Сьогодні,16 січня, в Україні День пам'яті Кіборгів. Українські бійці 242 дні боронили Донецький аеропорт - вони вистояли, не встояв бетон. Православні віряни святкують день поклоніння чесним веригам апостола Петра.
16 січня в церковному календарі – день поклоніння чесним веригам апостола Петра. Він був відомим християнином, який сповідував віру в Христа. Приблизно 42 року закинули його в темницю і закували в кайдани. В ніч перед судом з’явився перед Петром Господь, розірвав ланцюги і вивів чоловіка на свободу. Дізнавшись про це диво, інші християни зберегли його вериги як коштовність. До них приходили молитися і зцілюватися від хвороб. Нині вериги зберігаються у Римі.
Заборонено працювати з будь-якими гострими предметами, які нагадують вовчі зуби.
Суворо забороняється цього дня прати речі.
Не можна виносити з оселі сміття, адже з ним винесете і щастя.
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:
В давнину існувала приказка “На Петра Вериги розбиваються криги”, а ще вірили, що половина зими вже пройшла. Селяни вирушали розчищати лісові ділянки, щоб навесні їх засіяти зерном.
Талісманом людини, народженої 16 січня, є онікс. Напівдорогоцінний камінь, який має багату історію. Здавна люди вірили, що онікс має сильну енергетику, яка допомагає лідерам у просуванні їхніх ідей.
16 січня в Україні і світі святкують Міжнародний день гострої та гарячої їжі. По всьому світу гурмани додають до своїх страв різноманітні пекельні спеції і приправи, щоб додати “перчинки” звичайним продуктам. Майже в кожній національній кухні можна знайти рецепти, які базуються на гострих прянощах. Їхня користь полягає у тому, щоб пробуджувати апетит, але водночас не переїдати. У гострих продуктах міститься особлива речовина капсаїцин. Вона допомагає розширювати кровоносні судини. Завдяки цьому знижується артеріальний тиск та регулюється струм крові. Наприклад, в Азії та Китаї гостру їжу спеціально додають до раціону, щоб провести профілактику серцево-судинних захворювань.
Також 16 січня День пам’яті Кіборгів в Україні – вони вистояли, не встояв бетон. Важлива пам’ятна дата, яка була створена з ініціативи українських бійців, які вижили у боротьбі за ДАП – бої за аеропорт тривали 242 дні. Бійців, які боронили Донецький аеропорт, за мужність, відвагу та сміливість назвали “Кіборгами”. Вони стали справжнім символом патріотизму, відданості Україні.
Боротьба за Донецький аеропорт розпочалася 26 травня 2014 року. Тоді найманці та сепаратисти захопили летовище, але українські бійці повернули контроль над аеропортом того ж дня. Бойові дії тривали до січня 2015 року, закінчившись повним руйнуванням терміналів. Понад 200 українських бійців віддали життя, а 500 отримали поранення.
До керівництва підприємства звернулися співробітники обласної станції переливання крові з проханням здати кров для потреб… Read More
Новорічний настрій уже стукає у двері, а разом із ним — фантастичні подарунки від VARUS!… Read More
В Одеській області два співробітники районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки продавали військовозобов'язаним відстрочки. Read More
У Південному попрощалися одразу з двома загиблими воїнами - солдатом Марковським Ігорем Григоровичем і бойовим… Read More
Із п'ятниці, 22 листопада, в Одесі відновлено роботу автобусів № 105 і №105-А за постійним… Read More
У п'ятницю, 22 листопада 2024 року, у зв'язку з плановими роботами на міських електромережах деякі… Read More