З 1 листопада забороняється промисловий, аматорський та спортивний вилов риби у зимувальних ямах Одеської області.
Про це повідомив Одеський рибоохоронний патруль.
Кордони зимувальних ям встановлені на річках Дунай, Дністер та Турунчук, а також на Хаджибейському лимані. Заборона триватиме до початку весняно-літньої нерестової заборони 2023 року.
Термін «зимувальна яма» виник ще в XIX столітті. Спочатку так називали місця скупчення риби взимку на річках. Оскільки найчастіше ці місця знаходилися на великих глибинах, їх назвали зимовими ямами.
Починаючи з 50-х років XX століття вводилася заборона на лов риби в межах цих місць взимку. Тоді ж було визначено основні зимові ями на величезних річках.
Але далеко не всяка яма на річці стає зимувальною. Глибина не є основною умовою для скупчення та зимівлі риби на річках. Необхідно, щоб біля дна була зона з уповільненою круговою течією. У таких місцях риба достатньо забезпечена киснем. У той же час їй не потрібно витрачати багато енергії на опір течії.
Температура у таких зимувальних ямах становить близько чотирьох градусів тепла. Глибина ям має бути більшою, ніж висота промерзання льоду — не менше двох метрів.
При виборі нового розміру коліс використовується шинний калькулятор, який спрощує процес підбору. Read More
У суботу, 23 листопада 2024 року, в Одесі та Одеській області очікується прохолодна та вітряна… Read More
В Одесі встановлять 11 мобільних укриттів у місцях із великим скупченням людей. Рішення ухвалив виконавчий… Read More
Італія заявила про готовність підтримати відновлення Одеської області через реалізацію низки спільних проєктів. Це питання… Read More
Ця історія про учнів херсонської школи та їхню вчительку Олену, які підтримують українських захисників на… Read More
Новорічні свята вже не за горами. Саме час задуматися про подарунки. Кожна дитина вірить у… Read More