Вперше СНІД виявили 1981 року в США. Лікарі стурбувалися різким зростанням пневмонії у молодих людей, що було спричинено пневмоцистою – мікроорганізмом, який зазвичай не викликає запальних процесів.
У 1981 році 5 червня вперше вийшла стаття з описом нового вірусу, що глибоко вражає імунну систему людини. Її автором став американський вчений Майкл Готліб. Дослідники визначили існування невідомого досі синдрому, який у 1982 році отримав назву Aquired Immune Deficience Syndrom (AIDS) – синдром набутого імунодефіциту.
У 1983 році французькі вчені під керівництвом професора Монтаньє в паризькому інституті Пастера вперше виділили з лімфатичного вузла хворого на вірус, що викликає цю хворобу. Наступного року такий самий вірус вдалося виділити вченим Інституту вірусології людини Мерілендського університету (США).
1987 року Всесвітня організація охорони здоров’я прийняла його єдину назву – «вірус імунодефіциту людини» (ВІЛ). Були встановлені шляхи зараження ВІЛ: статевий, який є домінуючим, при внутрішньовенному введенні наркотиків та передача ВІЛ від інфікованої матері дитині.
Бурхливе зростання інфікованості ВІЛ почалося з 1995 року. Поки що не знайшли способу повністю вилікувати хворобу. Сьогодні у світі застосовується понад 10 препаратів, що дозволяють покращити самопочуття хворих на ВІЛ-інфекцію та продовжити їм життя.
Фото: nzgb.ru
Поблизу села Комишівка Саф'янівської громади Ізмаїльського району зареєстровано спалах африканської чуми свиней (АЧС). Це вже… Read More
Сьогодні, 22 листопада, в Одесі спостерігається потужний вітер, що призвів до падіння дерев та пошкодження… Read More
Руслан Тимченко пішов серед перших захищати Україну добровольцем. Спочатку потрапив на Миколаївський напрямок, потім –… Read More
Викладачі проводять лекції в бомбосховищах, студенти навчаються з окопів, але конкурси та престиж вишу зростають,… Read More
На узвозі Віталія Блажка невдовзі почнеться будівництво нової дренажної системи. З 23 листопада 2024 року… Read More
Ми живемо в час історичних подій. 10 років Революції Гідності, 20 років Помаранчевої революції, роковини… Read More