Перші шпальти світових змі про війну росії в Україні.
Швидка та сувора відповідь російського президента Володимира Путіна на напад на його Чорноморський флот відбиває війну, яка дедалі більше характеризується дуеллю між російськими ракетами великої дальності та інноваційними українськими безпілотниками та бомбами для вантажівок.
У понеділок Путін пояснив, чому він припиняє участь Росії в угоді, яка протягом трьох місяців дозволяла постачати таке необхідне українське зерно на світові ринки: він хоче убезпечити кораблі ВМФ Росії після атаки повітряних та морських безпілотників.
Його реакція красномовно говорить про двоїстої природі війни, яка зараз так само інтенсивно ведеться за лінією фронту, як і на ній.
Чорноморський флот, що базується в Криму, може більше не загрожувати неминучому десанту, як це було на початку путінського вторгнення, але, за даними США та України, він запускає крилаті ракети «Калібр», які є частиною ракетних загороджень. Росія вже кілька тижнів обрушується на українські міста.
І хоча сили президента України Володимира Зеленського не мають у своєму арсеналі прямих аналогів для вогню у відповідь, вони знаходять інші способи відповісти.
Далека війна, частиною якої є Чорноморський флот, швидше за все, стане ще важливішою в найближчі місяці, оскільки наземні бої сповільнюються осінніми дощами і падаючими зимовими температурами, що ще більше втомлює обидві армії. конфлікт високої інтенсивності, що триває з лютого.
Це “війна дронів”, заявив заступник прем’єр-міністра України з питань цифрової трансформації Михайло Федоров в інтерв’ю Forbes Ukraine, опублікованому в понеділок, додавши, що його країна знаходиться на порозі буму їхнього виробництва, зокрема моделі, спеціально призначеної для збивання безпілотників.
“Виграють ті, хто зараз зможе масштабувати управління та виробництво ударних дронів на промисловому рівні”, – сказав Федоров.
Росія заперечує, що її безпілотники “Геран-2” перейменовані з “Шахедів”, куплених в Ірані. У вівторок офіційний представник Ради національної безпеки США Джон Кірбі заявив, що США стурбовані тим, що “Іран може розглянути питання про постачання Росії ракет класу “земля-земля” на додаток до безпілотників”. Власним виробничим лініям Путіна заважають санкції щодо ключових компонентів, таких як кремнієві чіпи.
Тим часом Україна, схоже, використовує будь-які засоби для завдання удару.
▪ Остання битва ▪ Кінець для Путіна: «Навряд чи він виживе»
Битва за Херсон вважається останньою великою битвою перед настанням зими, голова української розвідки Кирило Буданов вважає, що місто буде звільнено до грудня.
У великому інтерв’ю The Warzone він висловлює своє бачення того, чим закінчиться війна – і що станеться з Путіним. Чорноморське місто Херсон жителі, які залишилися, називають містом-привидом. Більшість втекли вже на початку війни, коли Росія швидко окупувала весь регіон.
У контрнаступі українські війська просуваються вздовж Дніпра на південь і підходять до Херсона. Зараз Росія евакуювала з міста своїх громадян і проросійськи налаштованих жителів.
Для російського керівництва було б великою втратою престижу бути змушеним відмовитися від Херсонщини, частини однойменної області, яку воно анексувало і вважає частиною Росії. Місто має стратегічне значення для України, оскільки його можна використовувати як базу для подальшого просування до Криму. Кажуть, що війна, швидше за все, увійде в більш низьку інтенсивність, коли зимова погода зробить дороги та місцевість непрохідними.
У великому інтерв’ю досвідченому військовому репортеру Говарду Альтману на сайті The Warzone Кирило Буданов, керівник військової розвідки України, розповідає про бачення країни щодо того, коли місто вдасться взяти.
— Операція, ймовірно, триватиме до кінця наступного місяця, — каже він. Начальника розвідки запитують, які російські війська знаходяться в місті.
– Найкраще підготовлені та найбоєздатніші російські підрозділи зараз перебувають у Херсоні. Значну частину з них складають ВДВ, російський спецназ і морська піхота. Тож це найкраще, що вони мають. Ці підрозділи складають кістяк, але вони також були посилені солдатами з мобілізації, розповів Буданов The Warzone.
Він стверджує, що Росія має загалом близько 40 000 солдатів у регіоні по обидва боки річки.
