Трапляються випадки, коли в пари має народитися дитина, але чоловік відмовляється одружуватися та визнавати дитину. В такому випадку записати дитину на батька можна через суд. Як саме - розповідає юристка Вікторія Гусаква.
Трапляються прикрі випадки, коли чоловік та жінку зустрічаються, про те, він не бажає одружуватися, а вона чекає на дитину. Гірше, коли ті, хто зустрічався пережили сварки, гіркі образи, і не знає, чи можливо поновити стосунки. Проте, дитині потрібен батько і мати повинна захищати права своєї дитини.
Тож, в такому випадку, коли дитина народиться, мати дитини може звернутися до місцевого суду.
Підставою для встановлення факту батьківства можуть бути будь-які відомості, що свідчать про походження дитини від даної особи, зібрані відповідно до вимог цивільного правового кодексу України.
Про це йдеться у Постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду від 21 лютого 2020 року у справі № 643/9245/18
(провадження № 61-16732св19). В цьому документі у висновку з застосування статті 130 Сімейного кодексу, йдеться, що «закон не встановлює конкретного переліку доказів для встановлення факту батьківства”.
Краще писати його самостійно, оскільки особиста ситуація дуже делікатна та інтимна справа. Коли Ви напишете позовну заяву, треба з нею звернутися до місцевого суду за місцем проживання.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 5 ЗУ «Про судовий збір» – від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються: позивачі — у справах про стягнення аліментів.
Тож, позовна заява пишеться довільно. Але максимально коректно добирайте слова, без особистих інтимних подробиць на образ на бік Відповідача.
В судовому засіданні можете подати клопотання встановити факт, що ви з цим чоловіком проживали однією сім’єю, як чоловік та жінка без шлюбу в певний період.
До ________________ міського
(районного суду),
адреса суду, телефон, електронна
пошта
Позивач (Ви): (П.І.Б., вказати
серію паспорта), яка проживає за
адресою:___________________,
засоби зв’язку (електронна пошта,
телефон):______________,
в інтересах неповнолітнього (ї):
Вказати (П.І.Б.), дитини, дата
народження, серія свідоцтва про
народження
Відповідач: (П.І.Б.), який проживає
за адресою (вказати адресу, яка
відома):___________________,
засоби зв’язку:_______________
Відділ РАЦС _______управління
юстиції м. ____________________
який знаходиться за адресою:___
Позовна заява
про встановлення батьківства та стягнення аліментів
Я, (ПІБ) з Відповідачем (ПІБ) я вела сімейне життя без укладання шлюбу, вказати період. Вкажіть, якщо до знайомства з Відповідачем поставились серйозно, що, що були впевнені що взаємини між Вами чесні та відверті.
Якщо Ви зустрічались, можете вказати, з якого часу, за яких обставин повідомили про вагітність, як відреагував Відповідач, якщо він не визнавав дитину, наполягав припинити стосунки, про це потрібно вказати.
Я народила сина (доньку) (вказати ПІБ, дитини, число, місяць та рік її народження), вказати, що народження дитини Позивач зареєструвала відповідно до ч. 1 ст. 135 СК України. А для забезпечення інтересів дитини, яка має право знати батька, носити його прізвище, Позивач просить визнати Відповідача батьком дитини. Можете зазначити в заяві, що Вам це принципово, щоб відгородити себе та дитину від негативних наслідків, наклепів, цькування.
Зазначте, що Відповідач є (її) батьком дитини, однак він відмовився подати в органи реєстрації цивільного стану заяву про реєстрацію батьківства і не надає матеріальної допомоги на утримання дитини. Батьківство Відповідача стосовно сина (доньки) підтверджується наступними доказами: (навести докази, що свідчать про спільне проживання і ведення спільного господарства з Відповідачем до народження дитини чи спільне виховання або утримання дитини та інші докази, що підтверджують батьківство відповідача).
В позовній заяві можете подавати клопотання, щодо призначення експертизи для встановлення батьківства.
Якщо Ви проживали разом, можете вказати, що в квартирі були речі ваші або його, що Ви разом проводили час. Можете запросити свідків, з-поміж Ваших родичів чи знайомих, які б підтвердили, що у них склалось враження що вони пара, так як будували плани на майбутнє.
Таким чином, описавши всі обставини, вкажіть:
ПРОШУ:
Суд встановити, що:
Додатки (в копіях):
Дата підпис
До суду подається дві позовні заяви (для Відповідача та для суду), з копіями документів в двох екземплярах, які завіряються кожна власноруч: «згідно з оригіналом, дата, підпис».
Проте, треба зазначити, що примусити одружитися Відповідача Ви не можете, навіть якщо зруйновані Ваші дівочі мрії щодо весілля. Шлюб це завжди згода сторін.
Читайте також:
В Одесі пам’ятники встановлені лише трьом міським головам: Хосе де Рібасу, герцогу де Рішельє та… Read More
Кінно-спортивний клуб «Стетсон» (Овідіополь) надав притулок коням, які постраждали внаслідок дронової атаки на місто в… Read More
Ключові моменти: Януш Корчак — польський педагог і лікар, який добровільно загинув разом із двома… Read More
У другу неділю липня в Україні відзначається День рибалки. Що ж таке рибальство для справжнього… Read More
Чергова резонансна пожежа на відкритій місцевості спалахнула напередодні на Одещині – горіли покинуті надвірні споруди… Read More
Сьогодні, в неділю, 13 липня 2025 року, розпочалася 1236-та доба початку повномасштабної війни РФ проти… Read More