують безоплатно й анонімно пройти тест на ВІЛ 22 травня

Завтра, у четвер, 22 травня 2025 року, у медзакладах Одеси пройде профілактична акція «Зроби тест… Read More

21-05-2025 в 23:30
  • Новини партнерів

Яскравий світ LEGO DUPLO: секрети світової популярності

LEGO DUPLO – це більше, ніж просто пластикові кубики. Це цілий всесвіт, розкритий назустріч допитливому… Read More

21-05-2025 в 22:53
  • Статті

Фестиваль «Одесі-610». День четвертий і п’ятий: відкривати нові грані культури й історії

Фестиваль «Одесі-610»... П’ять днів промайнули, більш ніж насичена програма тепер теж стала історією міста. Що… Read More

21-05-2025 в 21:58
  • Новини

Завтра частина Одеси залишиться без газу – чому і кому не пощастить

Завтра, у четвер, 22 травня 2025 року, у низці будинків Київського району Одеси до вечора… Read More

21-05-2025 в 20:59
  • Новини партнерів

Фільтр-глечик для води: як вибрати і що важливо знати

Чиста вода – це найважливіший елемент для здоров'я, і ​​фільтри глека стали одним із найзручніших… Read More

21-05-2025 в 20:43
  • Новини

Погода в Одесі 22 травня: майже літо

За даними синоптиків Гідрометцентру Чорного та Азовського морів, завтра, у четвер, 22 травня 2025 року,… Read More

21-05-2025 в 19:59