2 лютого - день, коли світ відзначає різноманітні свята, пов’язані з природою, культурою та здоров’ям. У цей день ми можемо дізнатися багато цікавого про нашу планету та самих себе.
Свято, яке привертає увагу, – це День бабака. Традиція святкування походить з Північної Америки, де вона є дуже поширеною. Люди збираються і спостерігають за бабаком, який виходить зі своєї нори. Якщо пухнастий гризун побачить свою тінь, то це означає, що весна прийде пізно, а якщо ні – то рано. Хоча такий “прогноз” і не є точним, але він досить цікавий і кумедний. У США найвідомішим бабаком є Філ з міста Панксутоні, штат Пенсильванія. Його вихід з нори транслюється по телебаченню та збирає тисячі глядачів. Україна також має свого бабака – Тимка, який живе в заповіднику “Медобори” на Тернопільщині.
Одне з найважливіших свят цього дня – Всесвітній день водно-болотних угідь. Це свято було започатковане у 1971 році, коли в іранському місті Рамсар була підписана Конвенція про водно-болотні угідья, яка має на меті збереження та раціональне використання цих унікальних екосистем. Водно-болотні угідья – це території, де вода є основним фактором, що впливає на умови життя рослин і тварин. Серед водно-болотних угідь можна виділити болота, озера, річки, дельти, естуарії, прибережні зони, коралові рифи та інші. Україна є однією з країн-учасниць Конвенції та має 50 об’єктів, які внесені до списку водно-болотних угідь міжнародного значення. Серед них – Дунайський біосферний заповідник, Асканія-Нова, Сиваські лимани, Шацький національний природний парк та інші.
А ще 2 лютого можна відзначити День самооновлення. Хто створив це свято – невідомо, але воно стало популярним. Цей день варто присвятити своєму зростанню, вдосконаленню умінь та навичок, турботі про себе. Варто вийти зі своєї зони комфорту та спробувати долучитися до чогось нового. Наприклад, можна почати вчити іноземну мову, освоїти новий хобі, прочитати цікаву книгу, зайнятися спортом, зробити добру справу. Головне – не зупинятися на досягнутому, а постійно розвиватися та вдосконалюватися.
2 лютого також святкують Всесвітній день укулеле. Свято було створене на честь мініатюрного музичного інструменту, який відрізняється неповторним звучанням. Часто укулеле ще називають гавайською гітарою. Хоча інструмент було створено у португальському регіоні Мадейрі, але звідти він потрапив до Гаваїв (наприкінці XIX століття), де став справжнім національним символом. Його звучання асоціюється з радістю, оптимізмом, екзотикою.
Також 2 лютого відзначається День поінформованості про ревматоїдний артрит. Подія була створена 2013 року за ініціативи міжнародної організації, яка займається покращенням життя людей, які мають ревматоїдні захворювання.
2 лютого іменини святкують Єфим, Захар, Лаврентій, Лев, Павло, Інна, Римма.
Цього дня народилися такі відомі особистості:
2 лютого протягом людської історії відбулося багато важливих подій:
Два заклади професійно-технічної освіти Одеської області долучилися до «Програми екстреного відновлення», реалізованої за підтримки Японського… Read More
Підготовка до курортного сезону в Одесі включає питання доступності зон відпочинку для маломобільних груп населення.… Read More
Привоз на початку квітня. Дощ ллє собі цілий день з маленькими перервами, покупці – самі… Read More
В Одесі планують спрямувати 2 мільйони гривень на санітарну обрізку зелених насаджень уздовж Траси здоров’я… Read More
Всім привіт із п'ятницею! І нехай вона виявиться по-справжньому позитивною та вельми продуктивною! І ще… Read More
У п'ятницю, 4 квітня, очікується сонячна активність із К-індексом 5 (червоний рівень), що відповідає сильним… Read More