Сьогодні, 16 листопада, в Україні відзначають День працівників радіо, телебачення та зв'язку. Перший радіоетер в Україні тривав усього лише 40 хвилин і відбувся 1 лютого 1939 року. Православні віряни вшановують пам'ять апостола Матвія.
16 листопада в церковному календарі — день пам’яті апостола Матвія. Про його життя відомо небагато. Згідно з церковними писаннями, до того як стати учнем Ісуса Христа, Левій Матвій працював збирачем податків. Коли Син Божий побачив його, то звелів іти за Ним. Згодом Матвій проповідував Слово Боже та був страчений за це неподалік римської фортеці Апасарос (нині Грузія).
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:
На Матвія, як в народі називали цей день, не рекомендовано було купувати нові речі. Вірили, що така обновка не принесе щастя або швидко зіпсується. В давнину існувала традиція ходити в гості до своїх родичів, друзів. Збиралися за святковим столом та вели душевні розмови. На столі, звичайно, стояли лише пісні страви, адже триває Різдвяний піст. Існувало повір’я: якщо не нагодувати як слід гостя, то він буде худорлявим.
Читайте також: Погода в Одесі 16 листопада: чи дощитиме в четвер?
Талісманом людини, народженої 16 листопада є місячний камінь. Магічне світіння цього каменю нікого не може залишити байдужим. З давніх часів в різних культурах люди вірили, що місячний камінь допомагає досягти успіху в коханні.
16 листопада в Україні святкують День працівників радіо, телебачення та зв’язку. Вперше заявили про створення бездротового зв’язку ще у 1860-х роках. Після цього у світі провели чимало досліджень, але всі вони підтвердили, що такий зв’язок дійсно існує. Перший радіоетер в Україні тривав усього лише 40 хвилин і відбувся 1 лютого 1939 року. Хвиля розквіту чекала на українське телебачення вже в післявоєнні часи. Комерційне телебачення було запроваджене від 1989 року. Перший же дзвінок з мобільного телефону був здійснений 1993 року президентом України.
Також 16 листопада День соціального підприємництва. Щорічно припадає на третій четвер листопада. Це можливість звернути увагу на роботу соціальних підприємств, які беруть на себе важливі обов’язки перед навколишнім середовищем та громадою.
А ще 16 листопада Всесвітній день боротьби проти раку підшлункової залози. Головна мета цього дня полягає в тому, щоб об’єднати всіх людей в світі для боротьби з найсмертельнішим захворюванням. За рівнем виживання рак підшлункової залози займає четверте місце серед онкологічних захворювань в Європі. На ранніх стадіях часто немає жодних симптомів, що призводить до надто пізньої діагностики.
16 листопада святкують Всесвітній день рукоділля. Свято не має офіційного статусу, але фонд ЮНЕСКО оголосив, що рукоділля можна прирівняти до культурної спадщини світу.
Також 16 листопада Міжнародний день боротьби з анорексією. Дата була запропонована 2005 року. Анорексія досить серйозне захворювання, на яке часто хворіють неповнолітні дівчата через голодування та виснажливі дієти у гонитві за модою. Цей синдром супроводжується небезпечним порушенням функції метаболізму, інфекціями та хворобами системи травлення.
А ще 16 листопада Всесвітній день книги рекордів Гіннеса. Свято було створене 2005 року, а дату обрали тому, що саме цього дня книга рекордів Гіннеса здобула титул найбільш продаваної книги з авторськими правами.
16 листопада Міжнародний день філософії. Свято було започатковане 2002 року за ініціативи ЮНЕСКО, а вже 2005 року ООН оголосила його Міжнародним днем.
Також 16 листопада Міжнародний день відмови від куріння. Подія припадає на третій четвер листопада і була заснована Американським онкологічним товариством ще 1977 року. Саме тоді вчені довели, що паління призводить до проблем зі здоров’ям.
А ще 16 листопада Міжнародний день терпимості (толерантності). Свято було запроваджене ЮНЕСКО 1995 року на своїй Генеральній конференції. 1997 року це свято вирішили також святкувати в ООН, зробивши його міжнародним.
16 листопада святкують Всесвітній день ґудзиків. Його було засновано в далекому 1938 року американською організацією National Button Society.
Ми живемо в час історичних подій. 10 років Революції Гідності, 20 років Помаранчевої революції, роковини… Read More
До керівництва підприємства звернулися співробітники обласної станції переливання крові з проханням здати кров для потреб… Read More
Новорічний настрій уже стукає у двері, а разом із ним — фантастичні подарунки від VARUS!… Read More
В Одеській області два співробітники районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки продавали військовозобов'язаним відстрочки. Read More
У Південному попрощалися одразу з двома загиблими воїнами - солдатом Марковським Ігорем Григоровичем і бойовим… Read More
Із п'ятниці, 22 листопада, в Одесі відновлено роботу автобусів № 105 і №105-А за постійним… Read More