Буданов каже, що робляться спроби оточити Херсон, щоб зафіксувати російські війська в місті, але вони стикаються з сильним опором російських підрозділів з інших місць.
Під час інтерв’ю керівник розвідки відповідає на низку запитань про те, як розвиватиметься війна після зими.
► Про український наступ на Крим – і можливість повернення анексованого півострова.
– Це можливо лише військовими зусиллями, і це буде наступного року.
► Чи можуть новомобілізовані солдати Путіна уповільнити просування України.
– Нам кидають гарматне м’ясо, але в сучасній війні вони не мають великого значення чи вирішального впливу на війну.
► Якщо Путін накаже завдати ядерного удару по Україні.
– Теоретично це можливо, тому що Росія – держава-ізгой з ядерною зброєю. Але підготовки до ядерного удару по Україні ми не зафіксували, – каже він.
Буданова також запитують, чим закінчиться війна – і якою буде перемога України.
— Це дуже просто. Спочатку ми відновимо наші кордони так, як вони виглядали в 1991 році. Тоді ми сприймемо це як хороший знак і гарну можливість покласти край війні.
– Це буде наступного року.
Однак Буданов не уточнює, коли це може статися, оскільки не хоче «вдаватися у військове планування». Його також запитують, чи зможе Путін політично пережити поразку у війні.
— Навряд чи він це переживе.
Він не вірить у державний переворот проти Путіна, поки триває війна, але в те, що вона «піде швидко», якщо Росію витіснять з України.
Без оптимізму: Британський історик і письменник сер Ентоні Бівор уважно стежив за історією Росії, і тепер він в курсі останніх подій завдяки книзі «Росія». Революція та громадянська війна 1917–1921 гг.
Путін завжди був розумний, але зараз він дуже дурний. Він, здається, повністю втратив хватку і досяг прямо протилежного тому, що планував зробити в Україні, каже відомий історик і письменник сер Ентоні Бівор.
Як і більшість інших, його теж усипили пильність, коли Росія вторглася до України.
– Я знав лише одну людину, яка була впевнена, що Путін нападе. «Колишній міністр закордонних справ Польщі Радек Соковськи був переконаний, що Путін був злом, і сказав мені, що відчував зла, коли Путін увійшов до кімнати», — сказав Бівор Dagbladet BOK.
Британський автор нещодавно був у Осло у зв’язку з тим, що його остання книга «Росія. Революція та громадянська війна 1917-1922 рр.» перекладена норвезькою мовою. Він вважає, що не виключено раптове зникнення Путіна.
– Протягом лютого чи березня наступного року ми дізнаємося набагато більше, і я не здивуюся, якщо Путіна на той час уже не буде, – каже він і продовжує:
– Багато залежатиме від швидкості розпуску російської армії і від того, чи спробує Путін розпочати атаку залякування з чистого розпачу. Його мова стала абсолютно божевільною, Путін перейшов від розмов про братів і сестер до фашистів і нацистів. Він говорить про сатанізм. За словами Бівора, зараз відбувається крайнє розумове деградування.
Історик звертається до старої радянської доби і згадує про можливість санаторію.
– Цілком може статися так, що Путіна відправлять до санаторію, а решта в його оточенні вирішать, хто його візьме. За його словами, щоб надати режиму нову особу.
– Але це нічого не змінить. Лібералів, які можуть раптом прийти, немає, а ті, хто захоплять, гірші за Путіна. Ці люди знають, що для них немає альтернативи. Їхнє власне життя, і головне щоб не забрали їхній стан, інакше вони будуть у небезпеці, каже Бівор.
Він вважає Путіна та його оточення «в’язнями власного минулого», які постійно бояться бути оточеними ворогами. Путін теж не працює на те, щоби подобатися народу.
– Як будь-який гангстерський бос, він хоче поваги та страху, – каже Бівор.
Це частина історії, на чому грає Путін, як і його попередники.
– У Росії завжди було виправдання: такій великій країні потрібна сильна людина, інакше вона розвалиться. Коли помер Сталін, майже всі жителі були у сльозах. Не тому, що вони любили Сталіна, а тому, що боялися, що в Росії може вибухнути громадянська війна через те, що вони втратили сильну людину, каже Бівор.
Російські військові також повинні наводити страх на супротивників, як вказує Бівор, перегукується з монгольською навалою в 12 столітті.
