Коли син збирався в армію, попросив упорядкувати своє старе обмундирування. З часів АТО склалося в нього чітке переконання: про екіпірування треба піклуватися самому. Але коли вже опинився в частині, повідомив, що зі спорядженням начебто все гаразд. Тобто – за чотири роки у забезпеченні ЗСУ певний прогрес спостерігається.
Щоправда, перше враження виявилося недовгим. У «голій синтетиці», з якої виготовлено обмундирування, ні взимку, ні влітку почуватися комфортно не може ніхто. А тим більше – воювати.
Якось надягла я таку «казенну» камуфляжну кепку. Повне відчуття було, що зробили її із пластмаси. До того ж – той, яка дуже швидко нагрівається.
Загалом, кинулося сімейство воїна військовими магазинами нишпорити – амуніцію йому збирати. Якщо з натуральних тканин – за дуже добрі гроші. Упевнена, такі ж турботи були і є у багатьох українських сімей.
За радянських та пострадянських часів існувала в нашій країні мережа магазинів «Воєнторг». В епоху дефіциту купити там можна було майже все. І, звісно, військову форму – за дуже демократичною ціною.
До кінця 90-х ця торговельна мережа була благополучно погроблена. А 2005-го – засновано концерн «Воєнторгсервіс». Він є державним господарським об’єднанням та підпорядковується Головному управлінню майна та ресурсів Міноборони. Довгий час концерн вважався мало не банкрутом. Але в лютому розпочалося відновлення мережі. Тут розпочалася і війна.
На сьогоднішній день в Одесі працює лише один магазин концерну – на Великій Арнаутській, 80. Зате з перших днів війни у нашому місті, як гриби після дощу, стали рости магазинчики, контейнери і навіть лотки, що торгують екіпіруванням. Придбати тут можна практично все: від панами та взуття до армійського ножа та ліхтарика-електрошокера. Але дивує загалом не це, а кількість військових, які скуповують чи не весь представлений асортимент. А тим часом, згідно зі статтею 29 Закону України «Про військовий обов’язок та військову службу», спорядженням військовослужбовця зобов’язано забезпечити державу. Тобто, потрапивши в частину, воїн повинен насамперед отримати весь набір екіпіровки за списком – залежно від його військово-облікової спеціальності.
Але, певне, щось пішло не так. І виходить, що Міністерство оборони не в змозі забезпечити військові частини гідним екіпіруванням? Неминуче постає питання: чому ж навіть не в спеціалізованому магазині – на Привізному лотку – можна купити якіснішу форму? З яких складів продавець її отримав і чому Міноборони не придбало обмундирування там, де має можливість придбати її приватний торговець? З таких питань, зрозуміло, випливає ціла низка наступних. Дуже хотілося б отримати на них відповіді. Але, здається, такий випадок здасться не скоро.
Інші блоги «Одеського життя»:
Фахівці одеського комунального підприємства «Сервісний центр» обробляють міські пам'ятники та інші об'єкти монументального мистецтва, які… Read More
Село Долинське Ренійської громади – самобутнє. Всі місцеві хлопці й навіть дорослі чоловіки люблять грати… Read More
На 84-му році пішов із життя політик Юрій Борисович Крук, який представляв у Раді Одеську… Read More
Мешканець Таїровської громади самовільно захопив частину місцевого стадіону, побудував там басейн і вживав психотропи. Його… Read More
Південний прощається із Захисником України Бойком В'ячеславом Володимировичем Бойком. Read More
Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України відсторонило від виконання обов'язків директора Нижньодністровського національного природного… Read More