«Одеське життя» продовжує знайомити своїх читачів із дайджестом провідних світових видань, з перших шпальт яких півроку не сходить тема України та війни в нашій країні, а також усього того, що з нею пов'язано.
Про що писали західні ЗМІ 26 серпня?
Головні теми:
А тепер – докладніше.
The Independent – “Українську АЕС відключили від мережі”.
Об’єкт, що утримується росією (мова про Запорізьку атомну станцію – ред.), напередодні був відключений від національної електромережі у двох точках.
Vorarlberger Nachrichten – “Найбільша атомна електростанція Європи повністю відключена від енергомережі”.
Окуповану росією українську Запорізьку АЕС вперше в історії повністю відключили від мережі, пише видання, посилаючись на компанію «Енергоатом». Останні два реактори, що ще працювали, були виведені з мережі. Причиною стало пошкодження вогнем ліній електропередач. Система безпеки працює. Найбільша атомна електростанція Європи кілька разів зазнавала обстрілів за останні тижні.
Salzburger Nachrichten – “Перші наслідки санкцій виміряні”.
Детальний аналіз ставить під сумнів райдужні заяви Кремля. Санкції “не працюють”? Серйозно?
Видання наводить детальний аналіз, проведений командою з американського елітного університету Йєль на чолі з економістом Джеффрі Зонненфельдом. Він ставить під запитання райдужні заяви Кремля.
Насправді “економічні санкції Заходу завдають шкоди економіці Росії як у короткостроковій, так і в довгостроковій перспективі”, – йдеться у дослідженні Йєльского університету. Наразі Кремлю вдалося запобігти колапсу за допомогою “величезного пакету заходів фіскальної та монетарної політики”. Але як довго путін зможе підтримувати цей “надмірний рівень витрат”, оскільки вартість війни зростає?
На думку експерта британського аналітичного центру Chatham House Тімоті Еша, росія може протриматися ще максимум один рік.
Стаття: Росія “самотня, але не самотня”.
Кремль має мало союзників – лише партнерів, які діють у власних інтересах. Окрім Білорусі, союзників у Росії практично немає, вважає московський політолог Борис Мешуєв.
El País – “путін наказує посилити російську армію 130 тисяч солдатів”.
Москва збільшує чисельність на 13% і розподілятиме бюджет “за потреби”. Через півроку після того, як він розпочав “спеціальну військову операцію” проти України, президент росії наказав посилити свою армію та виділити “необхідний бюджет” для розширення їхньої військової машини. Згідно з цим указом, загальна чисельність особового складу збройних сил рф, включаючи небоєздатний склад, збільшиться до 2,03 млн осіб.
Оголошення про посилення російської армії відбулося наступного дня після півроку наступу, в якому росія, незважаючи на явну перевагу, не змогла досягти жодної з поставлених цілей – окупації всього Донбасу та повалення українського уряду на чолі з Володимиром Зеленським. Крім того, недавні атаки української армії на анексований Крим та ймовірність початку контрнаступу Києва для відновлення позицій викликали занепокоєння у Москві.
Badisches Tagblatt – “Ми продовжимо постачати зброю”: Шольц підтверджує підтримку України / Путін наказує розширити армію”.
Олаф Шольц підтвердив свою рішучість надати військову підтримку Україні.
Через півроку після вторгнення в Україну глава Кремля владимир путін наказав збільшити російську армію. Як очікується, до 2023 року армія росії налічуватиме понад 2 млн осіб. Зокрема, чисельність збройних сил – як контрактників, так і військовозобов’язаних – має бути збільшена на 137 тис. осіб – приблизно до 1,15 млн осіб. Інші військовослужбовці є так званим цивільним персоналом, наприклад, адміністративними службовцями.
У Кремлі стверджують, що у війні проти України “все йде за планом”. Однак міжнародні військові експерти підтверджують, що росія просувається повільно і припускають, що російські війська зазнають великих втрат. Сама москва вже давно не надає жодної інформації про загиблих та поранених у своїх лавах.
Підпис під фото: Символічне зображення: канцлер Олаф Шольц (ліворуч) на танку “Гепард”.
Die Tageszeitung. “Всі просто вкрали?”
Україна знову експортує зерно, а глобальна криза голоду поступово слабшає. Тим часом, як припускають ЗМІ, російські кораблі везуть викрадену в Україні пшеницю до союзної Сирії.
Підпис під фото: “Пшениця після збирання врожаю у Києві, початок серпня. Україна підозрює, що омріяне зерно розкрадають, і воно потрапляє до союзників путіна”.
The Wall Street Journal – Після того, як Запорізьку атомну електростанцію відключили від електромережі, більшість півдня України частину доби було знеструмлено. Українські та російські чиновники звинуватили один одного у збоях.
The Globe and Mail – “путін нарощує військові сили, оскільки російські втрати в Україні зростають”.
Ці втрати та відсутність руху на фронті змусили деяких аналітиків описати наказ як сигнал про те, що після шести місяців боїв путін не збирається поступитися.
Підготував Сергій Чернявський
Із п'ятниці, 22 листопада, в Одесі відновлено роботу автобусів № 105 і №105-А за постійним… Read More
У п'ятницю, 22 листопада 2024 року, у зв'язку з плановими роботами на міських електромережах деякі… Read More
1003-й день Україна протистоїть повномасшатабній агресії російської федерації. На ранок, 22 листопада, ситуація на фронті… Read More
В Одесі 49-річна водійка автомобіля «Ssang Yong» наїхала на жінку, яка переходила проїжджу частину і… Read More
Доброго ранку, друзі! Почніть свій день з посмішки - ми підготували для вас свіжу порцію… Read More
Привоз в останню декаду листопада: легкий дощик, «тяжкий» вітерець. Людей (чи так здалось) менше, аніж… Read More