Уколи – самі по собі річ малоприємна, але багато людей страждають від них подвійно, адже після внутрішньом'язових ін'єкцій на сідницях часто утворюються болючі ущільнення, які завдають відчутного дискомфорту і довго не минають.
Чому виникають шишки після уколів і як з ними боротися, розповів лікар-терапевт Дмитро Барабанов.
Мовою офіційної медицини затвердіння після уколів у вигляді шишок, що утворюються через скупчення під шкірою клітин лімфи та крові, називаються постін’єкційними інфільтратами. Вони виникають через кілька годин після внутрішньом’язової ін’єкції і частіше турбують пацієнтів після тривалого курсу уколів, проведеного як вдома, так і в амбулаторних або стаціонарних умовах. Такі ущільнення є реакцією організму у відповідь на травматизацію і введення ліків.
Зазвичай шишки після уколів не становлять серйозної небезпеки для здоров’я і самостійно розсмоктуються у період від кількох днів до кількох тижнів. Але бувають винятки, коли домашніх заходів для боротьби з ущільненнями недостатньо, і потрібна допомога лікаря.
Найчастішими причинами появи ущільнень стають:
Має значення і тип речовини, що вводиться, – зокрема, гірше розсмоктуються густі та маслянисті розчини.
Відіграти свою роль в утворенні шишок може і знижений імунітет хворого, і звичка масажувати або розчісувати місце уколу, а також недотримання санітарно-гігієнічних норм. Іноді у появі ущільнень після ін’єкції винна алергія на компоненти препарату.
Крім того, частіше страждають від появи шишок на сідницях опасисті люди, у яких великий шар підшкірно-жирової клітковини.
Гулі від уколів бувають кількох типів. Перший – звичайний інфільтрат, тобто реакція тканин на прокол та введення ліків у вигляді болючості, набряку та ущільнення. Це локальне утворення з чіткими контурами і без скупчення рідини.
Другий варіант – ущільнення після уколів у вигляді гематоми, що виникає внаслідок крововиливу пошкодженої судини після ін’єкції. Це місцеве скупчення невеликої кількості крові. Ці типи ущільнень найчастіше самостійно і досить швидко минають, але в гіршому разі здатні нагноюватися.
Третій і найнебезпечніший варіант – абсцес – гнійно-запальний процес, що протікає в глибині тканин. При його розвитку до первинного ущільнення поступово додаються сильний біль, почервоніння шкіри, відчуття пульсації, підвищення температури (як локальної, у місці уколу, так і загальної температури тіла). Це ускладнення, зазвичай, лікується хірургічним шляхом.
У будь-якому разі, якщо через 7-10 днів після проблемної ін’єкції шишка не розсмокталася, а ущільнилася або стала більшою і болючішою, вам не обійтися без допомоги фахівця.
Слід зазначити, що в деяких випадках шишки не запалюються, але й не минають повністю, і безболісне ущільнення під шкірою відчувається місяцями.
Зорповідаємо що робити, якщо після уколів затвердіння довго не проходить. Щоб прискорити процес розсмоктування ущільнень, лікарі призначають антигістамінні препарати, гепаринову та троксевазинову мазі, фізіотерапевтичні процедури (електрофорез, УВЧ, світлотерапію), за необхідності – знеболювальні препарати.
В домашніх умовах для усунення наслідків ін’єкцій застосовують:
Як зробити компрес з алое
Лист алое помістіть на пару годин в холодильник, потім розріжте його вздовж і м’якоттю прикладіть до ущільнення, зверху накладіть бинт і закріпіть усе пластиром. Робіть у день дві-три такі процедури, кожна тривалістю півтори-дві години.
Якщо мазі, фізіотерапевтичні процедури і народні засоби не допомогли і затверділо місце уколу, терміново зверніться до сімейного лікаря або хірурга. При потраплянні в ранку інфекції та розвитку глибокого нагноєння, крім хірургічного втручання, можуть призначатися антибіотики, імуномодулятори, комплекси вітамінів.
Читайте також:
Ірина Лебединець
Руслан Тимченко пішов серед перших захищати Україну добровольцем. Спочатку потрапив на Миколаївський напрямок, потім –… Read More
Викладачі проводять лекції в бомбосховищах, студенти навчаються з окопів, але конкурси та престиж вишу зростають,… Read More
На узвозі Віталія Блажка стартує будівництво нової дренажної системи. У зв'язку з цим з 23… Read More
Ми живемо в час історичних подій. 10 років Революції Гідності, 20 років Помаранчевої революції, роковини… Read More
До керівництва підприємства звернулися співробітники обласної станції переливання крові з проханням здати кров для потреб… Read More
Новорічний настрій уже стукає у двері, а разом із ним — фантастичні подарунки від VARUS!… Read More