Щороку першої неділі серпня представники Повітряних сил України відзначають своє професійне свято. ВПС завжди на варті і ніколи не розслаблюються. Особливо зараз, коли ворожі ракети та дрони невпинно тероризують наші міста. Сили протиповітряної оборони, які входять до складу ВПС України, сьогодні — наша надія та захист від атак із неба. Як зараз захищено Одещину і чи чекати нових рашистських обстрілів?
На південно-східному напрямі зберігається активність ворожої тактичної авіації. В Оперативному командуванні «Південь» повідомили, що на сьогодні російські загарбники можуть готуватися до нової хвилі потужних атак територією України і, зокрема, півднем країни.
Наразі росіяни збирають розвідувальні дані, підтягують стратегічну авіацію. Таким чином, окупанти готуються до певних маневрів. Також цілком ймовірно посилення присутності ракетоносіїв у морі. У пунктах базування вони перебувають у повній бойовій готовності, а отже, виведення на пускові позиції може відбутися протягом години.
— Є практика, що окупанти б’ють із бухт. Хоча це дуже небезпечно і для самого ракетоносія, і для кораблів, що знаходяться поруч. Але таку практику вони використовують, — пояснила речник Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк.
У зв’язку з цим, а також після атак на Одесу та область в період з 18 по 23 липня різні посадовці — від президента до військових — працюють над «закриттям» неба над містом і областю.
Так, незабаром небо над Одещиною буде закрито від ворожого обстрілу, повідомив військовий експерт Сергій Братчук. За його словами, Одеський регіон став першим, який навчився воювати із «шахедами», дронами-камікадзе. А потім цей досвід перейняли в інших регіонах.
Окремо Братчук додав, що на південь необхідні й вогневі засоби поразки, щоб діяти на випередження.
— Система протиповітряної оборони постійно вдосконалюється, на Одещині минулої весни ми говорили, що в нас будуть Iris-T, — наші прогнози збуваються. Небо буде закрито найближчим часом по всій державі, — наголосив Братчук.
Окремо це підтвердила і Наталія Гуменюк. Вона заявила, що для захисту Одеської області від майбутніх атак Росії Збройні сили вжили заходів, які забезпечать максимальну роботу та ефективність протиповітряної оборони.
— Небезпека, зокрема, для портової інфраструктури, була проаналізована і вжито заходів для забезпечення максимальної роботи протиповітряної оборони та її максимальної ефективності, — сказала Гуменюк.
Під час останніх російських масованих ракетних обстрілів понад 500 громадян скористалися додатком «єППО», аби повідомити про проліт ракет.
— 530 громадян подбали про безпеку інших українців і, побачивши або почувши крилату ракету, натиснули у додатку «еППО» велику червону кнопку. Через 2-4 секунди ці повідомлення обробляв штучний інтелект і видавав координати виявлених українцями ракет, що низько літають, — повідомив керівник волонтерської групи Одеських розробників додатка «Технарі» Геннадій Сульдін.
За його словами, штучний інтелект прогнозував, де буде ракета за кілька хвилин, що суттєво покращило обізнаність підрозділів ППО.
Додаток «еППО» було створено у 2022 році одеськими розробниками та схвалено Головним управлінням розвідки Міністерства оборони України. За словами розробників, програмою зараз користуються близько 337 тисяч користувачів.
Читайте також:
Сьогодні, 9 листопада 2024 року, український бокс зазнав непоправної втрати: помер відомий український боксер В'ячеслав… Read More
У ніч на суботу, 9 листопада 2024 року, Одеса пережила чергову ворожу атаку ударними дронами.… Read More
Мобільна стоматологічна клініка вже два роки їздить найгарячішими точками на півдні України — від Херсона… Read More
Сьогодні, у суботу, 9 листопада, у Хаджибейському районі Одеси розгорнули міський оперативний штаб на місці… Read More
Сьогодні, у суботу, 9 листопада 2024 року, розпочалася дев'ятсот дев'яна доба з початку широкомасштабної збройної… Read More
Сьогодні, у суботу, 9 листопада 2024 року, в Одесі енергетики проводять планові ремонтні роботи для… Read More