Тема Куяльницького лиману для одеситів завжди актуальна. Які радикальні заходи для його порятунку пропонували! А як раділи, коли вдалося відстояти заборону будівництва дороги у заплаві Куяльника! І як пишалися, коли нарешті отримав наш унікальний лиман статус Національного природного парку!
Правда, указ про створення Національного природного парку «Куяльницький» президент підписав у січні 2022 року… Ну, а потім, судячи з усього, втілювати проект у життя стало «не на часі». На тлі тотального екоциду, обрушеного на нас війною, виявилося не до екології. Навіть керівництво Національного парку досі не сформоване. Зважаючи на все, департамент екології та природних ресурсів зайнятий більш важливими питаннями. Може, розбирається, чому від Хаджибеївського лиману вже не один рік дустом несе?
Ось і потопає сьогодні Національний природний парк «Куяльницький» у горах сміття. А окремі аборигени, не обтяжені екологічною освітою, вирубують потихеньку зелені насадження. Державну екологічну інспекцію те, як дотримується законодавство на заповідній території, мабуть, не цікавить.
Може, хто не в курсі, але Куяльник ще й курортом національного значення є. Я цей статус великими літерами при в’їзді на територію написала б. А то можна і не повірити, побачивши розруху, що панує тут. Щоправда, любителі ретро-закид у ній певну красу знаходять.
І, взагалі, тут активне життя вирує. Шанувальники краси природи зі схилів Жевахової гори околицями милуються. Поціновувачі «марсіанських» пейзажів обстежують «посиділе» від солі дно лиману, що відступив. Це вже, не кажучи про любителів грязьових ванн. Та й санаторій ще минулого літа у своїх уцілілих корпусах досить активно працював. А його власником було приватне акціонерне товариство «Укрпрофоздоровниця».
Держава, щоправда, вважала по-іншому. І ще з 2019 року намагалося санаторій «Куяльник» у ПрАТ відсудити. Стверджувала прокуратура, що право власності на приміщення та свердловини «Укрпрофоздоровниця» надала незаконно.
Але відсудити санаторій виявилося не так просто. Хоча, зрештою, Державне бюро розслідувань у рамках кримінального провадження з розкрадання майна профспілок його заарештувало. Восени санаторій було закрито. Втратили роботу лікарі, масажисти, медичний та обслуговуючий персонал. Втратили санаторне обслуговування пацієнти.
У лютому «Куяльник» державі все ж таки вдалося відсудити. Але санаторій досі не працює. Адже спеціалізується він на тяжких травмах опорно-рухового апарату. І міг би стати чудовим лікувально-реабілітаційним центром для наших захисників. Особливо, якщо «Куяльник» хоч трохи впорядкувати. А гроші вилучити у департаменту екології – як штрафні санкції за бездіяльність.
Читайте також:
У Подільському районі Одеської області Одеської області планують побудувати власний завод із виробництва карбамідо-аміачної суміші… Read More
Два заклади професійно-технічної освіти Одеської області долучилися до «Програми екстреного відновлення», реалізованої за підтримки Японського… Read More
Підготовка до курортного сезону в Одесі включає питання доступності зон відпочинку для маломобільних груп населення.… Read More
Привоз на початку квітня. Дощ ллє собі цілий день з маленькими перервами, покупці – самі… Read More
В Одесі планують спрямувати 2 мільйони гривень на санітарну обрізку зелених насаджень уздовж Траси здоров’я… Read More
Всім привіт із п'ятницею! І нехай вона виявиться по-справжньому позитивною та вельми продуктивною! І ще… Read More