– Протягом багатьох років терор, масові руйнування та зґвалтування були для російських знаряддями війни. Так було і в Європі під час релігійних воєн, але це давно зникло, каже Бівор.
– Росіяни здаються замкненими у своєму минулому. Не все, звісно, й історик має заперечувати узагальнення. Але коли ми дивимося на можливості для демократії і на те, що зараз відбувається в Росії, то урок не дуже обнадійливий.
Як військовий історик, він, природно, уважно стежить за війною, що триває. Бівор давно вважав, що президент України Володимир Зеленський використовуватиме анексований Кримський півострів як те, що він називає «розумним козирем».
– Тут мене нещодавно поправив посол, який добре знає Зеленського. Він заявив, що президент настільки злий на те, що сталося в країні, що ні про який дозвіл росіянам залишатися на території України не може бути й мови. Зеленський сповнений рішучості повернути весь Крим, каже Бівор.
Автор зазначає, що і англійці, і американці вже давно дуже не наважуються допустити належного нападу на Крим.
– Це було видно з того, яку зброю видали українцям. Тепер це, здається, змінилося. Коли британський міністр оборони нещодавно був у Вашингтоні, він відкрито натякнув, що Крим тепер є законною метою, каже Бівор і продовжує:
– Багато що змінилося. Не викликає сумнівів, що війна не закінчиться дуже скоро. Але Крим буде частиною ключа, у цьому немає жодних сумнівів, каже він.
Бівор вражений тим, чого досягли українці, і зазначає, що тепер у них більше танків, ніж у росіян завдяки величезній допомозі США, Великобританії, ЄС та Норвегії.
– На цей раз я вважаю, що західний альянс непогано розіграв свої карти. Я думаю, що Єнс Столтенберг, НАТО і всі інші справили дуже сильне враження. Вони не провокували без потреби і рухалися спокійно, каже Бівор.
Він вважає, що агресивна війна Росії продовжуватиметься.
– У майбутньому, я думаю, ми побачимо потворні ракетні удари та все, що з ними пов’язано. Немає сумнівів, що Херсон та інші міста повністю розгромлять, прогнозує Бівор.
– Виходить, нам варто хвилюватися?
– Так, я дуже хвилююся. Є багато факторів, які вступають у гру. У російських солдатів немає гарного мотиву воювати. Під час Другої світової війни було трохи інакше. Потім заговорили про помсту за вчинене нацистами. Зараз цього немає, і це одна з причин поганого морального духу російських військ.
За словами Бівора, останнім часом російська армія вербує бездомних на вулицях Санкт-Петербурга та ув’язнених із особливо небезпечних в’язниць.
– Боюся, завербовані борються досить ефективно, бо їм дали жорстокий пряник: вони можуть робити саме те, що хочуть, коли дістануться туди. Ми не знаємо, але я боюся, що звірства будуть ще гіршими, ніж те, що ми бачили в Бучі та інших місцях, — каже Бівор.
У той же час він вважає, що зараз ситуація все ж таки набагато краща, ніж коли в лютому почалася війна.
– Навіть Путін розуміє, що війну він більш-менш програв. Але це робить всю ситуацію більш небезпечною з погляду людського життя, помсти та руйнування.
– Росіяни знову бояться нової, великої громадянської війни, якщо режим Путіна впаде?
– Ні, ніколи більше не буде 1917 року. Революції відбуваються лише тоді, коли правлячий режим втрачає віру. Або втратив волю до влади. Це не той випадок тут. Якщо Путін зникне, його заміна готова. А вони ще гірші, повторює Бівор…
Підготував Сергій Чернівський
Заглавний малюнок: dev.ua
При виборі нового розміру коліс використовується шинний калькулятор, який спрощує процес підбору. Read More
У суботу, 23 листопада 2024 року, в Одесі та Одеській області очікується прохолодна та вітряна… Read More
В Одесі встановлять 11 мобільних укриттів у місцях із великим скупченням людей. Рішення ухвалив виконавчий… Read More
Італія заявила про готовність підтримати відновлення Одеської області через реалізацію низки спільних проєктів. Це питання… Read More
Ця історія про учнів херсонської школи та їхню вчительку Олену, які підтримують українських захисників на… Read More
Новорічні свята вже не за горами. Саме час задуматися про подарунки. Кожна дитина вірить у… Read More