Сьогодні, 31 січня, відзначається Всесвітній день ювеліра. Ця професія вважається однією з найдавніших. Православні віряни вшановують пам'ять святителя Микити.
31 січня в церковному календарі – день пам’яті святителя Микити. Жив він за часів правління князя Ізяслава Ярославовича в Київській Русі. Точних даних про його життя не збереглося. Відомо лише, що він рано вирішив прийняти постриг та довго боровся із спокусами. Існує цікава легенда, що якось перед Микитою з’явився диявол в подобі янгола і сказав припиняти молитися, а лише читати священні книги. Довго жив так святитель, поки ігумен Києво-Печерського монастиря не вигнав з його душі бісів.
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:
Вважалося, що цього дня часто спалахують сварки, а тому потрібно бути вкрай обережними зі словами. В давнину дружини вірили, що за допомогою молитви можуть розірвати невірні стосунки їхніх чоловіків з іншими жінками. Також вважалося, якщо цього дня зробити добру справу, то вона повернеться до вас сторицею.
Талісманом людини, народженої 31 січня, є хризопраз. З давніх-давен камінь цінувався в різних культурах. Вважалося, що хризопраз символізує перемогу і допомагає приймати правильні рішення.
31 січня в Україні і світі святкують Всесвітній день ювеліра. Ця професія вважається однією з найдавніших. Вона вимагає від людини одночасно математичного розуму та досконалого художнього смаку. Сьогодні ювелірне мистецтво вважається результатом поєднання досвіду та сучасних технологій. Найдавніші прикраси люди створювали з мушлів, дерева, кісток тварин, каміння. Іноді використовувалися і самородки металів, зокрема, свинцю, міді, золота, олова. Найбільше в давньому світі було прикрас з міді. Їх виготовляли шляхом механічної деформації самородків. З часом люди навчилися розплавляти метали, що призвело до появи нових матеріалів. Наприклад, бронзи, яка є поєднанням міді та олова. Та найбільш популярним і дорогоцінним в усі часи вважалося золото. Особливо широко воно використовувалося в давньому світі в Єгипті, Римській імперії, Греції.
Також 31 січня Міжнародний день зебри. Це свято було створене за ініціативи правоохоронних організацій, які працюють над збереженням цих унікальних істот. Зебра має смуги для того, щоб захистити себе від хижаків у дикій природі. Також ці тварини здатні розвивати швидкість до 80 км/год і відрізняються гострим нюхом. Однак, це все не допомагає від людей, які задля наживи готові вбивати все живе. Тому вчені вирішили звернути увагу суспільства та влади до проблеми зменшення кількості зебр в природі.
А ще 31 січня День скотча. Нині ця липка стрічка на целофановій основі відома кожній людині. Її різні варіанти використовують як у побуті, так і на виробництві. Але так було не завжди. Скотч придумав винахідник Річард Дрю. Молодий чоловік працював на підприємстві, яке займалося виготовленням наждачного паперу і целофанових матеріалів. А на створення липкої стрічки його надихнуло відвідування автосалону. Під час фарбування машини різними кольорами лінії часто були нерівними. Тоді Річард вирішив створити липку стрічку, ширина якої буде 5 мм, а краї матимуть пластир. Спочатку така новація була прийнята скептично, але чоловік все ж отримав патент на свій виріб. А згодом він став незамінним.
Ми живемо в час історичних подій. 10 років Революції Гідності, 20 років Помаранчевої революції, роковини… Read More
До керівництва підприємства звернулися співробітники обласної станції переливання крові з проханням здати кров для потреб… Read More
Новорічний настрій уже стукає у двері, а разом із ним — фантастичні подарунки від VARUS!… Read More
В Одеській області два співробітники районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки продавали військовозобов'язаним відстрочки. Read More
У Південному попрощалися одразу з двома загиблими воїнами - солдатом Марковським Ігорем Григоровичем і бойовим… Read More
Із п'ятниці, 22 листопада, в Одесі відновлено роботу автобусів № 105 і №105-А за постійним… Read More